خانه » بیوگرافی » ملت در این ایران انقلاب کرده و در این سوریه دفاع می‌کنند / نهضت عاشورا امروز مرزها را درنوردیده است / سخنان ترامپ برگ ننگین دیگری بخاطر آمریکا است

تبیلغات

ملت در این ایران انقلاب کرده و در این سوریه دفاع می‌کنند / نهضت عاشورا امروز مرزها را درنوردیده است / سخنان ترامپ برگ ننگین دیگری بخاطر آمریکا است

ملت در این ایران انقلاب کرده و در این سوریه دفاع می‌کنند / نهضت عاشورا امروز مرزها را درنوردیده است / سخنان ترامپ برگ ننگین دیگری بخاطر آمریکا است

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

ملت در این ایران انقلاب کرده و در این سوریه دفاع می‌کنند / نهضت عاشورا امروز مرزها را درنوردیده است / سخنان ترامپ برگ ننگین دیگری بخاطر آمریکا است

به گزارش شبکه خبری جدید نیوز ، آیت‌الله کاظم صدیقی لحظاتی قبل در این خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه جدید که با حضور پرشور مردم خداجو و عزاداران حسینی برگزار شد، پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: حلول ماه عزای حسینی است. حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام مظهر همه کمالات است و همه امامان ما امام المتقین هستند. بهترین فرصت بخاطر توصیه به تقوا، خویشتن‌داری در این برابر گناه، دل کندن از ذخارف دنیا، شناسایی مسئولیت‌های الهی در این زندگی فردی لازمه تقوای الهی است.

وی گفت: کسی که تقوا ندارد، در این دنیا و آخرت پناه ندارد. مفاز، بخاطر متقین است. کسی که تقوا ندارد، عاقبت ندارد. از جهت از روز اول محرم یک چله را شروع کنیم. یکی از بزرگان ما از روز عاشورا تا اربعین را توصیه می‌کردند.

امام جمعه موقت جدید با بیان این‌که امام حسین علیه‌السلام اکسیر است، افزود: ما باید در این خانه هم تقوا داشته باشیم. اعضا خانواده به هم ظلم نکنند و حریم را نگه دارند. به همسایه‌ها آزار نرسانیم و حتی در این مسائب ترافیکی هم مراعات یکدیگر را کنیم.

وی بیان داشت: باید تقوا را از خودمان و از داخل خانواده شروع کنیم. کسی که تقوا نداشته باشد آتش می‌گیرد. تقوا، آتش‌نشان است. قرآن کریم توصیه می‌کند که هم خودتان آتش نگیرید و هم نگذارید که بقیه آتش بگیرند.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به فرارسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: تقوا پیشه کنید تا خداوند روزنه‌های امید و معرفت را به روی شما باز کند.

وی گفت: میرزا جواد ملکی تبریزی در این کتابش عنوان می‌کند که با شروع محرم، باید در این خودمان تغییری احساس کنیم. ایشان ادامه می‌دهد: یکی از فرزندان من با شروع محرم احساس می‌کند که یکی از بستگانش را از دست داده است. این‌ها همه بدون تربیت و ذاتی بود.

امام جمعه موقت جدید افزود: ماه حرام است‌. ایجاد بدبینی، ایجاد نفاق و نمامی را کنار بگذاریم. در این کشتی امام حسین علیه‌السلام بنشینیم و از طوفان‌ها در این امان بمانیم.

وی اظهار داشت: اگر از آغاز با آگاهی و تحت ولایت زندگی کردیم و فرامین ائمه معصومین علیهم‌السلام را در این نظر گرفتیم، موفق می‌شویم.

آیت‌الله صدیقی تاکید کرد:  رهبر الهی خودی ندارد و همه زندگی‌اش فلش به سمت پروردگار است. حرکت امام حسین علیه‌السلام هم یک خیزش و یک زلزله و هم سیر با جذبه‌های آسمانی بود. حرکت ایشان مقابله با فساد و براندازی نظام ننگین مادی بنی‌امیه و مبارزه با طاغوت و استکبار زمان بود.

 

* ویژگی بارز جبهه امامت وحدت، یکپارچگی و توازن است

وی با بیان این‌که در این جبهه امامت وحدت، یکپارچگی و توازن می‌بینیم، گفت: هیچ بعد حرکت امام حسین علیه‌السلام نامنظم نبود و هم‌چون ابیات یک شعر بودند‌.

امام جمعه موقت جدید افزود: جمعیت لشکر ایشان زیاد نبود اما کیفیت داشتند. شما همه عالم را یک طرف بگذارید و حبیب ابن مظاهر را هم یک طرف. در این نوجوان‌ها حضرت قاسم علیه‌السلام قسم می‌خورد که مرگ حتی از عسل هم شیرین‌تر است.

وی بیان داشت: شما ایشان را با جوانانی که در این این وادی نیستند مقایسه کنید. شما کجا مثل قاسم علیه‌السلام را در این تاریخ مشاهده می‌کنید؟ ، آیا مانند او پیدا می‌شود؟

آیت‌الله صدیقی عنوان کرد: حضرت عبدالله علیه‌السلام طاقت دوری از امام زمانش را نداشت و بر سر این موضوع قسم می‌خورد. آیا پنج ساله‌ای همانند او پیدا می‌کنید؟

وی ادامه داد: برخی در این مملکت ما همانند عمر بن سعد از گذشته‌شان پشیمان هستند. اگر عمر در این یکی از جنگ‌ها تیر می‌خورد، پیکرش در این کنار عمار یاسر قرار می‌گرفت و جزو انوار آسمانی محسوب می‌شد. کار پشیمان‌شدگان انقلاب به بدجایی می‌رسد.

امام جمعه موقت جدید گفت: او خون امام حسین علیه‌السلام را ریخت تا به ریاست برسد اما بعد از آن حتی خودشان با هم به مشکل خوردند. عمر بن سعد پس از دعوا اعلام کرد که هیچ کسی را خسارت‌دیده‌تر از خودم نمی‌بینم.

وی در این ادامه خاطرنشان کرد: این نظام استکبار همان بنی‌امیه زمان هستند. هر کسی که به همکاری با این‌ها فکر کند و به امام زمانش توجهی نداشته باشد، بدانید که عاقبت خوبی ندارد.

آیت‌الله صدیقی با بیان این‌که زهیر جزو دلدادگان ولایت بود، اظهار داشت: وقتی نفس امام حسین علیه‌السلام به او خورد، گفت از اینکه نفس امام زمانم به من کم خورده است، پشیمانم‌. من دنبال بهشت نیستم چرا که عشق امام حسین علیه‌السلام، دنیای من است.

وی ادامه داد: امروز سرداران و سپاهیان ما اگر سختی تحمل کردند و خانواده شهید شدند و مجاهدت کردند و امروز سمت و عنوانی ندارند، باز هم می‌گویند که ما کم گذاشته‌ایم و ای کاش بیشتر تقدیم انقلاب می‌کردیم‌.

 

* آموزش و پرورش و وزارت علوم فرزندان ایران را با امام حسین (ع) و دفاع مقدس آشنا کنند 

امام جمعه موقت جدید تاکید کرد: من از مسئولان کشوری به‌ویژه مسئولان آموزش و پرورش و وزارت علوم با همه وجودم تقاضا می‌کنم که بچه‌ها را با امام حسین علیه‌السلام و هشت سال دفاع مقدس آشنا کنند‌.

وی با بیان این‌که در این دفاع مقدس درب بهشت باز شد و این درب هنوز بسته نشده است، گفت: روحیه ایثار و شهادت در این این دوران تقویت شد. شهدای ما همه نماد و نمود حسین(ع) بودند.

آیت‌الله صدیقی بیان داشت: امروز امثال شهید حججی و نامه‌نویس‌هایی که به رهبر معظم انقلاب عطش خودشان را بخاطر حضور در این جبهه اعلام می‌کنند، بیانگر گسترش روحیه شهادت‌طلبی است.

وی گفت: خلوص دل و اشک جوان‌های فرهیخته ما نشانگر این است که آن‌ها ادامه‌دهنده راه امام حسین علیه‌السلام هستند و ایشان را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند‌.

امام جمعه موقت جدید تصریح کرد: ما در این ایران انقلاب کردیم اما در این سوریه دفاع می‌کنیم. انقلاب ما امروز به آفریقا هم رسیده است. نهضت عاشورای حسینی امروز مرزها را درنوردیده است. امیدوارم که خداوند این روحیه انقلابی را از جوانان و ملت ما نگیرد.

وی ادامه داد: خداوند رفیق بی‌بدیلی است. اگر زمان‌ای به یاد خدا نباشیم، زیان دیده‌ایم.

 

* برگ ننگین جدیدی بخاطر آمریکا رقم خورد / سخنان سخیف یک آدم سبک‌مغز، ناحسابی، جنگ‌طلب، دروغگو و فریبکار است

آیت‌الله صدیقی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا بیان داشت: آن‌چه که در این این روزها گذشت، برگ ننگین جدیدی بخاطر آمریکا و سخنان سخیف یک آدم سبک‌مغز، ناحسابی، جنگ‌طلب، دروغگو و فریبکار است.

وی گفت: مطالب او بخاطر ایران هم فریب‌کارانه و هم دروغ بود. یکی از جراید آمریکا نوشته بود که در این صد روز اول دولت ترامپ ۴۴۸ دروغ از او ثبت شده است‌.

امام جمعه موقت جدید تاکید کرد: این دروغ‌ها بیانگر مطالبی است که رهبر معظم انقلاب است. ایشان فرمودند که این سخنان نشان از عصبانت و درماندگی و سبک‌مغزی او بود.

 

* آمریکا از داخل به هم ریخته است / شکست ایدئولوژیک آمریکایی‌ها اصلی‌ترین دلیل عصبانیت آن‌هاست‌‌

وی در این ادامه طرح چند سئوال پرداخت و گفت: چرا آمریکا عصبانی است؟ چرا رئیس جمهور آمریکا این‌گونه تند و عصبی صحبت می‌کند؟ امور زیادی بر شکست این‌ها مهر تایید می‌زند. محبوبیت او در این سال اولش به زیر ۴۰ درصد رسیده است. حتی اوباما و بوش پسر نیز در این سال اول به این میزان منفور نشده بود.

آیت‌الله صدیقی بیان داشت: او از درون به هم ریخته است. شکست ایدئولوژیک آمریکایی‌ها اصلی‌ترین دلیل عصبانیت آن‌هاست‌‌. آن‌ها بعد از فروپاشی شوروی، خودشان را قدرت اول می‌دانستند اما به اذن خداوند امام خمینی(ره) آمد.

وی افزود: آن‌ها فکر می‌کردند که دین ظلم‌ستیزی ندارد و نمی‌تواند در این بطن زندگی مردم اثر بگذارد. اما دیدند که مردی از جنس نور آمد و توخالی بودن آمریکا را به همه نشان داد.

امام جمعه موقت جدید اظهار داشت: شرق و غرب دست به دست هم دادند تا انقلاب را در این نطفه خفه کنند اما موفق نبودند. آن‌ها حتی با نفوذی‌هایی مثل بنی‌صدر هم دیدند که این دین در این حال جدی شدن و گسترش در این دنیا است و پیامش به همه دنیا رسیده است.

آیت‌اله صدیقی در این پایان تصریح کرد: این‌ها همه تلاش خودشان را کردند اما نتوانستند‌. حضرت زینب سلام‌الله علیها نیز عنوان کرد که هر چه تیر می‌خواهید بزنید اما ما ماندگار و شما رفتنی هستید. امام ما فرمودند که قرن فعلی قرن نابودی استکبار است.

آخر نوشته/*

733 650 - ملت در این ایران انقلاب کرده و در این سوریه دفاع می‌کنند / نهضت عاشورا امروز مرزها را درنوردیده است / سخنان ترامپ برگ ننگین دیگری بخاطر آمریکا است
733 650 02 - ملت در این ایران انقلاب کرده و در این سوریه دفاع می‌کنند / نهضت عاشورا امروز مرزها را درنوردیده است / سخنان ترامپ برگ ننگین دیگری بخاطر آمریکا است


گرداوری :جدید نیوز

ملت در این ایران انقلاب کرده و در این سوریه دفاع می‌کنند / نهضت عاشورا امروز مرزها را درنوردیده است / سخنان ترامپ برگ ننگین دیگری بخاطر آمریکا است

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز