خانه » دانلود 96 » تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت

تبیلغات

تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت

تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت

دانلود نمونه تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت + (پلان اتوکدی، نما، برش و پرسپکتیو) با کیفیت عالی در این ۱۱۵ صفحه به قیمت ۴۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

توضیحات کامل تحلیل خانه روبی

تاریخچه خانه روبی :

فرانک لوید رایت، خانه روبی را بین سال‌های ۱۹۰۸ تا ۱۹۰۹ میلادی در این استودیوی خود واقع در این اوک پارک ایلینویز طراحی کرد. فرتنک لوید رایت پیش از طراحی خانه روبی، تنها خانه فردیناند توماک در این ریورساید ایلینویز را نیز بین سال‌های ۱۹۰۷ و ۱۹۰۸ میلادی طراحی کرده بود و زمانی که مسئولیت طراحی و دیزاین خانه روبی را نیز برعهده گرفت، تنها ۲۸ سال داشت. وی در این همان زمان دستیار مدیرعامل شرکتی به نام Excelsior بود که به پدرش تعلق داشت.

امروزه گمانه‌زنی‌های بسیاری در این رابطه با طراحی خانه روبی وجود دارد؛ چراکه نخستین طراحی‌های پس از خانه روبی نظیر خانه آبشار فرانک لوید رایت، در این سال‌های پس ۱۹۰۶ میلادی انجام شده‌اند. این در این حالی است که آقای روبی و همسرش لورا هیرونیموس روبی، یکی از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه شیکاگو، این ملک واقع در این خیابان ۵۷۵۷ وودلن جنوبی را در این سال ۱۹۰۸ میلادی به سبب نزدیکی آن به دانشگاه خریداری نمودند. از‌رو طراحی خانه روبی در این تاریخ ما قبل آن غیر ممکن است.

این ملک، یک قطعه زمین شهری معمولی واقع در این هاید پارک و با متراژی معادل ۱۸ متر در این ۵۵ متر بود. پیمانکار پروژه خانه روبی، شرکت برنارد H.B، کار ساخت آن را در این تاریخ ۱۵ آوریل ۱۹۰۹ میلادی آغاز نمود و فرانک لوید رایت تنها بر مراحل اولیه ساخت خانه نظارت داشت؛ چراکه او در این پاییز سال ۱۹۰۹ میلادی استودیوی اوک پارک خود را تعطیل کرد و بخاطر انجام کارهایی که منجر به انتشار Portfolio Wemuth شد، به اروپا سفر نمود.

فرانک لوید رایت پیش ار سفر به اروپا، مسئولیت‌های خود را به هرمان فون هولست واگذار نمود. او نیز ماریون ماهونی که یک بانوی طراح شاغل در این دفتر رایت بود را استخدام کرد و در این عین حال از جورج مان نیدکان، طراح داخلی موزه هنر میلواکی ویسکانسین که با رایت در این طراحی خانه سوزان لارنس دانا در این اسپرینگفیلد ایلینویز، خانه اوی کوئلی در این ریورساید ایلینویز و خانه میر می در این گرند راپیدز میشیگان همکاری داشت، بخاطر ادامه کار بر روی این پروژه دعوت به همکاری نمود. تاثیر طراحی نیدکان را می توان در این طراحی برخی از اثاثیه خانه و همچنین فرش سالن ورودی، اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری مشاهده نمود.

خانواده روبی، فردریک، لورا و دو فرزندشان، فردریک جورج و لورن، در این ماه مه ۱۹۱۰ میلادی، به این خانه نقل مکان نمودند. لکن خرده کاری‌های نهایی نظیر دکورسایون داخلی و انتخاب وسایلی همچون فرش و مبلمان، تا پایان ژانویه سال ۱۹۱۱ میلادی به طول انجامید. هزینه نهایی ساخت خانه روبی، ۵۸،۵۰۰ دلار بود که از مقدار، ۱۳،۵۰۰ دلار بخاطر زمین، ۳۵،۰۰۰ دلار بخاطر طراحی و ساخت این ساختمان و نهایتا ۱۰،۰۰۰ دلار بخاطر اثاثیه صرف شد. شایان ذکر است که با احتساب تورم، مبلغ ۵۸.۵۰۰ دلار در این سال ۱۹۱۰ میلادی با چیزی حدود ۱.۵ میلیون دلار در این سال ۲۰۱۵ میلادی برابری می‌کند. با این حال روش‌های دیگر مقایسه قیمت و ارزش آن در این طول زمان می‌تواند این رقم را به چیزی بالغ بر ۱۰ میلیون دلار برسانند.

Robbies Analysis Frank Lloyd Wright - تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت

دانلود پلان خانه روبی

تحلیل خانه روبی رایت

قسمت هایی از پاورپوینت :

“معماری را می‌توان غلبه تصورات آدمی بر مصالح‌، شیوه‌ها و توانایی‌های بشری، به منظور استیلای هرچه بیشتر بر مستعمره ابدی انسان‌ها یعنی کره زمین به شمار آورد.
با این حال واکنش ماهیت ذاتی متریال‌ها و سازگار کردن آن با ذائقه افراد، تنها روشی است که در این عین زیبایی، آسیب چندانی نیز به طبیعت نمی‌رساند و واکنش ماهیت سنگ، گچ، آجر، چوب و مواردی از دست در این حین طراحی را می‌توان نمونه بارزی از امر دانست.”

این خانه بخاطر فردریک سی روبی، که یک تولید کننده دوچرخه بود طراحی شده بود. وی خانه ای می‌خواست که در این سبک ویکتوریایی معمولی ساخته نشده باشد. روبی خواستار یک طرح مدرن و یک گاراژ و یک اتاق بازی بخاطر کودکان بود. او همچنین می‌خواست خانه اش در این مقابل آتش مقاوم باشد. لذا طرح طبقه باز عاری از هرگونه اتاق محصور جعبه مانند که مانع یکنواختی دکوراسیون و طراحی می‌شد در این این خانه به چشم می‌خورد

عناوین پاورپوینت تحلیل خانه روبی :

اطلاعات عمومی خانه روبی
تاریخچه خانه روبی
معمار خانه روبی
فرانک لوید رایت
معماری خانه روبی
سبک پرایری
عناصر اصلی خانه روبی
حریم خصوصی خانه روبی
فضاهای خانه روبی
پلان طبقه همکف خانه روبی
پلان طبقه اول خانه روبی
پلان طبقه دوم خانه روبی
عناصر سازه
نمای بیرونی خانه روبی
خطوط
تزئینات خانه روبی
بازشوها
فضای داخلی خانه روبی
اتاق نشمین
شومینه
شیشه‌های تزئینی
روشنایی

جهت دانلود تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت از فرم زیر اقدام نمایید.


گرداوری شده : جدید نیوز

تحلیل خانه روبی فرانک لوید رایت

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز