خانه » بیوگرافی » فرهنگ عاشورا ما را در این برابر رژیم استبداد پیروز کرد/ به تولید سلاح، ساخت موشک و دفاع از مظلومان ادامه می‌دهیم

تبیلغات

فرهنگ عاشورا ما را در این برابر رژیم استبداد پیروز کرد/ به تولید سلاح، ساخت موشک و دفاع از مظلومان ادامه می‌دهیم

فرهنگ عاشورا ما را در این برابر رژیم استبداد پیروز کرد/ به تولید سلاح، ساخت موشک و دفاع از مظلومان ادامه می‌دهیم

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

فرهنگ عاشورا ما را در این برابر رژیم استبداد پیروز کرد/ به تولید سلاح، ساخت موشک و دفاع از مظلومان ادامه می‌دهیم

رییس جمهور  با بیان اینکه فرهنگ عاشورا ما را در این برابر رژیم استبداد پیروز کرد گفت: چه شما بخواهید و چه نخواهید، ما از مردم مظلوم یمن و سوریه دفاع خواهیم کرد، ما به مقدار نیاز خودمان سلاح‌های نظامی تولید می‌کنیم. نه تنها در این ساخت موشک خود را تقویت می‌کنیم بلکه مردم ما از نیروهای مختلف کشورشان حمایت می‌کنند.

به گزارش جدید نیوز ، حجت الاسلام حسن روحانی ، رییس جمهور لحظاتی پیش در این مراسم آغاز هفته دفاع مقدس با اشاره به اینکه ۳۷ سال پیش مردم بزرگ ایران در این برابر یک تجاوز خشونت‌بار به پیروی از سالار شهیدان و اقتدا به ایشان و فرهنگ عاشورا با همه وجود از شرف، تمامیت ارضی و عزت خود به خوبی دفاع کردند اظهار داشت: در این طول ۸ سال دفاع مقدس، همواره یکی از بزرگ‌ترین انگیزه‌های مردم بخاطر ایثار و شهادت، تابلو عظیم حماسه عاشورا بود. همان‌طور که اوج انقلاب اسلامی همواره در این روزهای محرم و تاسوعا و عاشورا بود.

رییس جمهور  با بیان اینکه اولین اوج انقلاب اسلامی در این ۱۵ خرداد ۴۲ بود که در این محرم قرار داشت. گفت: بزرگ‌ترین حرکت ما در این ایام عاشورای حسینی ۵۷ بود. فرهنگ عاشورا ما را در این برابر رژیم استبداد پیروز کرد و بخاطر این سرزمین استقلال، آزادی و حمهوری اسلامی را به ارمغان آورد.

روحانی با بیان اینکه در این دفاع مقدس هم نام امام حسین(ع)، همواره به سربازان اسلام مسیر ایستادگی، شهادت و مقاومت آموخت تصریح کرد: همواره جنگ‌ها در این تاریخ ملت‌ها حوادثی تاثیرگذار خواهد بود، در این دوران قبل از انقلاب اسلامی هرگاه جنگی مانند ایران و عثمانی، ایران و روسیه، جنگ جهانی اول و جنگ جهانی شروع شد، کشور ما تحت تاثیر منفی این‌گونه حوادث قرار گرفت و در این برخی از جنگ‌ها هم بخش بزرگی از سرزمین ما از دست مردم گرفته شد اما تنها جنگ و دفاعی که سراسر آن غرور، حماسه، پیروزی و افتخار بود و یک وجب از سرزمین ایران در این اختیار متجاوزان قرار نگرفت، دفاع مقدسی بود که امام عزیزمان به عنوان فرمانده کل قوا آن را رهبری کردند و نیروهای مسلح و مردم ما آن را به جان خریدند.

وی با اشاره به اینکه علی‌رغم اینکه قدرت‌های بزرگ جهانی از متجاوزان حمایت کردند، مردم با توکل به خداوند و امید به آینده پیروزمندانه توانستند به پیروزی برسند، گفت: نیروهای مسلح ما همواره بخاطر حفظ عزت مردم تلاش کرده‌اند. قدرت نظامی ما هرگز خود را بخاطر تجاوز به سرزمین دیگر آماده نکرده است اما همیشه بخاطر دفاع از کشورش آماده است.

رییس شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این دنیای امروز، هر کشوری که می‌خواهد سلاح مورد نیاز خود را بسازد مورد حمله و تهمت کشورهای مستکبر قرار می‌گیرد در این حالی که خودشان بخاطر این امور میلیاردها هزینه می‌کنند، طرح‌هایی که آوارگی مردم یمن، اوضاع نا به‌ سامان مردم سوریه و سایر کشورها را دارد.

روحانی در این ادامه در این بیان رفتار استکباری آمریکا و متحدانش به طرح سوالاتی نظیر اینکه به کشورهایی که با لحن نادرست با مردم ایران صحبت می‌کنند می‌گویم که کدام کشور حامی ملت‌های مظلوم بوده است؟ و آیا آن روز که شما به کشور افغانستان تجاوز کردید، این مردم ایران نبودند که پذیرای برادران مسلمان خود نبودند؟ و آیا وقتی شما به عراق تجاوز کردید، این مردم ایران نبودند که از آن‌ها حمایت کردند؟ آن‌گاه که شما گروهک‌های تروریستی را حمایت و ایجاد کردید، کدام کشور بود که به فریادهای مردم عراق و سوریه و دولت‌های تحت فشار پاسخ مثبت داد؟ و آیا آن‌هایی که هر روز بخاطر مردم منطقه و سراسر جهان مشکل می‌سازنند و افتخار آن‌ها فروش سلاح‌های مخرب بخاطر سلب آزادی مردم است، در این برابر ملتی که همواره از مظلومان دفاع کرده است قابل مقایسه کردن است؟ پرداخت.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه خوشحالم که امسال در این تجمع کشورهای جهان در این سازمان ملل فقط دو صدای کشورهای آمریکا و رژیم اشغالگر قدس بود که در این برابر سایر کشورها قرار داشت، اظهار داشت: همه کشورها از توافق هسته‌ای حمایت کردند اما این دو کشور خیر. فقط دو کشور بود که از شرایط منطقه ناراضی بودند. این وضعیتی بود که افکار حاکمان واشنگتن و تل‌آویو را نشان داد.

وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران همواره به دنبال صلح بوده و از مظلومان حمایت کرده است خطاب به دولت‌های جبهه استکبار تصریح کرد: چه شما بخواهید و چه نخواهید، ما از مردم مظلوم یمن و سوریه دفاع خواهیم کرد، ما به مقدار نیاز خودمان سلاح‌های نظامی تولید می‌کنیم. نه تنها در این ساخت موشک خود را تقویت می‌کنیم بلکه مردم ما از نیروهای مختلف کشورشان حمایت می‌کنند.

روحانی در این پایان خاطرنشان کرد: ما اگر عهدی با کسی بستیم، تا وقتی متعهد هستیم که طرف مقابل به این عهد و پیمان احترام بگذارد. تا وقتی که طبق فرمایشات رهبری حرکت می‌کنیم، هیچ کشوری قادر به ایستادگی در این برابر ما نیست.

 

آخر نوشته/*

733 650 - فرهنگ عاشورا ما را در این برابر رژیم استبداد پیروز کرد/ به تولید سلاح، ساخت موشک و دفاع از مظلومان ادامه می‌دهیم
733 650 02 - فرهنگ عاشورا ما را در این برابر رژیم استبداد پیروز کرد/ به تولید سلاح، ساخت موشک و دفاع از مظلومان ادامه می‌دهیم


گرداوری :جدید نیوز

فرهنگ عاشورا ما را در این برابر رژیم استبداد پیروز کرد/ به تولید سلاح، ساخت موشک و دفاع از مظلومان ادامه می‌دهیم

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز