خانه » دانلود 96 » گیاهانی که باعث افزایش کارکرد ریه ها می شوند + ۱۰ گیاه مفید بخاطر ریه ها

تبیلغات

گیاهانی که باعث افزایش کارکرد ریه ها می شوند + ۱۰ گیاه مفید بخاطر ریه ها

گیاهانی که باعث افزایش کارکرد ریه ها می شوند + ۱۰ گیاه مفید بخاطر ریه ها

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

گیاهانی که باعث افزایش کارکرد ریه ها می شوند + ۱۰ گیاه مفید بخاطر ریه ها

گیاهانی که باعث افزایش کارکرد ریه ها می شوند + ۱۰ گیاه مفید بخاطر ریه ها

www.angoshnama.ir giah riye - گیاهانی که باعث افزایش کارکرد ریه ها می شوند + 10 گیاه مفید بخاطر ریه ها

گیاهانی که باعث افزایش کارکرد ریه ها می شوند + ۱۰ گیاه مفید بخاطر ریه ها

 ریه

۱۰ گیاه مفید بخاطر ریه ها با وجود اطلاع از اهمیت کار ریه‌ها، آلودگی فزاینده هوا و شرایط تنفسی نامساعد کار آنها را هرچه بیشتر دشوار می‌کند. علاوه براین کشیدن سیگار، کمبود ویتامین A، بعضی از داروهای ضد سرماخوردگی و حتی ناراحتی‌های عاطفی می‌تواند باعث بوجود آمدن بیماریهای ریوی از قبیل آسم، امفسیما، برنشیت، سل، آب آوردن ریه، سینه پهلو و سرطان بشود.

اما گیاهانی هستند که می‌تواند باعث کارکرد بهتر ریه‌ها بشوند. این گیاهان کار خارج کردن اخلاط، تبادل گازها، تحریک بافت ریه‌ها و مرطوب سازی هوا، بهبود عملکرد مغز در این کنترل تنفس و افزایش جریان خون در این بافت‌های ریه‌ها را آسان می‌کنند.

گل ماهور (Mullein)

هم گل و هم برگ گیاه ماهور بخاطر درمان موفق سرماخوردگی، برنشیت، زکام، امفسیما و لارانژیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گیاه ماده‌ای دارد که اخلاط سینه را نرم می‌کند. این گیاه آرام‌بخش نیز هست و خاصیت ضدالتهابی بخاطر سیستم عصبی دستگاه تنفسی دارد. یک تحقیق انجام شده در این سال ۲۰۱۳ همچنین نشان می‌دهد که ماهور خاصیت ضد غده‌ای و نیز ضد چربی خون دارد.

شیرین بیان (Licorice)

این گیاه خلط‌ آور است و مجاری تنفسی را مرطوب کرده و اخلاط سینه را نرم و سرفه را کم می‌کند. یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که ریشه شیرین بیان خاصیت ضد باکتری دارد و فعالیت‌های ضد التهابی را افزایش می‌دهد که مانع انتشار سلول‌های سرطانی شده و جراحت‌های ریوی را التیام می‌دهد. ماده موثره شیرین بیان سلول‌های ملتهب را سرکوب کرده خشکی و دفع پروتئین را کاهش می‌دهد.

کهن‌دار (Gingko Biloba)

تحقیقات زیادی روی خواص دارویی کهن‌دار شده است. این گیاه بخاطر ریه هم مفید است. بخاطر مثال در این سال ۲۰۱۲ تحقیقات روی سگ‌ها نشان می‌دهد که عصاره این گیاه باعث تحریک ضد التهابی بافت‌های ریه می‌شود.

مخروطسان (Echinacea)

این گیاه خاصیت ضد میکربی و ضد ویروسی دارد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. مخروطسان تولید سلول‌های سفید خون و حالت تهاجمی آن‌ها را سرعت می‌دهد. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد مخروطسان می‌تواند خاصیت عفونی ویروس‌ها را معکوس کرده و ترشح خلط در این انسان‌ها را بهبود بخشد. متخصصان براین باورند که این گیاه در این هنگام سرماخوردگی می‌تواند تولید خلط را کاهش دهد.

رومارَن یا اِکلیل کوهی یا رُزماری (Rosemary)

رومارَن یا اِکلیل کوهی هم مانند مخروطسانان خاصیت ضد میکربی دارد و روغن آن یک ماده قوی ضد عفونی‌کننده، ضد باکتری و ضد قارچ است. گیاه‌شناسان مدت‌هاست که از اِکلیل کوهی در این درمان سرماخوردگی، گلودرد، زکام، سرفه، برنشیت و عفونت‌های سینه استفاده می‌کنند. کارنوسول یکی از عناصر موجود در این این گیاه است که در این تحقیقات سال ۲۰۱۱ خاصیت ضد سرطان ریه آن مشخص شده است. پژوهشگران دانشگاه شیکاگو متوجه خاصیت سمی کارنوسول بخاطر سلول‌های سرطانی شده‌اند، در این حالیکه سلول‌های عادی را به خطر نمی‌اندازد. حیوانات هم این ماده را بخوبی قبول می‌کنند.

اوکالیپتوس (Eucalyptus)

اوکالیپتوس یکی از پر رشد ترین درختان جهان است که ۷۰۰ نوع و ۳۰۰ گونه دارد. این گیاه خواص درمانی بسیاری دارد و روغن آن در این درمان انواع بیماری‌های تنفسی همچون آنفولانزا، مننژیت، سرماخوردگی، تب، گلودرد، سینوزیت و برونشیت استفاده می‌شود. این گیاه خاصیت ضدعفونی کننده قوی، ملایم کنندگی، ضد انگلی، تسکین دهنده، ضد گرفتگی، ضد التهابی، ضدویروسی دارد و بخاطر ریه بسیار مفید است.
بخاطر ماده سینه‌اوله موجود در این اکالیپتوس بخاطر ریه بسیار مفید است. این ماده سرفه را آرام می‌کند و بخاطر درمان سینوزیت مفید است. اکالیپتوس خاصیت ضد اکسیدانت دارد و سیستم ایمنی بدن را در این هنگام بیماری تقویت می‌کند.
یک تحقیق در این سال ۲۰۱۲۲ نشان می‌دهد که عصاره اکالیپتوس خاصیت جلوگیری کننده از انتشار سلول‌های سرطانی دارد.

خزه ایرلندی (Irish Moss)

این گیاه جالبی در این درمان بسیاری از بیماری‌های تنفسی است. در این واقع این گیاه ماده اصل بسیاری از داروهایی است که در این درمان برنشیت، سرفه و بخاطر دیگر مشکلات ریه‌ها تجویز می‌شود. از آنجایی که این گیاه حاوی مقدار قابل توجهی منگنز، ید، سدیم و کلیسیم است، خاصیت ضد ویروسی دارد و می‌تواند با ویروس آنفلوآنزای ب مبارزه کند.

خزه ایرلند خاصیت ضد التهابی و آرام‌بخش دارد و در این درمان سینه پهلو و سل هم از آن استفاده می‌شود. پزشکان گیاهی چین هزاران سال است که خزه ایرلندی را بخاطر درمان سرماخوردگی، زکام، سینه پهلو، سیاسرفه، گلودرد استفاده می‌کنند.

زوفا (Hyssop)

زوفا عطری مشابه رازیانه دارد و خواص مفیدی بخاطر ریه‌ها دارد. این گیاه حاوی موادی بخاطر شربت سینه است که گرفتگی بینی ناشی از سینوزیت و دیگر بیماری‌های ویروسی را از میان می‌برد. این گیاه خاصیت آنتی‌اکسیدانت، ضد التهاب و روان‌ساز دارد و تب را کاهش می‌دهد.

شربت این گیاه سرفه را آرام می‌کند. در این دوران گذشته بخاطر درمان آسم، دل درد و گرفتگی بینی از آن استفاده می‌کردند. امروزه مشخص شده که این گیاه خاصیت ضد ویروس دارد و عروق را آرام می‌کند.

نارون (Slippery Elm)

نارون (در این متون طب سنتی دردار) چندین خاصیت درمانی دارد و از جمله بخاطر درمان ناراحتی‌های تنفسی مفید است. خواص این گیاه از جمله ضد التهاب، ضد عفونی، صمغی، ادرارآور، روان کننده مزاج و سینه است. گفته می‌شود که بخاطر درمان برنشیت، خونریزی ریه‌ها و سرفه مفید است و خلط آور می‌باشد.

این گیاه بخاطر آسم مفید است و با نرم کردن مخاط بینی، ناراحتی‌های تنفسی را آرام می‌کند.

پای خر (Coltsfoot)

پای خر (از نام های دیگر آن فرفره، فنجیون، حشیشةالسعال، سعالی، سعله، علف سرفه، منجون، فخریون، فرفر، فنجیوون و توسیلا‍ژ) خاصیت درمانی قوی دارد و در این بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی از آن استفاده می‌شود. این گیاه بخاطر سیاه سرفه، سرماخوردگی و دیگر ناراحتی‌های ریوی مفید است. حالت شربت سینه دارد و خلط آور می‌باشد. خاصیت ضدالتهابی آن در این درمان ناراحتی‌های ریوی مفید است. چای پای خر بخاطر درمان امفسیما، سرفه و حمله‌های آسمی مفید است.

 

برچسب ها : بخاطر بهبود ریه چه گیاهی استفاده کنیم , درمان ریه با گیاه داروئی , درمان طبیعی ناراحتی ریه , ریه , گیاه طبیعی بخاطر ریه , گیاهان داروئی بخاطر ریه

گرداوری شده : جدید نیوز

گیاهانی که باعث افزایش کارکرد ریه ها می شوند + ۱۰ گیاه مفید بخاطر ریه ها

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز