خانه » دانلود 96 » آخرین تغییرات آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت اعلام شد

تبیلغات

آخرین تغییرات آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت اعلام شد

آخرین تغییرات آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت اعلام شد

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

آخرین تغییرات آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت اعلام شد

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر جمشید حاجتی، در این خصوص نحوه برگزاری آزمون ph.d  سال ۹۷ اظهار کرد: در این آزمون پیش‌رو مواد امتحانی را خلاصه کرده‌ایم و تعداد مواد آزمونی کاهش پیدا کرده، همچنین درس استعداد تحصیلی به همه رشته ها اضافه شده و این مساله در این سایت سنجش و آموزش پزشکی نیز اطلاع رسانی شده است. 

وی ادامه داد: در این خصوص برخی تغییرات اعمال شده نگرانی هایی در این بین داوطلبان وجود داشت که در این اطلاعیه جدیدتر در این خصوص موارد و تغییرات اعمال شده توضیح داده شد و تغییرات جزئی نیز در این تعداد سئوالات برخی رشته ها اعمال  شد تا نگرانی هایی که در این بین داوطلبان وجود داشت و به ما نیز منتقل شده بود برطرف شود. 

دبیر شورای آموزش علوم پایه خاطر نشان کرد: در این خصوص سایر ضوابط آزمون ph.d در این سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ تغییری نداریم و آزمون به همان ترتیبی که در این سال ۹۶ برقرار شد توسط دانشگاهها برگزار می شود و سهم آزمون کتبی و مصاحبه در این نمره آزمون هر کدام ۵۰ درصد است. 

حاجتی افزود: هم چون سال گذشته و در این ظرفیت پذیرش نیز واکنش خاصی وجود ندارد و هر ظرفیتی که دانشگاه ها اعلام کنند اعمال می شود و روند یکنواختی را مانند سال گذشته در این برگزاری آزمونph.d  داریم. 

وی در این خصوص علت اضافه شدن درس استعداد تحصیلی در این آزمون ph.d گفت: در این ابتدا تصمیم این بود که آزمون به صورت GRE  برگزار شود در این این راستا در این برخی کشور های دنیا آزمون GRE به منظور سنجش توانایی داوطلب بخاطر شروع دوره دکتری و نه الزما ارزیابی اطلاعات تخصصی در این یک دوره خاص برگزار می شود و با طراحی سئوالاتی در این حوزه استعداد تحصیلی قدرت تفکر، تجزیه و تحلیل و  قدرت درک متون داوطلب را می‌سنجند بنابراین اضافه شدن درس استعداد تحصیلی در این آزمون دکتری سال ۹۷ نیز به این منظور اعمال شد تا ما نیز به این سمت و سو حرکت کنیم. 

دبیر شورای آموزش علوم پایه با بیان اینکه در این دنیا نیز GRE  به دو نوع  عمومی و subject  تقسیم می شود گفت: در این حدود ۷ حوزه مختلف افراد این آزمون را می دهند و در این مدل subject  یک سری دروس تخصصی عمومی  سوال می شود و ما نیز درس استعداد تحصیلی را اضافه کردیم بخاطر این که بخشی دروس عمومی با عدم تکیه زیاد بر دروس اختصاصی را داشته باشیم.

وی با اشاره به نگرانی داوطلبان به دلیل تغییرات ضرایب و تعداد سئوالات امتحانی و احتمال افزایش شانس برخی رشته و در این قبولی آزمون گفت: تغییرات کوچکی با نظر بوردهای تخصصی در این تعداد سئوالات ایجاد شد تا نگرانی داوطلبان بر طرف شود و این تغییرات را در این سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس www.sanjeshp.ir اعلام شد.

دکتر حاجتی با اشاره به اینکه در این آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ به طور کلی واکنش خاصی نسبت به سال قبل به وجود نیامده است گفت: دفترچه آزمون تا اواخر آذر ماه از طریق مرکز سنجش اعلام می شود و شرایط ورود و ثبت نام افراد مشخص می شود و ظرفیت ها هم نیز مانند سال های قبل خواهد بود. 

وی تاکید کرد: چند سالی است که در این کارشناسی ارشد تثبیت ظرفیت داریم و واکنش ویژه ای بخاطر کارشناسی ارشد سال جاری نداریم و همان روند سال های گذشته پیگیری می‌شود.

دبیر شورای آموزش علوم پایه تصریح کرد: تاریخ آزمون های ph.d و کارشناسی ارشد وزارت بهداشت باید با سایر آزمون هایی که در این وزارت بهداشت و وزارت علوم برگزار می‌شود هماهنگ شود و در این این راستا در این حال هماهنگی با سازمان سنجش کشور آموزش هستیم و احتمالا نهایتا تا پایان ماه رمضان نتیجه بررسی‌ها اعلام خواهد شد. 


گرداوری شده : جدید نیوز

آخرین تغییرات آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت اعلام شد

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز