خانه » دانلود 96 » آغاز زنگ خطر کسری بودجه دانشگاه آزاد از سال ۹۳

تبیلغات

آغاز زنگ خطر کسری بودجه دانشگاه آزاد از سال ۹۳

آغاز زنگ خطر کسری بودجه دانشگاه آزاد از سال ۹۳

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

آغاز زنگ خطر کسری بودجه دانشگاه آزاد از سال ۹۳

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – عبدالرسول پورعباس در این جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان که در این واحد اهواز برگزار شد با اشاره به میانگین کسری ۱۵ درصدی بودجه دانشگاه در این سال جاری گفت: این دانشگاه با کسری بودجه مواجه است و این زنگ خطر از سال ۹۳ شروع شده است.

وی افزود: مجموعه هایی همانند دانشگاه آزاد اسلامی در این دنیا از قدرت بسیار زیادی برخوردارند و متکی به شهریه دانشجویان نیستند، بلکه متکی به توان نیروی انسانی و منابع خود هستند و ما باید در این دانشگاهی با این همه قدمت و پتانسیل اهداف خود را مشخص کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب استراتژی صحیح را یکی از مهمترین مولفه های مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و گفت: متاسفانه تاکنون مهمترین منبع تامین منابع مالی دانشگاه، شهریه دانشجو بوده و انتخاب این استراتژی در این سالیان گذشته باتوجه به سینوسی بودن جذب دانشجو امروز ما را با چالش مواجه کرده است.

پور عباس افزود: امروز با وفور نیروی انسانی ماهر در این دانشگاه، باید راهکاری اساسی بخاطر تامین این کسری بودجه که بر حقوق و دستمزد سال جاری کارکنان و دانشگاه اثر مستقیم دارد، بیندیشیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه امروز باید با تفویض اختیارات و از پایین به بالا اداره شده و بدنه و خصوصا واحدها هم در این تصمیم گیری و تصمیم سازی کمک حال سازمان مرکزی باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی اضهار داشت: اگر همه بخاطر این مشکل با هم بسیج نشویم، دانشگاه آینده مناسبی نخواهد داشت و لذا باید با تعصب سازمانی و با استفاده از نظام پیشنهادات جامع از سطح پایین به بالا به رفع مشکلات بپردازیم.

پورعباس، استفاده از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های واحدهای دانشگاهی، تربیت و پرورش نیروی انسانی توانمند و ماهر، شناسایی توانمندی های واحدها و استان بخاطر سپردن ماموریت های جدید درآمدی، تعریف و برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی و کاربردی، توانمندسازی کارکنان از طریق آموزش و کار در این چند سمت شغلی، یافتن بازارهای جدید دانشگاه، اصلاح آیین نامه ها و بخشنامه های دست و پاگیر و تهیه آیین نامه های روان و تسهیل گر را بخشی از راهکارها بخاطر عبور از مشکلات برشمرد.

لینک منبع


گرداوری شده : جدید نیوز

آغاز زنگ خطر کسری بودجه دانشگاه آزاد از سال ۹۳

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز