خانه » دانلود 96 » مصاحبه با حسین شمقدری کارگردان فیلم جنجالی مستند انقلاب جنسی + توقیف مستند انقلاب جنسی

تبیلغات

مصاحبه با حسین شمقدری کارگردان فیلم جنجالی مستند انقلاب جنسی + توقیف مستند انقلاب جنسی

مصاحبه با حسین شمقدری کارگردان فیلم جنجالی مستند انقلاب جنسی + توقیف مستند انقلاب جنسی

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

مصاحبه با حسین شمقدری کارگردان فیلم جنجالی مستند انقلاب جنسی + توقیف مستند انقلاب جنسی

مصاحبه با حسین شمقدری کارگردان فیلم جنجالی مستند انقلاب جنسی + توقیف مستند انقلاب جنسی

www.angoshnama.ir enghelab jens - مصاحبه با حسین شمقدری کارگردان فیلم جنجالی مستند انقلاب جنسی + توقیف مستند انقلاب جنسی

مصاحبه با حسین شمقدری کارگردان فیلم جنجالی مستند انقلاب جنسی + توقیف مستند انقلاب جنسی

انقلاب جنسی

مصاحبه با حسین شمقدری کارگردان فیلم جنجالی مستند انقلاب جنسی «انقلاب جنسی» از همفکری گروه رسانه ای آرمان مدیا بیرون آمد. من به عنوان کارگردان در این کنار این گروه، دغدغه ای بخاطر آینده جمهوری اسلامی داریم و طبق این دغدغه، مستندهای گذشته و همینطور انقلاب جنسی را ساختیم. به نظر ما یکی از مهمترین چالش های حال حاضر جمهوری اسلامی، مسئله جنسی و برنامه ای است که کشور بخاطر حل این بحران دارد.

در این ابتدای مستند، تصاویری مثل کارناوال خیابانی بعد از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری یا رقص دختری در این خیابان و همینطور تصاویری از کشف حجاب متعدد نمایش داده می شود با این توضیح که «اتفاقات جدیدی در این کشور در این حال رخ‌دادن هست». واقعا این ها اتفاقات جدیدی هست؟
موج های مختلفی وجود دارد و ممکن هست که بسامد های ده ساله یا بیشتر داشته باشد. در این ایران، یک موج آزادی در این دوره آقای خاتمی آمد و موج بعدی در این دوره آقای روحانی. در این کل، مسیر حرکت به سمت آزادی مطلق پیش می‌رود.

در این ابتدای فیلم، با حضور در این موزه لوور پاریس، تصاویر مجسمه هایی که در این دوره های مختلف از حضرت مریم ساخته شده، نمایش می دهید و در این نهایت به مجسمه مریم مقدس می رسید که برهنه است.

البته این مجسمه حضرت مریم نیست. مجسمه مریم مجدلیه است.

شما گفتید: مجسمه‌ای اخیرا از حضرت مریم ساخته شده است.

در این فیلم، ما در این کنار مجسمه نوشته ای قرار دادیم که توضیح می دهد متعلق به مریم مجدلیه است.

من خودم اصلا متوجه این نوشته نشدم و فکر می کنم بخش زیادی از بیننده ها هم متوجه نشده باشند.

ما هم می خواستیم مخاطب دچار این چالش بشود.

به نظر می رسد بی دقتی شده تا اینکه با نیت ایجاد چالش باشد. ولی در این هر صورت، اگر مجسمه حضرت مریم هم به صورت برهنه ساخته شده باشد، چنین رویکردی در این هنر غرب، تازه نیست. ۲۴۰۰ سال پیش در این هنر یونان باستان، در این برگزاری جشن های دیونیزوس، بخش های نمایشی ساتیر اجرا می شد که در این آن خدایانی به صورت برهنه و در این یک کارناوال، نمایش اجرا می کردند. ضمن اینکه در این برخی از مجسمه هایی که از خدایان و حتی شخصیت های مذهبی ساخته شده است، این افراد، برهنه به تصویر کشیده شده اند زیرا برخی از هنرمندان معتقد بودند که نمایش برهنه شخصیت های مقدس، لطمه ای به جایگاه آن ها نمی زند و این رویکرد سال هاست در این هنر غرب وجود دارد.

به طور قطعی می توانم بگم چیزی که می گویید، درست نیست و طبق مطالعات ما، غرب در این طول زمان به این وضعیت رسیده است.

یکی از مهمترین مبناهای ما بخاطر تحقیق، کلاس های آقای شاه حسینی در این مورد مسئله پوشش در این غرب بود. طبق مستنداتی که داریم و فیلم‌هایی که موجود است، بسیاری از زن ها در این غرب دارای پوشش بوده‌اند. در این نگاه اول فکر کردیم شاید این پوشش به دلیل سردی هواست ولی وقتی آقایان در این همان جامعه پوشش راحت‌تری داشتند، مشخص بود که حجاب یک پوشش مرسوم در این بین خانم ها در این طبقه کارگری در این غرب بوده است.

تهاجم فرهنگی و سیاست‌های فرهنگی غلط ما را به سمت بی‌مبالاتی جنسی سوق می‌دهد
در این این مستند، ایران را با اروپا مقایسه می‌کنید. جایگاه رسانه در این غرب بخاطر واکنش پوشش و سبک زندگی مردم در این زمینه جنسی، پر اهمیت است. رسانه هم ابزار دست قدرت اقتصادی و حاکمیت جامعه است. در این اروپا و حتی امریکا، برایند رویکرد رسانه ها مثل سریال‌ها و فیلم‌ها به سمت آزادی جنسی است ولی در این ایران این رویکرد کاملا متفاوت است. به نظر می رسد این قیاس در این وهله اول اشتباه است.

دو عامل وجود دارد. یکی تهاجم فرهنگی و دیگری عملکرد حاکمیت. وضعیت ایران خیلی شبیه به اتفاقی است که در این قرن های گذشته در این غرب افتاد. آنجا حکومت دست کلیسا بود و عقایدی متحجرانه حاکم بود ولی تهاجم فرهنگی هم وجود داشته که از امریکا و با سینما وارد غرب شد. در این ایران هم برخی رویکردهای شبه متحجرانه در این این خصوص وجود دارد. البته راهکاری هم که در این مستند مطرح می کنیم، بازگشت به عقاید اسلامی است. به نظر ما وضعیت فعلی کشور ما به وضعیت گذشته اروپا خیلی شبیه است.

شما یک نمونه مورد مطالعه دارید که صرفا بخشی از جامعه جدید است و آن را به کل جامعه ایران تعمیم دادید. چرا جمعیت زیادی از کشور در این مستند شما نادیده گرفته شده است؟

الان با وجود شبکه های اجتماعی، فرهنگ مردم شهرهای مختلف به هم نزدیک شده است. مردم شهرهای بزرگ و مهم مثل مشهد، اصفهان و شیراز شبیه به جدید زندگی می کنند. حتی مشهد در این برخی مسائل از جدید جلوتر است. ممکن است در این شهرهای کوچک مثل ابهر وضعیت متفاوت باشد اما همیشه تحول های بزرگ از شهرهای بزرگتر مثل جدید اتفاق می افتد و به نقاط دیگه می رسد.

می خواهیم بگوییم جوان ایرانی، عقده ای است

در این مستند شما جوان ایرانی در این قیاس با اروپایی، بیش از حد به ظاهر و آرایش اهمیت می‌دهد، تحت فشار است به دنبال آن است که صرفا با جنس مخالف ارتباط برقرار کند.

ما می خواهیم بگوییم جوان ایرانی، عقده ای است.

چه چیزی باعث شدن تا جوان ایرانی عقده ای بار بیاد؟

در این اوایل فیلم بیان شده که به خاطر دو عامل فرهنگ خانواده و فشار حکومت این وضعیت بخاطر جوان ایرانی به وجود آمده است

فرهنگ خانواده ایرانی را چه چیزی ساخته است؟

هم سنت ها و عقاید، هم حکومت و هم رسانه ها.

مخاطب اصلی شما حکومت هست یا مردم؟ این ایراد از کدام گروه است و کدام یک توانایی اصلاح این بحران رو دارند؟

به نظر من نه حکومت و نه مردم، بلکه نخبه‌های جامعه باید این ایراد را برطرف کنند. ولی ما باید با مخاطب قرار دادن مردم، یک مطالبه در این جامعه ایجاد کنیم. من به عنوان نخبه رسانه ای وظیفه دارم که این مطالبه رو در این مردم ایجاد کنم. این مطالبه هنوز ایجاد نشده است.

مطالبه ای که مطرح می شود، باید دارای مبنای فکری درست و راهکار مناسبی باشد. مطالبه ما، مطالبه ای اسلامی در این مورد رفع نیاز جنسی است که موضوع مستند ما هم بوده است، باید اقشار جامعه بیدار شود و فشار بیاورند به حاکمیت و مطالبه کنند تا واکنش ایجاد شود.

مخالفان ازدواج موقت متحجرند

پیشنهادی که در این نهایت، شما مطرح می کنید، ازدواج موقت هست یعنی توپ رو در این زمین مردم انداختید. به قول شما نخبه های جامعه باید پیشرو باشند. نخبگان چقدر در این این زمینه پیشگام بوده‌اند؟ راهکار ازدواج موقت از طرف حجت الاسلام قاسمیان در این مستند شما مطرح شد. آیا خود آقای قاسمیان زندگی مشترک را با ازدواج موقت شروع کرده و یا مسئولین کشور حاضر هستند که فرزندانشان، زندگی مشترک رو با ازدواج موقت شروع کنند؟

من خودم ازدواج موقت داشتم که به ازدواج دائم ختم شد. خیلی از افراد هم این کار رو انجام میدهند. اما مسئله این هست که خیلی از نخبه ها الان در این سن ۳۰ سال به بالا هستند. بحران ما در این مورد افراد ۱۶ – ۱۷ ساله است. ما چه راهکاری بخاطر حل بحران جنسی این افراد داریم؟ هیچ راهکاری به جز ازدواج موقت نیست. و به نظرم افراد مخالف ازدواج موقت، افراد متحجری هستند. این مسئله به فرهنگ عمومی برمی گردد ولی حکومت مقصره که فرهنگ سازی نکرده است.
شما درباره افراد ۱۶ساله صحبت می کنید ولی در این جامعه فعلی ایران، بسیاری از افراد ۲۶ ساله هم حتی توانایی تشکیل خانواده رو ندارن.

چرا؟

به دلیل مشکلات مالی.

الان نرخ بیکاری ۲۲ درصده، یعنی ۷۸ درصد مردم کار دارند و طبیعتا توانایی تشکیل خانواده را دارند.

این که با اعداد و ارقام صحبت کنیم، ساده است اما باید از نزدیک شرایط جامعه رو مشاهده کرد. بخش زیادی از افراد شاغل، دیگر در این سن ازدواج قرار ندارند. از طرفی، بخش زیادی از جمعیت زیر ۳۰ سال در این کشور و فارغ التحصیلان دانشگاهی که در این سن ازدواج هستند، هنوز بیکارند یا شغلی که با اتکا با آن بتوانند تشکیل خانواده بدهند را ندارند.

ازدواج موقت هیچ ارتباطی با مسئله اقتصادی ندارد.

وظیفه حکومت است که شرایط را بخاطر رفع نیازهای جنسی مهیا کند

درست. اما سوال اصلی اینجاست که چرا در این ایران در این یک سن مناسب، نمی توان ازدواج دائم کرد؟

ما داریم در این مورد گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال صحبت می کنیم که در این فرهنگ ایرانی توقعی از کسب و کار و فعالیت اقتصادی وجود ندارد ولی نیاز جنسی دارند. راهکاری هم که بخاطر این گروه وجود دارد، ازدواج موقت هست که از نظر من بهتر است با نیت دائم باشد. در این نتیجه بحران جنسی حل خواهد شد. بعد سراغ بحران های مختلف دیگری می رویم مثل بحران خانواده و یا مسائل اقتصادی. در این کشور اسلامی، کسی نباید مشکلی بخاطر حل نیاز جنسی اش داشته باشد. حکومت باید شرایط رو بخاطر رفع نیاز جنسی فراهم کند. حتی باید امکاناتی بدهد تا بخاطر مردم فرهنگ سازی شود. خیلی از والدین هنوز این مسئله را قبول نمی‌کنند ولی بخاطر آن راهکاری هم ندارند.

در این نهایت نظر خودم این است که حکومت هم وظیفه بیشتری دارد و هم در این ایجاد این بحران، دستش آلوده تر هست. اما نخبه های جامعه و سلبریتی ها باید خودشتن رو قَیِّم جامعه بدانند و دغدغه این مسئله رو داشته باشند.

به نظر می رسد شما پژوهش زیادی بخاطر به چالش کشیدن وضعیت زندگی جنسی در این غرب انجام ندادید. اگر ما قرار باشه صرفا کارناوال های خیابانی کشورهای اروپایی را ببینیم، می توانستیم از یوتیوب تماشا کنیم و نیازی به مستند شما نیست. در این «انقلاب جنسی» چه اطلاعات بیشتری از تصویر اولیه نشان می دهید؟

مطمئن باشید نمی توانید در این یوتیوب، سوالی در این این مورد که «دنیای غرب با همجنسگراها به کجا رسیده» پیدا کنید. واقعیت غرب همین چیزی است که گفته شد. در این خیلی از نقاط کشورهای اروپایی حتی در این کنار ساحل، هرکس مشغول کار خودش است و کاری با دیگری ندارد. کلیت غرب این است که نگاه مردها به زنی که پوشش عریان داشته باشه، اذیت کننده نیست. البته در این پدیده های اجتماعی مثال نقضی وجود دارد.

فیلم ما، تجربه یک ایرانی است که در این مواجهه با غرب به یک کشف رسیده و می خواهد مخاطب ایرانی رو با کشف خودش شریک کند. به طور مثال ما در این گفت و گو ها فهمیدیم که افراد همجنسگرا از سر تنوع طلبی دچار این مسئله شده‌اند و ارتباطی با ویژگی های فیزیولوژیکشون ندارد.

این تنوع طلبی آیا در این مردم کشور ما هم هست؟

در این کشور ما هم وجود دارد اما پدیده ای فراگیر نیست.

با توجه به تصاویر و موضوع مستند امکان پخش تلویزیونی «انقلاب جنسی» وجود نخواهد داشت. چرا این ریسک رو پذیرفتید؟

به نظرم اینترنت بخاطر پخش فیلم، مخاطبی دارد که با تلویزیون متفاوت است. مهمترین تفاوتش این است که تلویزیون رو همه میبینند، ولی پخش اینترنتی رو افراد، به صورت شخصی و خصوصی می بینند. به نظر ما، «انقلاب جنسی» رو افراد باید شخصی ببینن. در این ضمن، فروش اینترنتی به پیشرفت سینمای مستقل کمک می کند. من همینجا از افرادی که از سایت انقلاب جنسی رو خریداری کردند و قانونی دانلود کرده و حق کپی رایت رو رعایت کردن، تشکر می کنم.

 

دلیل توقیف فیلم مستند انقلاب جنسی

بنابر دستور کارگروه مصادیق محتوای مجرمانه، لینک دانلود مستند انقلاب جنسی تا دستور مجدد کارگروه غیرفعال شده است و این فیلم اجازه انتشار ندارد.

مستند انقلاب جنسی تازه‌ترین اثر تولید شده در این این موسسه؛ آزادی‌های جنسی در این ایران را نمایش می‌دهد و با طرح جمله “امروز ما در این ابتدای مسیری هستیم که غرب از دویست سال پیش در این راه آزادی‌های جنسی طی کرده‌است” زنگ خطر را به صدا درمی‌آورد.

مستند انقلاب جنسی با نگاهی متفاوت به زیست جنسی مردم هلند، فرانسه و اسپانیا تلاش می‌کند مخاطب را نسبت به دنیای غرب نزدیک‌تر کند.

آرمان‌مدیا این مستند را پس از میراث آلبرتا ۳ تولید و منتشر کرده‌است.

عوامل تهیه انقلاب جنسی عبارتند از: کارگردان، حسین شمقدری، تهیه‌کننده، محمدحسن مددی، مدیرتولید و ارتباطات، محسن اخوان‌فر.

برچسب ها : از سیر تا پیاز مستند انقلاب جنسی , حسین شقمدری کیست , دانلود فیلم مستند انقلاب جنسی , دلیل توقیف فیلم مستند انقلاب جنسی , کارگردان مستند انقلاب جنسی کیست , گروه رسانه ای آرمان مدیا , مستند جنجالی انقلاب جنسی

گرداوری شده : جدید نیوز

مصاحبه با حسین شمقدری کارگردان فیلم جنجالی مستند انقلاب جنسی + توقیف مستند انقلاب جنسی

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز