خانه » دانلود 96 » استخدام کانونهای وکلای دادگستری در این سال ۹۶ (خبر جدید)

تبیلغات

استخدام کانونهای وکلای دادگستری در این سال ۹۶ (خبر جدید)

استخدام کانونهای وکلای دادگستری در این سال ۹۶ (خبر جدید)

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

استخدام کانونهای وکلای دادگستری در این سال ۹۶ (خبر جدید)

استخدام کانونهای وکلای دادگستری در این سال ۹۶

۲۲ شهریور ۹۶ – آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال ۱۳۹۶

به اطلاع متقاضیان می‌رساند کانونهای وکلای دادگستری ایران (عضو اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران- اسکودا) متشکل از کانون وکلای دادگستری مرکز- آذربایجان شرقی – فارس و کهگیلویه و بویراحمد- اصفهان – آذربایجان غربی – مازندران- خراسان رضوی، شمالی و جنوبی – گیلان- قزوین- خوزستان – کرمانشاه – همدان – قم – کردستان – گلستان – اردبیل- مرکزی- بوشهر – زنجان – لرستان – کرمان- البرز -چهارمحال و بختیاری- یزد و ایلام از طریق آزمون کتبی و طبق مقررات و قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ به تعداد مورد نیاز به شرح ذیل و با توجه به شرایط و موارد زیر کارآموز وکالت می‌پذیرند.

۱- ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت به تفکیک نام و کد کانون:

کد کانون نام کانون ظرفیت پذیرش
۱ مرکز شامل استانهای جدید، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان ۱۱۰۰
۲ آذربایجان شرقی ۱۰۰
۳ فارس و کهگیلویه و بویراحمد ۱۲۵
۴ اصفهان ۱۱۰
۵ آذربایجان غربی ۶۰
۶ مازندران ۶۰
۷ خراسان رضوی، شمالی و جنوبی ۱۰۵
۸ گیلان ۵۰
۹ قزوین ۵۰
۱۰ خوزستان ۷۵
۱۱ کرمانشاه ۳۲
۱۲ همدان ۵۰
۱۳ قم ۳۰
۱۴ کردستان ۴۰
۱۵ گلستان ۴۵
۱۶ اردبیل ۲۰
۱۷ مرکزی (اراک) ۱۵
۱۸ بوشهر ۴۰
۱۹ زنجان ۳۶
۲۰ لرستان ۴۵
۲۱ کرمان ۵۰
۲۲ البرز ۱۰۰
۲۳ چهارمحال و بختیاری ۱۲
۲۴ یزد ۸۵
۲۵ ایلام ۲۵

(ظرفیت های اعلام شده با احتساب سهمیه ایثارگران بوده و واکنش کد کانون پس از اولین ثبت‌نام به هیچ وجه ممکن نیست. بنابراین داوطلبان محترم باید با بررسی و مطالعه و دقت کامل نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند در این صورت ثبت‌نام مکرر، ثبت‌نام داوطلب کلاً کان لم یکن تلقی خواهد شد.)

۲- مواد امتحانی:

این آزمون، کتبی، یک مرحله‌ای به صورت تستی بوده و ضرائب دروس آن به شرح ذیل می‌باشد:

ردیف نام دروس ضریب
۱ حقوق مدنی ۳
۲ آیین دادرسی مدنی ۳
۳ حقوق تجارت ۲
۴ اصول استنباط حقوق اسلامی ۱
۵ حقوق جزای عمومی و اختصاصی ۲
۶ آیین دادرسی کیفری ۲

جهت مشاهده شرایط آزمون کارآموزی وکالت اینجا کلیک نمایید


۱۵ شهریور ۹۶ – آگهی آزمون مشاوره حقوقی و وکالت دادگستری سال ۹۶

مرکز امور مشاوران حقوقی ، وکلاو کارشناسان قوه قضاییه به منظور جذب و تامین وکلای مورد نیاز در این نقاط مختلف کشور ، شرایط و ضوابط ثبت نام و شرکت در این آزمون متقاضیان وکالت سال ۱۳۹۶ را به شرح زیر اعلام می نمایند و به متقاضیان محترم اکیدا توصیه می گردد قبل از هر گونه اقدام به ثبت نام بخاطر آزمون کلیه مطالب این اطلاعیه را به دقت مطالعه و در این صورتیکه واجد همه شرایط می باشند با قبول مفاد این اطلاعیه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند

بخاطر مشاهده نوشته کامل اطلاعیه آزمون اینجا کلیک نمایید


۱۱ شهریور ۹۶ – اطلاعیه مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه درباره آزمون مشاوره حقوقی و وکالت
ثبت‌ نام آزمون مشاوره حقوقی و وکالت مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه از روز یکشنبه ، ۱۲ شهریور ماه آغاز می‌شود.
به نقل از مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه، در این اطلاعیه این مرکز آمده است که « ثبت نام آزمون مشاوره حقوقی و وکالت مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه از روز یکشنبه ۱۲ /۶/ ۹۶ با شرایط مندرج در این آگهی آزمون به مدت ۱۵ روز از طریق پایگاه اینترنتی azmoon.23055.ir انجام می شود.


۷ شهریور ۹۶ – اعلام زمان ثبت نام آزمون کانون های وکلای دادگستری

بهمن کشاورز ، رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای مرکز گفت:آزمون کانون های وکلای دادگستری، سوم آذر ماه برگزار می شود.
بهمن کشاورز در این رابطه با آزمون کانون وکلا اظهار داشت: آزمون کانون وکلا در این سوم آذر ماه برگزار می شود و ۲۲ شهریور ماه اطلاعیه ثبت نام در این سایت سازمان سنجش منتشر می شود.
وی با بیان اینکه داوطلبان از ۲مهر ماه تا ۱۳مهر ماه فرصت بخاطر ثبت نام دارند، گفت: این آزمون در این ۲۵ مرکز استان برگزار می شود و در این استان در این ایلام که امسال کانون مستقل تشکیل داده است نیز آزمون برگزار می شود.

کشاورز ادامه داد:سوالات از نوشته قوانین و آیین دادرسی طرح می شود و قوانین مورد اختلاف مبنای سوالات نخواهد بود.

وی تاکید کرد: داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون را دارند در این کانونی ثبت نام کنند که قرار است در این آنجا کارآموزی و در این آینده مشغول به کار شوند.

کشاورز گفت:عده ای به داوطلبان مشاوره می دهند که قبولی در این کدام کانون احتمال بیشتری دارد ،اما باید به داوطلبان تاکید کرد که تا زمان برگزاری آزمون هیچ شخصی از تعداد افرادثبت نام شده در این هر کانون اطلاع ندارد و سازمان سنجش هم اطلاعاتی به شخصی نمی دهد.

رئیس اسکودا گفت:بخاطر حفظ امنیت آزمون تدابیر بیشتری نسبت به سالهای قبل اتخاذ شده است که شاید موجب آزار داوطلبان شود اما این اطمینان را به داوطلبان می دهیم که آزمون در این امینت کامل برگزار می شود.

کشاورز با بیان اینکه امسال ۲هزار و ۴۶۰نفر در این ۲۵ مرکز استان قبول می شوند، گفت: سال گذشته ۱۷۰۰نفر در این آزمون قبول شدند.

وی افزود: افرادی که سال های گذشته جزء ایثار گران محسوب نمی شدند امسال با واکنش قانون می توانند جزء سهمیه ایثار گران قرار بگیرند.

رئیس اسکودا ادامه داد: قرار است ۳۰ درصد پذیرش هر کانون به شرط آنکه ایثارگر توانسته باشد ۷۰ درصد نمره آزمون را به دست آورد، به ایثارگران تعلق بگیرد.

رئیس اسکودا در این مورد شکایت شورای رقابت بیان کرد: این مسله بسیار مهم و بسیار مفصل است،کمپیتی در این مورد تعداد جذب کانون های وکلا تشکیل و مطالبی مطرح شد، اما پاسخ منطقی به آنها این بود که تعداد داوطلبان را ما تعیین نمی کنیم بلکه این تعداد در این کمیته ای تعیین می شود که یک عضو آن در این کانون وکلا حضور دارد و ۲عضو دیگر آن رئیس دادگاه انقلاب و رئیس دادگستری محل هستند و براساس تعداد پرونده های ورودی، تعداد وکیل مورد نیاز را تعیین می کنند که در این نتیجه هیچ انحصار طلبی وجود ندارد.
وی افزود:کمپین تشکیل شده اقداماتی را انجام دادند که آخرین اقدام آنها شکایت به شورای رقابت است، اما باید ابتدا مشخص شود که آیا شورای رقابت صلاحیت رسیدگی به این شکایت را دارد؟ که ما اعتقاد داریم شورای رقابت صلاحیت رسیدگی به این شکایت را ندارد.
کشاورز گفت: شورای رقابت که از ۱۵عضو تشکیل شده نهادی شبه قضایی است و کاری که می کند به نوعی کار قضایی است و مقام قضایی حق ندارد پیش از رسیدگی در این مورد پرونده اظهار نظر کند و اگر این کار را انجام داد دیگر حق رسیدگی به پرونده را ندارد اما در این حال حاضر این اتفاق توسط رئیس شورای رقابت اتفاق افتاده و رئیس شورای رقابت طبق قانون نمی تواند در این جلسات رسیدگی به شکایت شرکت کند.
رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری‌ گفت: استناد آقایان به قانون برنامه ششم، اصلاح مواد ۶ و ۷ قانون اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی است و گفته‌اند که وکالت هم مانند سایر شغل‌هاست و جوازی که بخاطر این شغل صادر می‌شود با جواز سایر شغل‌ها فرقی ندارد بنابراین کانون‌های وکلا مشمول همین ضوابط هستند.
کشاورز گفت: قانونگذار در این تبصره یک ماده ۷ اصلاحی که مورد استناد دوستان است، می‌گوید اگر کسی از جایی تقاضای پروانه کرد و بخاطر صدور پروانه تعلل شد، باید به استاندار یا بالاترین مقام اجرایی مراجعه کند، اگر استاندار تخلف را احراز کرد، آن فرد را به دادگاه رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می کند و مجازات های پیش بینی شده، صادر و اجرا می‌شود.اما آیا این ماده بر کانون های وکلا و هیئت مدیره کانون‌ها، مصداق دارد؟ ما به موجب قانون موسسه مستقل هستیم و نظارت بر ما و رسیدگی بر تخلفات ما هم با دادسرا و دادگاه عالی انتظامی قضات است و این دلیلی بخاطر منتفی شدن شورای رقابت کافی است.

وی بیان کرد: مواردی که ما در این مورد صلاحیت نداشتن شورای رقابت در این بحث کانون‌ها مطرح کردیم، بیش از مقداری است که بخاطر رد این شکایات لازم باشد.

رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری‌ در این رابطه با برگزاری آزمون وکالت توسط مرکز مشاوران قوه قضائیه که قرار است اقدام به جذب دو هزار وکیل کند، گفت: کانون های وکلا از دیرباز معتقد بودند که ماده ۱۸۷ فقط در این بازه زمانی قانون برنامه سوم اجازه فعالیت داشته و آنچه بعد از آن رخ داده، قانونی نبوده است. حتی این نظر را کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس پیشین تایید کرده، اخیرا شنیده شده که این مرکز با استناد به قانونی که اسمی از مرکز در این آن آمده قصد دارد آزمون وکالت برگزار کند در این حالیکه این بحث که دادن انواع مجوزهای وکالت، باعث ایجاد اشتغال و کار است، موجب شبهه شده است.

رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) گفت: کانال تلگرامی جعلی با عنوان کانال رسمی اسکودا تشکیل شده که ما طرح شکایت قضایی بخاطر متوقف کردن فعالیت این کانال کردیم.

کشاورز با اشاره به فعالیت غیرقانونی یک کانال تلگرامی با عنوان کانال رسمی اسکودا، گفت: سایت و کانال ما مشخص است، تصمیم بر آن شد که اعلام شکایت کنیم تا جاعل مجازات شود و کانال هم مسدود شود.
وی افزود: به موجب شکایتی که صورت گرفت مقام قضایی عنوان کرد در این صورت مسدود شدن کانال، دیگر به افراد کانال دسترسی نخواهیم داشت، البته این ادعا قدری تعجب آور است که نتوان به فوریت کانال را مسدود کرد و شخص هم قابل شناسایی نباشد. به عقیده من این موضوع غریب به نظر می رسد.
کشاورز بیان کرد: این کانال بلافاصله پس از اعلام شکایت ما آرم خود را واکنش داد، بعد هم توضیحی داده شد که فقط اخبار اسکودا را منتقل می کنند و هیچ ارتباطی با اسکودا ندارند.
کشاورز گفت: این شکایت تشریفات قضایی خود را طی می کند. در این تلاش هستند که ادمین کانال را پیدا کنند. تشریفات انسداد کانال نیز در این حال طی شدن است، انسداد کانال اواخر خرداد ماه تصویب شد، ولی گفته شد که اجرایی شدن آن زمان‌بر است.
رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران گفت: چطور می شود کانالی جعل شود و متوجه نشوند مدیر آن چه کسی است؟ و انسداد آن هم زمانبر باشد؟ از دوستان پرسیدم در این این کانال حرف خطرناکی زده نمی شود؟ شاید حرف نابجایی زده شد و آن را به ما منتسب کردند. از عواید شکایت ما این است که در این صورت وقوع چنین مشکلی ما می توانیم بگوییم که منتسب به ما نیست.
کشاورز تاکید کرد: دستور انسداد قضایی کانال از طریق دادگاه ارسال شده است.

لطفا به این مطلب رای دهید

[رای ها: ۱ امتیاز: ۵]


گرداوری شده : جدید نیوز

استخدام کانونهای وکلای دادگستری در این سال ۹۶ (خبر جدید)

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز