خانه » دانلود 96 » خواص و فواید درمانی و دارویی زنجبیل+ گیاه زنجفیل

تبیلغات

خواص و فواید درمانی و دارویی زنجبیل+ گیاه زنجفیل

خواص و فواید درمانی و دارویی زنجبیل+ گیاه زنجفیل

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

خواص و فواید درمانی و دارویی زنجبیل+ گیاه زنجفیل

خواص و فواید درمانی و دارویی زنجبیل+ گیاه زنجفیل

www.angoshnama.ir zanjabil - خواص و فواید درمانی و دارویی زنجبیل+ گیاه زنجفیل

خواص و فواید درمانی و دارویی زنجبیل+ گیاه زنجفیل

زنجبیل

خواص و فواید درمانی و دارویی زنجبیل عجیب است که در این دنیای امروز زنجبیل به عنوان چاشنی، بیش از هر چیز دیگری در این غذاها استفاده می‌شود. زنجبیل در این واقع بخشی از نوعی تیره‌ی گیاهی است که زردچوبه و هل را نیز شامل می‌شود، و همین می‌تواند توضیحی باشد بر این‌که چرا مزایایی که زنجبیل بخاطر سلامتی دارد تا این حد عالی هستند.

خواص دارویی بی‌نظیر زنجبیل

بیش از ۴۷۰۰ سال است که چینی‌ها و هندی‌ها نیرو بخش‌های زنجبیل را بخاطر درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنند، و به دلیل خواص خواص دارویی زنجبیل این گیاه در این طول امپراتوری روم و نزدیک به ظهور حضرت مسیح کالایی گرانبها بود.

چه چیزی باعث می‌شود که زنجبیل بخاطر ما این‌قدر مفید باشد؟
پاسخ یک کلمه است: گینجرول.

از میان ۱۱۵ ترکیب شیمیایی مختلف موجود در این ریشه‌ی زنجبیل، فواید درمانی به دلیل گینجرول‌ها است، رزین (صمغ گیاهی) چرب از ریشه که به عنوان یک آنتی‌اکسیدان بسیار قوی و فاکتوری ضد التهاب عمل می‌کند. این موادِ زیست کنش‌ور، به ویژه گینجرول، به طور کامل از نظر بالینی ارزیابی شده‌اند؛ تحقیقات حمایت می‌کنند از‌که چرا باید زنجبیل را به صورت منظم استفاده کنید.

 

در این این نوشتار مهم‌ترین مزایایی را که زنجبیل بخاطر سلامتی دارد و توسط مطالعات پزشکی ثابت شده‌اند، می‌بینید.

۱. سکته‌ی مغزی و بیماری‌های قلبی
دو مورد از بزرگ‌ترین قاتلان در این این سیاره را می‌توان با استفاده‌ی منظم از زنجبیل دور نگه داشت، به ویژه هنگامی که همراه با دیگر ابرخوراکی‌های کلیدی خورده شوند. سیر، زنجبیل و پیاز همگی توانایی جلوگیری از لخته شدن خون را دارند و در این عین حال زمانی که این‌ها را با هم بخورید می‌توانند یک عامل قدرتمند در این برابر حملات قلبی و سکته‌ی مغزی باشند! این خواص دارویی زنجبیل را هرگز فراموش نکنید.

۲. سوء هاضمه و حالت تهوع
هزاران سال است که زنجبیل به عنوان دارویی موثر بخاطر گوارش و درمان طبیعی حالت تهوع استفاده می‌شود، خواه هدف‌مان درمان درد ساده‌ی شکم باشد و خواه در این پی درمان حالت تهوع شدید در این هنگام صبح باشیم. اخیرا محققان تایوانی کشف کردند که در این افراد مبتلا به سوء هاضمه – وضعیتی که در این آن ۴۰ درصد از بیماران از تخلیه‌ی تاخیری و غیرطبیعی معده رنج می‌برند- سه کپسول زنجبیل (۱.۲ گرم در این کل) در این واقع می‌تواند به معده کمک کند که محتویات داخل‌اش را به روده‌ی کوچک منتقل کند.

زنجبیل به افرادی که بدن‌شان ورم کرده‌است، یبوست دارند یا از دیگر بیماریهای گوارشی رنج می‌برند، کمک می‌کند به این دلیل که عضلات نرم دیواره‌ی روده را شل می‌کند و باعث می‌شود که غذا به راحتی در این داخل سیستم حرکت کند.

خوردن خود زنجبیل، نوشیدن آب زنجبیل تازه و استنشاق عطر روغن زنجبیل همگی روش‌های بسیار موثری بخاطر جلوگیری از اختلالات معده هستند و این ها بزرگترین خواص دارویی زنجبیل است.

۳. سوء جذب
انتقال مناسب غذا (و جذب مواد غذایی) از دهان و از طریق روده‌ی بزرگ بسیار بخاطر سلامتی مهم است. اگر مواد غذایی جایی در این میانه‌ی مسیر گیر کنند، ممکن است تخمیر شوند، بپوسند یا (حتی بدتر) موجب انسداد شوند، که یک موقعیت بسیار تهدید‌کننده است.

هضم نادرست همچنین می‌تواند باعث جذب نامناسب مواد مغذی موجود در این خوراکی‌ها شود. در این هر صورت، هر دو باعث سوء جذب می‌شوند، و بدن‌تان از کمبود مواد مغذی رنج خواهد برد. به همین دلیل است که زنجبیل تا این حد مهم است. چنانچه در این بالا دیدیم، این گیاه فرآیند هضم و سوخت و ساز خوراکی‌هایی که می‌خورید را بهبود می‌دهد و تا حد زیادی یک سیستم ایمنی قوی ایجاد می‌کند.

۴. ایمنی به خطر افتاده و عملکرد تنفسی
طب آیورودا، توانایی زنجبیل را بخاطر تقویت سیستم ایمنی بدن، قبل از تاریخ ثبت شده تحسین کرده است. این روش درمانی بر این باور است که چون زنجبیل بسیار در این گرم شدن بدن موثر است، می‌تواند مواد سمی جمع شده در این ارگان‌های‌تان را تجزیه کند. همچنین معروف است که زنجبیل دستگاه لنفاوی را، که درست مانند سیستم فاضلاب بخاطر بدن است، پاک می‌کند.

دکتر اوز می‌گوید، ” زنجبیل با باز کردن کانال‌های لنفاوی و تمیز نگه داشتن آن‌ها، مانع از تجمع سمومی می‌شود که شما را مستعد ابتلا به عفونت به خصوص در این سیستم تنفسی می‌کنند.” ترکیب روغن زنجبیل و روغن اوکالیپتوس یک درمان موثر بخاطر افزایش ایمنی و بهبود تنفس است.

۵. عفونت باکتریایی
ژورنال میکروب‌شناسی و ضد میکروب‌ها در این سال ۲۰۱۱ مطالعه‌ای منتشر کرد که در این آن میزان تاثیر زنجبیل در این بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن مورد آزمایش قرار گرفته بود. محققان نیجریه با مقایسه‌ی توانایی زنجبیل و آنتی‌بیوتیک‌های متعارف بخاطر کشتن استافیلوکوکوس اورئوس و استرپتوکوک پیوژنز، کشف کردند که راه‌حل طبیعی درهر زمانی پیروز است!

داروها – کلرامفنیکل، آمپی‌سیلین و تتراسایکلین – نتوانستند با قدرت ضد باکتریایی عصاره‌ی زنجبیل برابری کنند. این موضوع مهم است زیرا این دو باکتری در این بیمارستان بی‌نهایت شایع هستند و اغلب موجب بروز عوارض در این بیمارانی می‌شوند که دچار اشکال در این سیستم ایمنی‌شان هستند.

اگر لازم است بخاطر عمل جراحی و یا ملاقات یک دوست به بیمارستان بروید، حتما کمی روغن زنجبیل همراه داشته باشید و چند قطره از آن را به آب‌تان اضافه کنید. به این ترتیب احتمال ابتلا به عفونت خطرناک استاف بسیار کم‌تر خواهد بود، و حتی می‌تواند به سرعت فرآیند درمان کمک کند! دیگر راه‌های درمانی که در این برابر عفونت موثر هستند عبارتند از روغن پونه‌ی کوهی، روغن میخک و روغن گیاه پوست‌کاغذی.

۶. عفونت‌های قارچی
از دیگر خواص دارویی زنجبیل درمان عفونت های قارچی است. این نوع عفونت که کنترل کردن‌اش به دلیل مقاومت فزاینده‌ای که در این برابر داروهای رایج دارد، بسیار دشوار است، در این برابر زنجبیل هیچ گونه شانسی ندارد. از ۲۹ گونه‌ی گیاهی که در این مطالعه‌ی انجام شده در این دانشگاه کارلتون ارزیابی شدند، زنجبیل به دلیل داشتن موثرترین عصاره در این کشتن قارچ پیروز شد.

بخاطر داشتن یک داروی قدرتمند ضد قارچ، چند قطره از روغن زنجبیل خالص را با روغن درخت چای و یک قاشق چای‌خوری روغن نارگیل مخلوط کنید، و تا سه بار در این روز از آن استفاده کنید شکی نیست که این خواص دارویی زنجبیل همیشه به شما کمک می کند.

۷. زخم‌ها و بازگشت اسید به مری
از دهه‌ی ۱۹۸۰، محققان فهمیده‌اند که زنجبیل می‌تواند زخم معده را درمان کند. اخیرا، دانشمندان هندی موفق شدند این اثر دارویی را دقیق‌تر ارزیابی کنند. آنها در این مطالعه‌ای که در این ژورنال تغذیه‌ی مولکولی و تحقیقات مواد غذایی منتشر شده، کشف کردند که زنجبیل شش تا هشت بار از پریواسید، داروی انتخابی بخاطر درمان بیماری بازگشت اسید به مری، قوی‌تر است!

۸. درد
زنجبیل به دلیل داشتن خاصیت ضد درد شناخته شده‌است. گینجرول بخاطر تسکین درد عملکردی بسیار شبیه به کپسایسین دارد، یعنی روی گیرنده‌های وانیل‌اوید، که در این آخر عصب حسی واقع شده‌اند کار می‌کند. زنجبیل نیز درست مانند فلفل تند که زمان مصرف آن سوزش شدید اولیه‌ای احساس می‌کنید، کمی می‌سوزاند اما این حس سوختن فقط یک ثانیه طول می‌کشد، و محققان کشف کردند که زنجبیل نه تنها مسیر درد را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد، بلکه التهاب را که به خودی خود باعث درد می‌شود نیز تسکین می‌دهد.”

۹. سرطان
دانشمندان دانشگاه مینه سوتا با کار کردن روی موش‌های بدون سیستم ایمنی، کشف کردند که دادن زنجبیل به موش‌ها به مدت سه هفته، رشد سلول‌های سرطان روده‌ی بزرگ را به تعویق انداخت. محققان دانشگاه میشیگان این نتایج را درباره‌ی سرطان تخمدان تایید کرد. در این واقع، آنها پی بردند که “درمان سلول‌های سرطان تخمدان با استفاده از زنجبیل، سبب مهار رشد عمیق در این همه‌ی رده‌های تست‌شده‌ی سلول می‌شود.”

باسیل روفوگالیس، مدیر اجرایی تحقیقات و آموزش مرکز طب گیاهی، توصیه می‌کند که، “بهترین راه بخاطر استفاده از زنجبیل به عنوان یک مسکن این است که در این قالب یک چای چند بار در این روز مصرف شود، اما در این مورد مقدار پودر زنجبیل لازم در این هر دوز و زمان مورد نیاز بین دوزها بخاطر تاثیربخشی بالاتر، تحقیقات بیش‌تری باید انجام شود. “در این بسیاری از افراد مصرف ۱۰۰۰ میلی‌گرم پودر ریشه‌ی زنجبیل – یا استفاده از روغن زنجبیل به میزان دو قطره و دو بار در این روز – موثر است.

۱۰. دیابت
گینجرول‌ها به طور گسترده‌ای به عنوان دارویی که به طور طبیعی دیابت را بهبود می‌دهند و حساسیت به انسولین را افزایش می‌دهند، شناخته شده‌اند. بر اساس این دانش، مطالعه‌ای از ژورنال کشاورزی و خواص شیمیایی مواد غذایی که در این سال ۲۰۰۶ انجام شده، کشف کرد که گینجرول‌ها همچنین می‌توانند تجمع سوربیتول را در این سلول‌های خونی انسان و موش‌هایی که با شکر تغذیه شده‌اند، شکست بدهند. به عبارت ساده، زنجبیل نه تنها از ابتلا به دیابت جلوگیری می‌کند – بلکه از بدن در این برابر عوارض دیابت مانند رتینوپاتی دیابتی محافظت می‌کند و حتی این عوارض را بهبود می‌دهد.

بهترین روش‌ها بخاطر استفاده از زنجبیل

اشکال و روش‌های زیادی بخاطر استفاده از زنجبیل به نفع سلامتی‌تان وجود دارد. رایج‌ترین روش‌های استفاده از زنجبیل عبارتند از:

زنجبیل خام – شما می‌توانید زنجبیل خام خرد شده را (به اندازه انگشت شست‌تان) هر روز صبح در این اسموتی‌تان بریزید و یا از آن در این تهیه‌ی آبمیوه‌ی گیاهی خانگی‌ استفاده کنید.

روغن زنجبیل – قوی‌ترین شکل موجود از زنجبیل، روغن زنجبیل است، زیرا بالاترین میزان گینجرول را دارد. این ‌مورد روش شماره‌ی یک بخاطر استفاده از زنجبیل به عنوان دارو است. این روغن را می‌توانیم به صورت خوراکی بخاطر درمان اختلالات سلامتی استفاده کنیم یا به صورت موضعی با یک روغن حامل در این ناحیه‌ای که درد دارد بمالیم. به طور معمول، دو تا سه قطره از روغن، دوز درمانی توصیه شده است.

چای زنجبیل – این فرم استفاده از زنجبیل معمولا بخاطر از بین بردن حالت تهوع، حل مشکلات معده و آرام کردن بدن به کار می‌رود. یک فنجان از چای را دو تا سه بار در این روز بنوشید تا به کاهش التهاب کمک کنید. همچنین، می‌توانید کمی عسل خام و لیمو به چای اضافه کنید تا طعم فوق‌العاده‌ای به آن بدهید!

پودر زنجبیل – استفاده از پودر زنجبیل بخاطر پخت و پز یک راه عالی بخاطر استفاده از ادویه‌ی فوق‌العاده است. من از آن بخاطر تهیه‌ی خوراک مرغ و کاری، پای کدو تنبل خانگی و اسموتی زنجبیل و توت بخاطر صبحانه استفاده می‌کنم. همچنین، می‌توانید آن را به شکل مکمل به شکل کپسول با دوز توصیه شده‌ی ۱۰۰۰ میلی‌گرم در این روز مصرف کنید.


گرداوری شده : جدید نیوز

خواص و فواید درمانی و دارویی زنجبیل+ گیاه زنجفیل

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز