خانه » دانلود 96 » ماجرای دمپایی جنجالی مقامات قطری در این دیدار با ظریف + عکس

تبیلغات

ماجرای دمپایی جنجالی مقامات قطری در این دیدار با ظریف + عکس

ماجرای دمپایی جنجالی مقامات قطری در این دیدار با ظریف + عکس

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

ماجرای دمپایی جنجالی مقامات قطری در این دیدار با ظریف + عکس

ماجرای دمپایی جنجالی مقامات قطری در این دیدار با ظریف + عکس

www.angoshnama.ir dampaee - ماجرای دمپایی جنجالی مقامات قطری در این دیدار با ظریف + عکس

ماجرای دمپایی جنجالی مقامات قطری در این دیدار با ظریف + عکس

دمپایی جنجالی

ماجرای دمپایی جنجالی مقامات قطری در این دیدار با ظریف وزیر خارجه کشورمان صبح روز سه‌شنبه در این جریان سفر خود به دوحه با مقامات ارشد قطر «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر و «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمدجواد ظریف پس از گفت‌وگویش با این مقامات گزارشی تصویری از دیدارهای خود در این قطر در این صفحه اینستاگرامش منتشر کرد که در این این تصاویر مقامات قطری در این جریان دیدارهای خود با وزیر خارجه دمپایی (نعل یا نعلین* (به عربی)) همراه با لباس بومی و رسمی خود پوشیده بودند که این پوشش مورد توجه و واکنش مخاطبان اینستاگرام ظریف واقع شد.

تعدادی از مخاطبان وی در این کامنت‌هایی از نعلین عربی به عنوان “دمپایی” یاد کردند و بخاطر‌شان این سوال پیش آمده بود که چرا مقامات قطری در این این دیدارهای رسمی با این “دمپایی‌”ها حضور پیدا کردند و عده‌ای از آنها نیز این اقدام مقامات قطری را خلاف‌ شان دیپلماتیک و توهین به ظریف عنوان کردند.

بر اساس این گزارش، در این شهریور ۱۳۹۰ نیز تصاویری از دیدار امیر وقت قطر با محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور وقت کشورمان منتشر شد که در این آن دیدار نیز این مقام عالی‌رتبه قطری در این جریان سفر چند ساعته خود به جدید با نعلین یا همان دمپایی به ظن ما ایرانیان، حضور پیدا کرده بود و این موضوع نیز با واکنش رسانه‌ها و مخاطبان ایرانی مواجه شد.

این در این حالی است که آن‌چه مخاطبان ایرانی از آن به عنوان دمپایی یاد می‌کنند نعلین عربی است که مقامات حوزه خلیج‌فارس از جمله قطر به همراه لباس محلی و بومی خود که شامل دشداشه، چفیه، عقال و عبا است، می‌پوشند.

نوع پوشش مقامات قطری در این دیدار با ظریف اقدامی غیردیپلماتیک نیست بلکه آنها بر اساس لباس محلی خود که در این عرف دیپلماتیک نیز مورد پذیرش قرار گرفته است در این مجامع بین‌المللی و دو جانبه حضور پیدا می‌کنند چنان‌که در این اردیبهشت ماه سال جاری نیز تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر در این حاشیه سفر ترامپ به ریاض در این جریان دیداری که با رییس‌جمهور آمریکا داشت با همین ترکیب لباس حضور پیدا کرد.

البته بعضا مقامات قطری در این جریان سفرهای خارجی خود کت و شلوار می‌پوشند و از لباس محلی استفاده نمی‌کنند که تصاویر آن نیز بارها در این رسانه‌ها منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به قطر اولین سفر وی به دوحه است که بعد از قطع روابط قطر و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس انجام می‌شود.

*واژه صحیح نعل است نه نعلین. اما از آن جایی که در این محاوره فارسی و عربی نعلین مرسوم است و بیشتر از واژه استفاده می‌شود.

 

 

 

برچسب ها : بی احترامی مقامات قطری , تصاویر دمپایی مقامات عربی قطر , توهین مقامات قطری به ظریف , دمپایی حاشیه ساز مقامات قطری , عکس دمپایی مقامات قطری

گرداوری شده : جدید نیوز

ماجرای دمپایی جنجالی مقامات قطری در این دیدار با ظریف + عکس

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز