خانه » دانلود 96 » پاسخ سوالات در این مورد تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور

تبیلغات

پاسخ سوالات در این مورد تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور

پاسخ سوالات در این مورد تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

پاسخ سوالات در این مورد تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور

تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور آغاز شده وتا ۳۰آبان ادامه دارد . چنانچه در این این مورد سوالی دارید حتما نوشته زیر را مطالعه نمایید.

PnuebNews:

همانطور که می دانید هر ساله بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری (حدودا در این مهر یا آبان هر سال) مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه ها در این مقطع کارشناسی آغاز می شود.

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که در این مرحله تکمیل ظرفیت ، بیشترین متقاضی را جذب می نماید.

از همین رو تصمیم داریم به تعدادی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان در این زمینه تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور در این این نوشته پاسخ دهیم. (ذکر این نکته ضروری است که پاسخ ها براساس قوانین موجود تا مهر ۹۶ است)

۱- آیا کسانی که در این کنکور سراسری همان سال شرکت نکرده اند می توانند در این مرحله تکمیل ظرفیت ثبت نام کنند؟

بله. در این مرحله تکمیل ظرفیت مقطع کارشناسی، کسانی که در این آزمون سراسری همان سال شرکت کرده اند و چه کسانی که شرکت نکرده اند می توانند ثبت نام کنند.

۲- با مدرک دیپلم نظام جدید می توان در این تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه پیام نور ثبت نام کرد؟

خیر. بخاطر شرکت در این تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور باید یکی از مدارک تحصیلی زیر را داشته باشید:

الف:دیپلم ۴ ساله نظام قدیم

ب:مدرک پیش دانشگاهی

ج:مدرک کاردانی

۳- ثبت نام در این تکمیل ظرفیت پیام نور بخاطر افراد مشمول سربازی به چه صورت است؟

افرادی که در این دوره مهلت معرفی به نظام وظیفه بسر می برند چنانچه در این مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش شوند، از دانشگاه معافیت تحصیلی دریافت می کنند و می توانند از سنوات مجاز مقطع کارشناسی (۵ سال به همراه یکسال ارفاقی) بهره مند شوند. فقط ذکر این نکته ضروری است که شخص نباید وارد مرحله غیبت شده باشد، در این این صورت نظام وظیفه با ادامه تحصیل او موافقت نمی کند. همچنین اشخاصی که یکبار در این مقطع کارشناسی تحصیل نموده اند و از سنوات مجاز آن استفاده کرده اند نیز نمی توانند مجدد از معافیت تحصیلی در این همان مقطع استفاده کنند.

۴- آیا در این مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه های پیام نور در این تمامی رشته ها و شهرها پذیرش دارند؟

معمولا در این تکمیل ظرفیت، دانشگاه پیام نور در این تمامی رشته ها و شهرها پذیرش دارد. اما این موضوع کاملا امری قطعی نیست، مثلا دیده شده دانشگاهی در این رشته ای پذیرش نداشته باشد و یا تعداد کمی دانشجو را بپذیرد.

۵- منظور از رشته محل چیست ؟

رشته محل یک اصطلاح است و به معنی یک رشته در این واحد دانشگاهی یک شهر می باشد. مثلا رشته نرم افزار در این واحد پیام نور جدید جنوب

۶- به چه صورت از رشته محل های دارای ظرفیت پیام نور آگاه شویم؟

هر ساله در این هنگام تکمیل ظرفیت، دانشگاه پیام نور سامانه ای را راه اندازی می کند که متقاضیان می توانند با مراجعه به آن ، از رشته محل های دارای ظرفیت که پذیرش دارند با خبر شوند. این سامانه به این صورت است که شخص استان و رشته مورد نظرش را وارد می کند و برروی جستجو کلیک می کند. در این صورتی که آن رشته محل دارای ظرفیت باشد در این سمت چپ صفحه نام آن نمایش داده می شود. بخاطر سال ۹۶ آدرس سامانه مربوطه tz.pnu.ac.ir می باشد.

۷- بخاطر ثبت نام در این تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور چه باید کرد؟

بخاطر این بخش روندی کلی را نمی توان تعریف کرد، زیرا در این هر سال واکنش می کند. اما بخاطر مثال در این سال ۹۶ بدین صورت است:

الف: ابتدا به سامانه مربوط به اعلام رشته محل های دارای ظرفیت بروید و از موضوع که رشته مورد نظرتان دارای پذیرش هست مطمئن شوید.

ب: سپس به سایت سازمان سنجش بروید و کارت شرکت در این مرحله تکمیل ظرفیت را خریداری نمایید.(مبلغ آن در این سال ۹۶ بیست هزار تومان می باشد)

ج: با مدارک خود به دانشگاه پیام نور مورد نظر رفته و بخاطر ثبت نام اقدام کنید (بخاطر اطلاع از مدارک مورد نیاز ثبت نام در این سال ۹۶ اینجا کلیک کنید).

هـ: بعد از اینکه ثبت نام شما با موفقیت به پایان رسید از طرف دانشگاه به شما یک شماره دانشجویی تعلق می گیرد. با کمک این شماره دانشجویی و رمز عبور که معمولا شماره شناسنامه شماست می توانید وارد پورتال خود در این سایت گلستان شده و نسبت به انتخاب واحد و پرداخت شهریه اقدام کنید.

۸- زمان شروع کلاسها بعد از ثبت نام چه موقع خواهد بود؟

بعد از ثبت نام در این تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نوراز همان ترم شروع به تحصیل می کنید. اما اگر مدرک پیش دانشگاهی شما تا بهمن همان سال حاضر می شود، می توانید با هماهنگی مسئولین دانشگاه ، از ترم بهمن شروع به تحصیل کنید.

۹- آیا کسانی که در این مرحله اول کنکور سراسری پذیرفته شده اند می توانند در این تکمیل ظرفیت شرکت کنند؟

بله. تمامی کسانی که در این مرحله انتخاب رشته کنکور سراسری پذیرفته شده اند ، نیز می توانند در این تکمیل ظرفیت شرکت کنند. در این این صورت و بعد از قبولی باید کارهای مربوط به انصراف خود از دانشگاه اول را انجام دهند.

۱۰- آیا بخاطر ترم دوم (در این دی یا بهمن) نیز دانشگاه پیام نور تکمیل ظرفیت دارد؟

در این جواب این سوال باید گفت که براساس تجربیات، می توان اینطور نتیجه گرفت که تنها فرصت تکمیل ظرفیت در این همین ترم اول می باشد و بخاطر ترم دوم احتمالا دانشگاه پیام نور مهلتی را بخاطر تکمیل ظرفیت اعلام نکند. (سال ۹۵ بدین صورت بود که بخاطر ترم دوم مهلتی را جهت تکمیل ظرفیت و ثبت نام اعلام نکردند).  چنانچه تصمیم به ادامه تحصیل در این دانشگاه پیام نور دارید و می خواهید در این تکمیل ظرفیت شرکت کنید، در این همین مهلت باقیمانده تا ۳۰ آبان اقدام نمایید.

 

این سوالات از پرتکرارترین موارد بین متقاضیان انتخاب شده است. چنانچه شما هم سوالی دارید، از طریق بخش نظرات همین صفحه بخاطر ما ارسال کنید تا هم پاسخ شما داده شود و هم در این صورت نیاز به نوشته اضافه شود.

همچنین به شما عزیزان یک توصیه مفید داریم. در این پیام نور امتحانات پایان ترم بصورت سراسری برگزار می شود. از همین رو بررسی نمونه سوالات نیمسال های قبل کمک بسیاری به شما بخاطر موفقیت در این امتحان می کند. حتی تعدادی از دانشجویان تنها به بررسی نمونه سوالات اکتفا کرده و نمرات خوبی هم کسب کرده اند.

پیشنهاد می کنیم حتما از کتابچه های سایت PNUEB.COM استفاده نمایید. در این این کتابچه ها نمونه سوالات نیمسال های قبل هر درس به همراه پاسخنامه قرار دارد . این کتابچه ها در این هر ترم با نمونه سوالات قبل از آن آپدیت شده و مجدد بارگزاری می شود. از رو می تواند کاملترین مجموعه نمونه سوال بخاطر بررسی و آمادگی بیشتر بخاطر امتحانتان باشد.

راه های ارتباطی ما و شما عزیزان:

سایت PNUEB.COM

کانال تلگرام t.me/pnuebchannel

پیج اینستاگرام  instagram.com/pnueb

بخاطر حمایت از ما، کافیست PNUEB را به دوستانتان معرفی کنید.


گرداوری شده : جدید نیوز

پاسخ سوالات در این مورد تکمیل ظرفیت کارشناسی پیام نور

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز