خانه » بیوگرافی » بیش از ظرفیت نهایی تولید می‌کنیم/ با قیمت ارزان‌تر به خارجی‌ها نفروختیم

تبیلغات

بیش از ظرفیت نهایی تولید می‌کنیم/ با قیمت ارزان‌تر به خارجی‌ها نفروختیم

بیش از ظرفیت نهایی تولید می‌کنیم/ با قیمت ارزان‌تر به خارجی‌ها نفروختیم

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

بیش از ظرفیت نهایی تولید می‌کنیم/ با قیمت ارزان‌تر به خارجی‌ها نفروختیم

مدیرعامل فولاد خوزستان با بیان اینکه تعرفه ۱۵درصد واردات محصولات فولادی بالا نیست اظهار کرد: در این کشورهای متعدد جهت حمایت از تولید داخل تعرفه‌های بالای اعمال می‌کنند، مگر میشه تعرفه را صفر کرد.

 مدرس خیابانی مدیرعامل فولاد خوزستان در این گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی جدید نیوز، در این خصوص وضعیت تولید گفت: نسبت به سال گذشته میزان تولید ما ۵درصد رشد داشته است و بیش از ظرفیت نهایی در این حال تولید هستیم.

خیابانی افزود: ما به اندازه تقاضای بازار عرضه کردیم ولی به جهت اینکه کارخانجات تکمیلی، نقدینگی پایینی دارند، نتوانستند خرید کنند و از عرضه‌ای که در این بورس داشتیم تنها ۴الی۵تن خریداری شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت عرضه ما از قیمت جهانی پایین‌تر است، خاطرنشان کرد: اگر فردی بخواهد کالای مشابه ما را وارد کند، باید ۲۰درصد گرانتر از قیمت داخل وارد کند.

مدیرعامل فولاد خوزستان با بیان اینکه تعرفه ۱۵درصد واردات محصولات فولادی بالا نیست اظهار کرد: در این کشورهای متعدد جهت حمایت از تولید داخل تعرفه‌های بالای اعمال می‌کنند. مگر میشه تعرفه را صفر کرد.

خیابانی در این خصوص پایین بودن قیمت انرژی و همچنین مواد اولیه گفت: چه کسی گفته قیمت تعرفه‌های انرژی پایین است، اگر می‌خواهند نرخ انرژی را واقعی کنند باید قیمت ارز هم واقعی شود تا ما به سوددهی برسیم.

وی همچنین در این مورد ارزان فروشی برخی از محصولات فولاد خوزستان به خارجی‌ها افزود: شما به این اطلاعاتی که به شما دادند توجه نکنید، چه کسی گفته ما با قیمت ارزان‌تر به خارجی‌ها فروختیم.

صنایع تکمیلی دلیل نخریدن محصولات کارخانه فولاد خوزستان را قیمت بالای عرضه آن عنوان می‌کنند

این درحالی است که صنایع تکمیلی که نیاز به محصولات کارخانه فولاد خوزستان دارند، دلیل نخریدن محصولات این شرکت را قیمت بالای عرضه آن عنوان می‌کنند.

در این همین خصوص مهریزی رئیس هیئت مدیره شرکت نورد و لوله اهواز یکی از مصرف کنندگان محصولات فولاد خوزستان می‌گوید: امروزه قیمت جهانی فولاد در این دنیا گرانتر از داخل کشور می‌باشد و همین عامل سبب شده که کارخانجات تولید مواد خام  از عرضه منطقی، مناسب و کافی خودداری کنند و هیچ متولی وجود ندارد که سوال کند مگر سنگ آهن، انرژی( آب، برق و گاز) و نیروی انسانی شما با قیمت جهانی مصرف محاسبه می‌گردد که محصول خود را با قیمت جهانی می‌فروشید.

مشکل تامین مواد اولیه توسط کارخانجات دولتی امروزه به یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش ظرفیت تولید در این ایران تبدیل شده است، انحصار طلبی کارخانجات مادر به جای رسیده است که دیگر زیر بار دستور وزیر و همچنین ابلاغیه‌های شورای رقابت جهت عادلانه کردن قیمت محصولات نمی‌روند.

 

آخر نوشته/*

733 650 - بیش از ظرفیت نهایی تولید می‌کنیم/ با قیمت ارزان‌تر به خارجی‌ها نفروختیم
733 650 02 - بیش از ظرفیت نهایی تولید می‌کنیم/ با قیمت ارزان‌تر به خارجی‌ها نفروختیم


گرداوری :جدید نیوز

بیش از ظرفیت نهایی تولید می‌کنیم/ با قیمت ارزان‌تر به خارجی‌ها نفروختیم

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز