خانه » دانلود 96 » “پویش ملی دوباره دانشگاه” راه اندازی می‌شود

تبیلغات

“پویش ملی دوباره دانشگاه” راه اندازی می‌شود

“پویش ملی دوباره دانشگاه” راه اندازی می‌شود

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

“پویش ملی دوباره دانشگاه” راه اندازی می‌شود

با هدف اصلاح رویکردها و سیاست‌های علمی کشور؛

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – حسین اسکندری، ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: بخاطر نخستین بار «پویش ملی دوباره دانشگاه» با همفکری و همراهی گروهی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: “پویش ملی دوباره دانشگاه ” با هدف اصلاح رویکردها و سیاست‌های علمی کشور توسط  عده‌ای از اساتید دانشگاهی ایجاد شده است.

اسکندری با بیان اینکه این کمپین به هیچ گروه، حزب و تشکل سیاسی و صنفی وابسته نیست، افزود: هدف این پویش فقط نقد و ارائه بازخورد به مسئولان و سیاست‌گذاران علمی کشور است.

عضو هیات علمی دانشگاه بجنورد با بیان اینکه بسیاری از اساتید از آنچه در این سال‌های اخیر بر آموزش عالی گذشته و می‌گذرد خوشنود نیستند، گفت: برخی از صاحب نظران این حوزه، به شیوه‌های گوناگون، سیاست‌ها و رویکردهای آموزش عالی را در این قالب کتاب، مقاله، سخنرانی، میزگرد تلویزیونی، مصاحبه مطبوعاتی و مانند آن مورد نقد قرار داده‌اند.

اسکندری یادآور شد: با وجود بازخوردهای خیرخواهانه و نقدهای مشفقانه، سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دهه گذشته تاکنون، واکنش چندانی نکرده، به همین سبب گروهی از همکاران دانشگاهی تصمیم گرفتند تا با راه‌اندازی یک پویش ملی در این نقد وضعیت موجود، مسیری نیازموده را نیز بیازمایند.

وی افزود: همکارانی از دانشگاه‌های بجنورد، جدید، تبریز، اصفهان، بیرجند، آیت‌الله بروجردی، حکیم سبزواری، شهید چمران اهواز، شهید باهنر کرمان و کوثر در این راه‌اندازی این کمپین مشارکت داشته‌اند.

عضو هیات علمی دانشگاه بجنورد در این پایان یادآورشد: نوشته نامه این کمپین به صورت مکتوب، به دفتر مقام معظم رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال و نتیجه آن پی گیری خواهد شد.

لینک منبع


گرداوری شده : جدید نیوز

“پویش ملی دوباره دانشگاه” راه اندازی می‌شود

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز