خانه » بیوگرافی » شهرری با ۲هزار هیئت مذهبی آماده استقبال از محرم

تبیلغات

شهرری با ۲هزار هیئت مذهبی آماده استقبال از محرم

شهرری با ۲هزار هیئت مذهبی آماده استقبال از محرم

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

شهرری با ۲هزار هیئت مذهبی آماده استقبال از محرم

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: با برگزاری همایش و دوره های های آموزشی بخاطر تاثیرگذاری هرچه بیشتر فضای ماه محرم برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است.

به گزارش جدید نیوز ، حجت الاسلام علی کنگرلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری در این گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: فضای ماه محرم یک ظرفیت بزرگ بخاطر شیعه است و سعی کرده‌ایم با برنامه‌ریزی‌های لازم استفاده بیشتری از ماه داشته باشیم. 

وی بابیان اینکه محرم و عاشورا به دلیل تکرار زنده مانده است، افزود: عزاداری امام حسین(ع) همه ساله باشکوهتر برگزار می‌شود و پس از گذشت ۱۴۰۰سال واقعه عاشورا در این دل‌ عاشقان اهل بیت زنده است زیرا چیزی که بخاطر شیعیان مهم است، زنده نگه داشتن نام امام حسین(ع) است. 

کنگرلو با اشاره به اینکه ری یک شهر مذهبی است، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، ری قبله جدید بوده و همچنین از ری به عنوان کربلای ایران تعبیر می‌شود و مردم مومن و ولایی ری همواره در این برگزاری مناسبت‌های مختف مذهبی پیشگام بوده‌اند. 

وی تصریح کرد: بیش از ۱۷۰۰هیئت مذهبی در این شهرستان ری ثبت شده است و بیشتر این هیئات اعم از هیئت‌های موردی، محوری و مستمر و حسینیه‌ها در این ایام محرم به عزاداری می‌پردازند. 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری بیان کرد: در این آستانه ماه محرم گردهمایی بزرگ هیئات را با حضور حجت الاسلام صدیقی برگزار کردیم و تذکرات لازم به مداحان و هیئت‌ها داده شد.

کنگرلو اضافه کرد: همکاری با نیروی انتظامی، رعایت مسائل ترافیکی، دوری از خرافه گویی، رعایت مسائل امنیتی از جمله تذکراتی بوده که در این گردهمایی هیئات مطرح کرده و تاکید شد که بخاطر رعایت حال مردم، تا ساعت ۱۱ شب برنامه‌ها و عزاداری‌ها تمام شود.  

وی با بیان اینکه چندین همایش و دوره‌های آموزشی بخاطر مداحان برگزار شده است، ابراز کرد: در این همه بخش‌های شهرستان گردهمایی هیئات به صورت جداگانه و با حضور امام جمعه بخش و مسئولان ذیربط برگزار شده و نکات مهم بخاطر برگزاری هرچه بهتر برنامه ها یادآوری شده است. 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری ادامه داد: برنامه‌های آموزشی مختلف با حضور تشکل های دینی مثل مداحان، هیئات و مبلغین را داشتیم و بسته های فرهنگی را بخاطر تغذیه فکری مبلغین و مداحان توزیع کردیم که بخاطر استفاده از فضای ماه محرم تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

 

آخر نوشته/*

733 650 - شهرری با ۲هزار هیئت مذهبی آماده استقبال از محرم
733 650 02 - شهرری با ۲هزار هیئت مذهبی آماده استقبال از محرم


گرداوری :جدید نیوز

شهرری با ۲هزار هیئت مذهبی آماده استقبال از محرم

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز