خانه » بیوگرافی » محرم بهترین فرصت بخاطر انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در این عراق

تبیلغات

محرم بهترین فرصت بخاطر انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در این عراق

محرم بهترین فرصت بخاطر انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در این عراق

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

محرم بهترین فرصت بخاطر انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در این عراق

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به بیان بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در این کشور عراق پرداخت و محرم را بهترین فرصت بخاطر انجام امور فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست.

به گزارش شبکه خبری جدید نیوز ، حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی در این همایش «طلایه‌داران تبلیغ» که امروز در این سازمان تبلیغات اسلامی جدید برگزار شد، به تشریح ویژگی‌های یک مبلغ خوب پرداخت و اظهار داشت: نخستین موضوع تقواست. رفتار تبلیغی مبلغ متقی اثر شایانی دارد. اگر شما می‌خواهید مبلغه موثری باشید، باید رفتارتان براساس تقوا باشد. رفتار براساس تقوا نیز شامل دوری از محرمات، انجام مستحاب و پرهیز از اموری است که جامعه توقع ارتکاب آن از طرف شما را ندارد.

وی ادامه داد: عفاف و حجاب و رعایت ضوابط سخنوری نیز نوعی از انواع تقوامداری هستند. اگر مطالعه دقیق ندارید، وقت مردم را نگیرید و تبلیغ نکنید. وقت مردم حق الناس است و اگر چیزی نمی‌دانید، آن را بیان نکنید.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرد: اگر فردی سخن خدایی بگوید، باید جامعه را متحول کند. گاهی اوقات به نظر می‌رسد که ما خودمان را مطرح می‌کنیم و امام حسین علیه‌السلام بهانه است. فرد مبلغ باید خود ساخته باشد و به سمت نشر معارف اهل بیت علیهم‌السلام و بیان تاریخ اسلام حرکت کند.

حجت‌الاسلام خاموشی برخورداری از علم را از دیگر شرایط واجب بخاطر اثرگذاری تبلیغ دانست و گفت: مخاطب امسال ما با سال گذشته از لحاظ سطح دانایی فرق دارد و این سرچشمه گرفته از گستردگی علم و سهولت دستیابی به اطلاعات مختلف از طریق اینترنت است.

وی یادآور شد: امروز اربعین بدون شک بزرگ‌ترین اجتماع بشری بر روی سطح زمین است. یک افسر آمریکایی از خاطراتش درباره حضورش در این کشور عراق آن هم در این ایام اربعین گفته بود که «در این روزهایی تمام جماعت دنیا به سمت گنبدی زرین حرکت می‌کردند».

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی طی کردن مدارج عالی را لزوما تکمیل کننده سطح شعور و آگاهی ندانست و مطرح کرد: وقتی یک دانشجو می‌تواند انتخاب رشته کند و محدودیتی بخاطر قبولی در این دانشگاه‌ها ندارد، به معنای این می‌باشد که آموزش عالی در این کوی و برزن کشور ما توسعه پیدا کرده است. اما آیا این مدارج عالی علم هم تعیین می‌کنند؟ علم با تحقیق و دقت نظر در این آیات و روایات و هم‌چنین اهل قلم بودن به دست می‌آید.

حجت‌الاسلام خاموشی در این ادامه اظهاراتش اضافه کرد: استاد ما به من می‌گفتند که چرا در این مقطع دکتری آزمون نمی‌دهی؟ من امتحان دادم و مدرک دکتری را هم دریافت کردم. مدرکم را نزد استادم بردم که ایشان به من گفت: درس خواندن مهم است و مدرک اهمیتی ندارد.

میزان مطالعه عمیق یک مبلغ باید در این طول روز زیاد باشد. وی این جمله را مطرح و خطاب به مبلغان تاکید کرد: از سطحی‌نگری در این مطالعه و هم‌چنین تبلیغ دست بردارید. داستان‌های واقعی را بخاطر مردم بیان کنید. به عنوان مثال، خاطرات دفاع مقدس و جریان کربلا را با هم تطبیق دهید و نتیجه آن را به صورت مختصر بخاطر مردم بازگو کنید.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: مسائل روانشناسی را جدی بگیرید و بر آن مسلط شوید. آستانه تحمل و بردباری مستمعان در این شنیدن معارف را بسنجید و بیش از حد حوصله آن‌ها سخنرانی نکنید. اطلاعات دقیق داشته باشید و خود را به‌طور مرتب به روزرسانی کنید. ممکن است مردم ما سوالاتی در این حوزه سیاست، فرهنگ، علم، دولت و سایر عرصه‌ها داشته باشند که شما باید قادر به پاسخگویی آن‌ها باشید.

حجت‌الاسلام خاموشی بیان داشت: شما باید بر مسائل روز آن هم طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مسلط باشید چرا که ایشان هستند که تشخیص می‌دهند که دفاع از حرم بخاطر امنیت ایران اسلامی واجب است. بشار اسد پس از آزادسازی منطقه دیرالزور طی پیامی به رهبر معظم انقلاب، ایشان را با لفظ «امام» خطاب می‌کند و به حضرت آٖقا تبریک می‌گوید.

وی در این بخش دیگری از سخنانش  یادآور شد: علم‌آموزی بیشتر و ثبت الگوهای جدید از جمله اقدامات مهمی است که باید در این افزایش آن‌ها بکوشیم. شهیدحججی که در این نسل سوم زندگی می‌کرده در این واقع یکی از تربیت یافته‌ها و خروجی‌های خانه است. ما باید سبک زندگی ایرانی – اسلامی را هم بیشتر پیگیری کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بخش پایانی سخنانش را به لزوم دغدغه‌مندی مبلغان بخاطر کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: امروز بحث آسیب‌های اجتماعی مطرح است. ما ۱.۵ میلیون نفر معتاد در این کشور داریم. دغدغه من این است که اگر یک نفر معتاد باشد، با اعضای خانواده و حداقل چند نفر دیگر رابطه دارد و می‌تواند روی آن‌ها هم اثر مخرب بگذارد.

حجت‌الاسلام خاموشی تصریح کرئ: مسائل کربلا باید بیان شود و مردم  از آن الگو بگیرند. شیب طلاق در این حال تند شدن است و امیدوارم که با تلاش‌ سازمان‌های مختلف بتوانیم جلوی این شیب را بگیریم. مجالس محرم بهترین فرصت بخاطر انجام یک کار فرهنگی در این این رابطه است.

وی بار دیگر ابراز داشت: ما سندی به نام عفاف و حجاب داریم. شما باید این را بخوانید. به نظر می‌رسد که اگر بخاطر مردم بیان شود، نتایج خوبی خواهد داشت. غربی‌ها بخاطر ایجاد ناامنی در این حریم امن ما برنامه‌های زیادی دارند و ما باید در این مقابله با این موضوع حساس باشیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این پایان آشنایی با جهان معاصر از ملزومات امر تبلیغ دانست و خاطرنشان کرد: شناسایی جهان ضریب نفوذ انسان را بالا می‌برد و به او قدرت می‌دهد. ما باید عدد اطلاعاتمان را افزایش دهیم. ما باید تهدیدها و فرصت‌های موجود بر سر راه اسلام را بشناسیم. شما باید مطالعه کنید و به شبهات مطرح شده پاسخ‌های قانع‌کننده بدهید.

آخر نوشته/*

733 650 - محرم بهترین فرصت بخاطر انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در این عراق
733 650 02 - محرم بهترین فرصت بخاطر انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در این عراق


گرداوری :جدید نیوز

محرم بهترین فرصت بخاطر انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در این عراق

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز