خانه » دانلود 96 » تاکید وزیر علوم بر استفاده از ظرفیت نخبگان داخل و خارج کشور

تبیلغات

تاکید وزیر علوم بر استفاده از ظرفیت نخبگان داخل و خارج کشور

تاکید وزیر علوم بر استفاده از ظرفیت نخبگان داخل و خارج کشور

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

تاکید وزیر علوم بر استفاده از ظرفیت نخبگان داخل و خارج کشور

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – نشست هم اندیشی درباره فعالیت های پژوهشی و فناورانه میان وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صبح امروز سه شنبه برگزار شد.

در این این نشست که با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی رییس جمهوری و جمعی از معاونان وزارت علوم و معاونت علمی در این محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، راهکارهای هماهنگی و هم افزایی بیشتر میان این دو نهاد مورد تاکید قرار گرفت.

غلامی در این این نشست، لزوم هماهنگی و همگرایی بیشتر میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی ریاست جمهوری در این توسعه علم و فناوری را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید با واکنش رویه های متعارف آموزش و پژوهش در این دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، به سمت استفاده از رویکردهای نوین و خلاقانه در این مقوله آموزش و پژوهش حرکت کنیم.

وی افزود: در این این مسیر باید با آسیب شناسی دقیق شرایط موجود در این حوزه علم و فناوری کشور به سمت شناسایی مشکلات و معضلات اصلی صنعت و جامعه رفته و با استفاده از روش ها و رویکردهای نوین با همکاری دستگاه های مسئول در این جهت حل مشکلات و معضلات کشور و مردم اقدام کنیم.

وزیر علوم بر ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان کشور،  اعم از نخبگان فعال در این داخل یا خارج از کشور،  در این مجموعه های آموزشی، پژوهشی و فناورانه بویژه شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری تاکید کرد.

وی گفت: باید با ارائه تسهیلات متنوع به نخبگان بویژه نخبگانی که به طور دائم در این حال آمد و شد به کشور هستند، زمینه های استفاده افزون تر از قابلیت ها و توانمندی های آنان را در این مجموعه های آموزش عالی کشور فراهم کنیم.

سورنا ستاری نیز در این این نشست، گزارشی از دستاوردهای چندسال اخیر این معاونت بیان و تاکید کرد: معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری آمادگی کامل دارد تا در این زمینه توسعه ظرفیت های مبتنی پژوهش و فناوری در این کشور به وزارت علوم کمک کند.

وی به تمایل و اراده بخش خصوصی بخاطر سرمایه گذاری در این شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد و نوآوری و بویژه استارت آپ ها اشاره کرد و گفت: در این این خصوص، باید با همکاری و هماهنگی با وزارت علوم، زمینه های جذب سرمایه از بخش های مختلف کشور بویژه بخش خصوصی بیش از گذشته فراهم شود.

در این ادامه این نشست هم اندیشی، مسعود برومند، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بر ضرورت بازنگری در این برخی مقررات موجود در این جهت تسهیل فرایند تاسیس و فعالیت شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد و فناوری تاکید کرد و گفت: در این این خصوص باید برخی موازی کاری ها و همپوشانی های موجود برطرف شود.


گرداوری شده : جدید نیوز

تاکید وزیر علوم بر استفاده از ظرفیت نخبگان داخل و خارج کشور

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز