خانه » دانلود 96 » برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی و کاربردی در این دانشگاه آزاد

تبیلغات

برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی و کاربردی در این دانشگاه آزاد

برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی و کاربردی در این دانشگاه آزاد

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی و کاربردی در این دانشگاه آزاد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی خبرداد؛

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر عبدالرسول پورعباس معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان که در این واحد اهواز برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با یک کسری بودجه مواجه است و این زنگ خطر از سال ۹۳ شروع شد.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را نمونه ای بی نظیر در این آموزش عالی دانست و افزود: مجموعه هایی همانند دانشگاه آزاد اسلامی در این دنیا از قدرت بسیار زیادی برخوردارند و متکی به شهریه دانشجویان نیستند، بلکه متکی به توان نیروی انسانی و منابع خود هستند و ما باید در این دانشگاه آزاد اسلامی با این همه قدمت و پتانسیل اهداف خود را مشخص کنیم.

دکتر پورعباس، انتخاب استراتژی درست را یکی از مهمترین مولفه های مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و گفت: متاسفانه تاکنون مهمترین منبع تامین منابع مالی دانشگاه، شهریه دانشجو بوده و انتخاب این استراتژی در این سالیان گذشته با توجه به سینوسی بودن جذب دانشجو امروز ما را با چالش مواجه کرده است.

وی به میانگین کسری ۱۵ درصدی بودجه دانشگاه در این سال جاری اشاره کرد و افزود: امروز با وفور نیروی انسانی ماهر در این دانشگاه، باید راهکاری اساسی بخاطر تامین این کسری بودجه که بر حقوق و دستمزد امسال کارکنان و دانشگاه اثر مستقیم دارد، بیندیشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه گفت: دانشگاه امروز باید با تفویض اختیارات و از پایین به بالا اداره شده و بدنه و خصوصاً واحدها هم در این تصمیم گیری و تصمیم سازی کمک حال سازمان مرکزی باشد.

وی، ماهیت کار دانشگاه آزاد اسلامی را متفاوت با کار در این سایر سازمان های دولتی دانست و افزود: اگر همه بخاطر این مشکل با هم بسیج نشویم، دانشگاه آینده مناسبی نخواهد داشت و بنابراین باید با تعصب سازمانی و با استفاده از نظام پیشنهادات جامع از سطح پایین به بالا به رفع مشکلات بپردازیم.

دکتر پورعباس، استفاده از تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های واحدهای دانشگاهی، تربیت و پرورش نیروی انسانی توانمند و ماهر، شناسایی توانمندی های واحدها و استان بخاطر سپردن ماموریت های جدید درآمدی، تعریف و برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی و کاربردی با توجه به امکانات و آزمایشگاه ها و کارگاه های واحدهای دانشگاهی، توانمندسازی کارکنان از طریق آموزش و کار در این چند سمت شغلی، یافتن بازارهای جدید دانشگاه آزاد اسلامی، اصلاح آیین نامه ها و بخشنامه های دست و پاگیر و تهیه آیین نامه های روان و تسهیل گر و ایجاد شغل های مشترک بین کارکنان و دانشجویان را بخشی از راهکارهای خود بخاطر عبور از مشکلات برشمرد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی معاونت توسعه مدیریت و منابع بخاطر دریافت پیشنهادات روشن و کاربردی از طریق دبیرخانه هیات امناء استانها خبر داد و گفت: شما در این سطح واحدها و استانها با توجه به توانمندی های منطقه ای و بومی ، بهترین نفراتی هستید که می توانید با ارائه پیشنهادات مدون، واقعی و کامل خود در این زمینه رفع اشکالات بخشنامه ها و آیین نامه ها و ارائه راهکارهای عملیاتی افق جدیدی در این پیشبرد اهداف عالیه این شجره طیبه باز کنید.

دکتر شهرام لک دبیر هیات امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان نیز در این بخشی از گزارش تحلیلی خود به آخرین وضعیت درآمدی و میزان درآمدهای شهریه و غیر شهریه ای واحدهای استان، برون سپاری های در این واحدهای دانشگاهی خوزستان، آخرین وضعیت املاک و مستغلات واحدها و تعیین تکلیف زمین های فاقد سند و پروژه های عمرانی و پیشرفت های فیزیکی آنها در این واحدهای دانشگاهی استان اشاره کرد.

لک به اقدامات استان بخاطر رفع موانع و مشکلات مالی از طریق انجام فعالیت های دانش بنیان و سرمایه گذاری پرداخت و گفت: مهمترین مانع استان بخاطر اقدامی اساسی موانع آیین نامه ای و بعضا زمانبر بوده است و تعدادی از طرح ها نیمه تمام و رها شده است که باید بخاطر آنها تصمیم گیری شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالباری جوانمردزاده رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان نیز با گرامیداشت ایام ماه صفر، گفت: آرزو داریم همه خطاهایمان جبران شود و خداوند رحمان و رحیم جبران کننده همه نقایص است.

جوانمردزاده تأکید کرد: اساس هر عملی نیت آن است و جایگاه هر انسانی هم آن چیزی است که نیت می کند و لذا خداوند متعال می فرماید شروع و ختم هر عملی نیز مهم است.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه آزاد اسلامی استان حوزه معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه را حوزه ای بخاطر رسیدن واحدها به توسعه و تعالی و رسیدن آنها به شایستگی آنها برشمرد و از حضور دکتر پورعباس در این جمع دانشگاهیان استان تشکر و قدردانی نمود.

دکتر سروش زرین آبادی رئیس دبیرخانه هیات امناء استان خوزستان گفت: نگاه جدید حاکم بر دانشگاه یعنی ارائه نظام پیشنهادات از بدنه و پایین به بالا بسیار راهگشا خواهد بود و این نگاه که متناسب با شرایط فعلی و خاص استانها طراحی شده می تواند، بخاطر برون رفت از مشکلات فعلی موثر و کاربردی باشد.

وی حذف آیین نامه ها و بخشنامه های دست و پاگیر را یکی از موانع مهم کار در این استانها دانست و افزود: ما بعضاً بخاطر طرح یک مشکل و رفع آن باید وقت بسیاری را صرف کرده و در این حال فرصت سوزی و هدر رفت سرمایه ها هستیم، در این حالی که اگر این اختیارات بیشتر و به استانها تفویض شود کارهای روانتر، با سرعت بیشتر و نتیجه بهتری نصیب دانشگاه خواهد شد و البته سازمان مرکزی نیز می تواند با نظارت بیشتر و دقیق تر مسائل را رصد کند.

زرین آبادی، پتانسیل استان خوزستان را بسیار بالا برشمرد و گفت: خوزستان به واقع یک کشور کوچک است و با توجه به حضور صنایع مادر و اصلی همانند نفت، گاز و پتروشیمی و حفاری و فولاد و … بهترین فرصت بخاطر تامین درآمدهای غیر شهریه ای و عدم اتکا به شهریه دانشجو را داراست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد، رئیس دبیرخانه هیات امناء استان خوزستان آمادگی این استان بخاطر ارائه طرح های درآمدزا و رفع اشکالات بخشنامه ها و آیین نامه ها بخاطر تسهیل در این انجام کارها اعلام کرد و گفت: دبیرخانه هیات امناء استان خوزستان ظرف یک ماه آینده موارد پیشنهادی خود را بصورت مدون و مکتوب به صورت پکیچ کامل خدمت جنابعالی تقدیم خواهیم کرد.


گرداوری شده : جدید نیوز

برگزاری دوره های کوتاه مدت تخصصی و کاربردی در این دانشگاه آزاد

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز