خانه » بیوگرافی » یک توصیه مهم به هیات های مذهبی پایتخت در این آستانه محرم

تبیلغات

یک توصیه مهم به هیات های مذهبی پایتخت در این آستانه محرم

یک توصیه مهم به هیات های مذهبی پایتخت در این آستانه محرم

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

یک توصیه مهم به هیات های مذهبی پایتخت در این آستانه محرم

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر جدید ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء (ع) با بیان اینکه توجه به ایمنی در این نصب داربست هایی که از سوی هیات های عزاداری نصب می‌شود، رعایت حقوق شهروندی است، گفت: هیات های مذهبی فراموش نکند رعایت حقوق شهروندان توسط آنها عمل به تعالیم عاشورا است.

به گزارش جدید نیوز ، به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیزاد بااشاره به اینکه بعضی از داربست‌هایی که از سوی هیات‌های عزاداری نصب می‌شود، استاندارد نیست، ادامه داد: به دلیل عدم برخورداری از استاندارد لازم این داربست‌ها ایمن نیست بنابراین توصیه می‌شود پیش از شروع ایام عزاداری هیات‌های مذهبی ایمنی داربست‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

او با تاکید براینکه با نزدیک شدن به ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) داربست‌ها و بنرهایی ازسوی هیات‌های عزاداری نصب می‌شود، ادامه داد: این داربست‌های از سوی خود هیات‌های عزاداری نصب می‌شود که با توجه عدم برخورداری از ایمنی لازم خطرات زیادی را متوجه شهروندان می‌کند.

به گفته دکتر علیزاده، علاوه بر داربست‌های فلزی، هیات‌های عزداری به منظور اطلاع رسانی از مراسم‌های خود اقدام به اکران بنرهایی می‌ کنند که لازم است درخصوص ایمنی آنها نیز توجه لازم را داشته باشند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از سقوط داربست‌ها و بنرها و ایجاد خطرات احتمالی مسولین هیات‌ها نسبت به انجام موارد ایمنی دقت و نظارت کافی را داشته باشند، افزود: با توجه به افزایش میزان رفت‌وآمد شهروندان بخصوص درروزهای عاشورا و تاسوعا رعایت موارد ایمنی می‌تواند احتمال خطرآفرینی را کاهش‌دهد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر جدید با اشاره به محتوای بنرهایی که برروی این داربست‌ها نقش می‌بندد، گفت: با توجه به حساسیت محتوای بنرهای تبلیغاتی هیات‌های که به صورت خودجوش و مردمی نصب می‌شود، بهتر است به منظور تکریم جایگاه و شخصیت حضرت سید الشهدا و یاران وفادار ایشان از درج و نصب مطالب خارج از شان و مقام اهل بیت و همچنین از اکران شمایل و تصاویر نامناسب خودداری کنند.

 

آخر نوشته/*

733 650 - یک توصیه مهم به هیات های مذهبی پایتخت در این آستانه محرم
733 650 02 - یک توصیه مهم به هیات های مذهبی پایتخت در این آستانه محرم


گرداوری :جدید نیوز

یک توصیه مهم به هیات های مذهبی پایتخت در این آستانه محرم

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز