خانه » بیوگرافی » تصویب چند طرح در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری / ایران در این مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است / خوشحالی و نگرانی‌های مجلس خبرگان رهبری

تبیلغات

تصویب چند طرح در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری / ایران در این مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است / خوشحالی و نگرانی‌های مجلس خبرگان رهبری

تصویب چند طرح در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری / ایران در این مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است / خوشحالی و نگرانی‌های مجلس خبرگان رهبری

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

تصویب چند طرح در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری / ایران در این مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است / خوشحالی و نگرانی‌های مجلس خبرگان رهبری

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که ایران در این مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است، گفت: مجلس خبرگان رهبری مثل همیشه سخنان رئیس جمهور آمریکا را محکوم می‌کند. این سخنان در این شان یک رئیس جمهور نیست که سبک و بدون مستند سخن بگوید.

به گزارش شبکه خبری جدید نیوز ، آیت‌الله سید احمد خاتمی پس از آیین اختتامیه سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در این نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: من علاقه‌مند به خبرنگاران هستم چرا که اخبار را منعکس کنند. معتقدم که در این گرفتن خبر نباید به زحمت باشند.

وی با بیان این‌که در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری بالغ بر چهار جلسه تشکیل شد، گفت: دو یا سه در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در این دستور کار قرار گرفت و در این مجموع چند طرح را در این این اجلاس مورد تصویب قرار دادیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که مجلس خبرگان رهبری در این حال حاضر شش کمیسیون دارد، عنوان کرد: در این حال حاضر شش کمیسیون در این مجلس خبرگان رهبری فعالیت می‌کنند و حدود ۳۰ نفر از اعضای خبرگان رهبری که عمدتاً عزیزان جدیدالورود در این هیچ کمیسیون مجلس خبرگان رهبری نبودند.

 

* تقویت کمیسیون سیاسی مجلس خبرگان رهبری / موضوعات اقتصادی و فرهنگی _ اجتماعی به ماموریت‌های کمیسیون سیاسی اضافه شد

وی با تاکید بر حجم ماموریت‌های کمیسیون سیاسی مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: تصمیم گرفتیم که این عزیزان عضو این کمیسیون شوند. یک کمیسیون فرهنگی – اجتماعی و کمیسیون اقتصادی را به کمیسیون سیاسی اضافه کردیم که این مهم‌ترین مصوبه بود که با قید دو فوریت تصویب شد.

آیت‌الله خاتمی اصلاح آیین‌نامه انتخابات مجلس خبرگان رهبری را یکی از طرح‌هایی برشمرد که در این اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری مورد توجه قرار گرفته است و افزود: بر اساس این طرح شش ماه قبل از انتخابات دوره بعد باید تدارک انتخابات خبرگان شود. سه ماه مانده به تشکیل دوره بعدی خبرگان، باید کار تمام شده باشد و خبرگان بعد مشخص شده باشند. این طرح را بخاطر این تصویب کردیم تا کشور هیچ‌گاه بدون خبرگان رهبری نماند.

وی خاطرنشان کرد: مباحثی بخاطر تجمیع انتخابات به اشتراک گذاشته شد. این طرح ۳۰ ماده دارد که در این دست بررسی است. در این پی آن هستیم که انتخابات خبرگان رهبری را اصلاح کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری ۱۶ نطق صورت گرفت که طی آن محورهایی مطرح شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که خبرگان باید مطالبه‌گر هم باشد. در این رابطه با مطالبه‌گری مطالبی عنوان شد.

وی ادامه داد: در این این اجلاسیه پیشنهاداتی بخاطر نحوه مطالبه‌گری مطرح شد. برگزاری جلسه نمایندگان خبرگان رهبری با هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و اعضای هیئت دولت از مهم‌ترین مواردی بود که مطرح شد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به قرارگرفتن در این آستانه نصب استاندارها و فرماندارها عنوان کرد: امید است در این این انتصاب‌ها بخاطر خبرگان هم حریمی قائل باشند. وقتی نظر می‌خواهند، از اعضای خبرگان هم نظرخواهی کنند.

 

* مسئله فضای مجازی نگرانی جدی خبرگان رهبری بود / دولت باید فضاهای فاسد در این عرصه فضای مجازی را تعطیل کند

وی با تاکید بر این‌که مسئله فضای مجازی نگرانی جدی خبرگان رهبری بود، گفت: ما نگران مسائل اخلاقی و فرهنگی هستیم. نگران نیستیم که مردم مطالب را بدانند اما اجازه خوردن سم را نمی‌دهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که دولت باید سایت‌ها و فضاهای فاسد عرصه مجازی را تعطیل کند، بیان داشت: حدود ۴۰ میلیون نفر عضو کانال‌های تلگرامی است و در این واقع دشمنان در این حال خط‌دان به این کاربران هستند.

وی در این ادامه به مسئله فاجعه‌بار حجاب نیز اشاره کرد و افزود: برخی به سمت بی‌حجابی حرکت می‌کنند اما انقلاب ما یک انقلاب اسلامی است. دولت محترم باید در این نهادهای زیر نظر خودش نظیر بیمارستان‌ها و هواپیمایی‌ها نظارت داشته باشد.

 

* آموزش و پرورش مسئله مهمی است / معلمان امانت‌دارانه حرکت کنند

آیت‌الله خاتمی با بیان این‌که مسئله آموزش و پرورش مسئله مهمی است، گفت: آموزش و پرورش در این واقع مدیران آینده کشور را مشخص می‌کند.

وی افزود: انتظار نمایندگان خبرگان رهبری از معلمان این است که امانت‌دارانه حرکت کنند.

 

* مجلس خبرگان بار دیگر سخنان رئیس جمهور آمریکا را محکوم کرد

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این‌که خبرگان مثل همیشه سخنان رئیس جمهور آمریکا را محکوم می‌کند، عنوان کرد: این سخنان در این شان یک رئیس جمهور نیست که سبک و بدون مستند سخن بگوید.

وی گفت: آنچه که ترامپ گفت، کذب، بی‌اساس و کاملاً سطحی بود. نظام جمهوری اسلامی در این مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است. وقتی می‌گوییم مرگ بر آمریکا منظورمان دولتمردان آمریکاست نه مردم آن کشور. دولتمردانی که در این حال حرکت دادن این کشور به طرف تباهی و ایجاد جنگ هستند.

آیت‌الله خاتمی با بیان این‌که همه‌‌پرسی یک خطر بسیار بزرگ است، بیان داشت: دشمن مدت‌هاست که در این پی ساختن یک اسرائیل جدید هستند و کردستان می‌توان مقدمه این موضوع باشد. اگر می‌خواهیم که جنگی در این منطقه رخ ندهد، نباید اجازه بدهیم که این همه‌پرسی شکل بگیرد.

 

* تشریح دروغ‌پردازی‌های رهبر میانمار / ۴۰۰ هزار نفر در این میانمار آواره شده‌اند 

وی با اشاره به دروغ‌پردازی‌های رهبر میانمار گفت: رهبر کشور میانمار به دروغ می‌گوید که مسلمان‌ها مقصر هستند و سپس به نسل‌کشی هم می‌پردازند. آن‌ها ۴۰۰ هزار نفر را آواره کرده‌اند. مجامع اسلامی باید در این برابر این‌گونه جنایات متحد باشند و به فرمایشات قرآن کریم عمل کنند. ما غصه داریم که چرا جهان اسلام حرکت بایسته را در این این باره ندارند.

 

* خوشحالی و نگرانی‌های مجلس خبرگان رهبری / مسئولان اقلیم کردستان در این میدان رژیم صهیونیستی بازی نکنند

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که از پیروزی‌های اخیر در این عراق و سوریه خوشحالیم ، بیان داشت: اما نگران هم هستیم چرا که دشمنان در این پی ایجاد فتنه‌ای دیگر پس از داعش هستند. امیدوارم که مسئولان اقلیم کردستان در این میدان رژیم صهیونیستی بازی نکنند.

 

* سئوال حاشیه‌ای یک خبرنگار از آیت‌الله خاتمی

آیت‌الله خاتمی در این پاسخ به خبرنگاری که گفت چرا بخاطر آیت‌الله هاشمی مراسم یادبود نگرفتید، پاسخ داد: مجلس خبرگان ، مجلس قانون‌گذاری است و مجلس سنتی نیست. ما بخاطر هیچ‌کس مجلس بزرگداشت نگرفتیم. بخاطر مرحوم آیت‌الله مشکینی و آیت‌الله مهدوی‌کنی هم مراسم یادبودی گرفته نشد اما از بزرگواران به نیکی یاد کردیم.

آخر نوشته/*

733 650 - تصویب چند طرح در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری / ایران در این مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است / خوشحالی و نگرانی‌های مجلس خبرگان رهبری
733 650 02 - تصویب چند طرح در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری / ایران در این مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است / خوشحالی و نگرانی‌های مجلس خبرگان رهبری


گرداوری :جدید نیوز

تصویب چند طرح در این سومین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری / ایران در این مخالفت با آمریکا مصمم و متحد است / خوشحالی و نگرانی‌های مجلس خبرگان رهبری

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز