خانه » بیوگرافی » اطلاعات پزشکی مردم نباید فاش شود/اهمیت پرونده الکترونیک سلامت

تبیلغات

اطلاعات پزشکی مردم نباید فاش شود/اهمیت پرونده الکترونیک سلامت

اطلاعات پزشکی مردم نباید فاش شود/اهمیت پرونده الکترونیک سلامت

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

اطلاعات پزشکی مردم نباید فاش شود/اهمیت پرونده الکترونیک سلامت

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، در این پاراکلینیک ها در این مصرف دارو صرفه جویی می شود، ضمن اینکه یکی از مزایای پرونده سلامت الکترونیک این است که در این هر نقطه از کشور قابل دسترسی است و سوابق بیماری درارائه خدمات سلامت به بیماران نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

بنیادی افزود: همچنین این طرح بسیاری از هزینه ها را کاهش می دهد و در این هزینه های اضافه صرفه جویی می کند به طوری که در این حال حاضر ممکن است بیماری به پزشک مراجعه کند و عکس و آزمایش تهیه کند و بعد از مراجعه به یک پزشک دیگر مجددا همان کارهایی که قبلا انجام داده است در این نسخه او تکرار شود در این حالی که این ها بخاطر بیمار هزینه محسوب می شود.

وی در این ادامه تصریح کرد: همچنین ممکن است یک بیمار بسیاری از داروها را  استفاده کرده باشد و نتیجه نگرفته باشد اما  دوباره در این نسخه او همان داروها بازنویسی شود که این موضوع هم بخاطر او هزینه بر بوده و هم عوارض مصرف بی رویه دارو را بدنبال دارد از رو بخاطر بسیاری از مسائل پرونده سلامت الکترونیک بسیار به پزشک و بیمار کمک می کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بخاطر استفاده از توانمندی نیازمند زیرساخت لازم هستیم گفت: باید سیستم مخابراتی و اینترنتی به حد مطلوبی برسد تا بتوان از توانمندی استفاده کرد و گرنه تشکیل پرونده صرف، کار ناقص و عقیمی خواهد بود هر چند که  اخیر بخشنامه ای ر به همه استان ها ابلاغ شده است که اینترنت روستاها و مناطقی که مشکل دارد، سریع تر به وزارتخانه اعلام کنند تا برنامه ریزی شود که اگر این کار صورت بگیرد شاهد حرکت بسیار خوبی هستیم و می توانیم سیستم ارجاع را نیز به خوبی راه اندازی کنیم و دیگر کم کم شاهد حذف نسخه ها باشیم تا با اتصال این سیستم به داروخانه ها، مراکز درمانی، بیمارستان ها فرد بتواند نسخه خود را از داروخانه های سراسر کشور تحویل بگیرد.

وی تاکید کرد: طرح تشکیل پرونده الکترونیک سلامت دارای مزایای بسیار زیادی است که امیدواریم به مرحله اجرا برسد و بخش خصوصی نیز تواند از سیستم و نرم افزار ها استفاده کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این خصوص پایش اطلاعاتی این پرونده گفت: موضوعی که باید نسبت به آن دقت شود، موضوع رازداری از اطلاعات بیمار است چرا که همگان نباید از پرونده ها اطلاع داشته باشند و موضوع محرمانه بودن اطلاعات پزشکی آحاد جامعه از نظر اخلاق پزشکی در این نظر گرفته شود که بخاطر این کار باید مکانیزم خاصی طراحی شود. به عنوان مثال می توان کدهای مخصوصی تعبیه کرد و در این اختیار فرد قرار داد تا وقتی وی به پزشک مراجعه می کند و کد خود را ارائه می دهد بر حسب تصمیم گیری آن فرد، تنها او و خانواده اش بتوانند به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.


گرداوری :جدید نیوز

اطلاعات پزشکی مردم نباید فاش شود/اهمیت پرونده الکترونیک سلامت

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز