خانه » دانلود 96 » دانشگاه های سطح بندی شده شناسنامه دار می شوند

تبیلغات

دانشگاه های سطح بندی شده شناسنامه دار می شوند

دانشگاه های سطح بندی شده شناسنامه دار می شوند

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

دانشگاه های سطح بندی شده شناسنامه دار می شوند

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – عبدالرحیم نوه ابراهیم با اشاره به سطح بندی دانشگاه ها، گفت: بزودی شناسنامه هریک از موسسات سطح بندی شده جهت اطلاع از وضعیت موجود و دستیابی به مسیرهای موثر، بخاطر ارتقاء به سطح بالاتر مستقیما به موسسه مربوطه اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: این شناسنامه براساس اطلاعاتی است که دانشگاه ها بخاطر انجام سطح بندی ارائه کرده بودند، براساس این اطلاعات مشخص است که موسسه و یا دانشگاه مذکور در این کدام زمینه ضعیف بوده و نیاز به تقویت دارد تا به سطوح بالاتر ارتقاء یابد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و تحصیلات تکمیلی وزارت علوم ادامه داد: در این سطح بندی اخیر دانشگاه های سراسری، بسیاری از دانشگاه ها از سطح ۳ به سطح ۲ ارتقاء یافته بودند.

وی ادامه داد: موسسات و مراکز آموزش عالی که اسامی آنها در این نظام سطح بندی که اعلام شد، قرار نگرفته، در این سطح ۴ ارزیابی می شوند.

نوه ابراهیم افزود: موسساتی که به هر دلیل در این سایر مراکز دانشگاهی ادغام شوند، مشمول سطح بندی همان دانشگاه قرار می گیرند.

در این اجرای ماده ۳ سیاست ها و ضوابط اجرایی حاکم بر آمایش آموزش عالی (موسوم به طرح آمایش) مصوب ۱۸اسفند ۹۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی، اخیرا دومین دوره طرح سطح بندی دانشگاه های کشور با ارزیابی ۱۲۰ موسسه و مرکز آموزش عالی انجام شد.

مراکز آموزشی کشور، براساس عملکرد ملی و بین المللی و ماموریت های محوری از جمله توسعه علم و فناوری، گسترش مرزهای دانش و کمک به رفع چالش های ملی، در این سطوح مختلف قرار گرفته اند.

لینک منبع


گرداوری شده : جدید نیوز

دانشگاه های سطح بندی شده شناسنامه دار می شوند

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز