خانه » دانلود 96 » آمادگی جذب دانشجویان اروپایی در این دانشگاه های برتر ایرانی

تبیلغات

آمادگی جذب دانشجویان اروپایی در این دانشگاه های برتر ایرانی

آمادگی جذب دانشجویان اروپایی در این دانشگاه های برتر ایرانی

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

آمادگی جذب دانشجویان اروپایی در این دانشگاه های برتر ایرانی

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – حسین سالار آملی، در این سومین نشست گفت و گوهای بلندپایه میان ایران و اتحادیه اروپایی، آخرین وضعیت همکاری های دو طرف در این زمینه علوم، فناوری و آموزش عالی را تشریح کرد.

وی همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران را بخاطر توسعه برنامه جذب دانشجویان اروپایی را اعلام کرد.

قائم مقام وزیر علوم در این امور بین الملل خاطرنشان کرد: ظرفیت های گسترده ای بخاطر همکاری ایران و اتحادیه اروپا در این زمینه توسعه همکاری های علمی و فناوری وجود دارد.

وی حوزه های فناوری های جدید، بهداشت و پزشکی و تغییرات اقلیمی را سه حوزه اولویت دار و مهم در این همکاری های ایران و اتحادیه اروپایی اعلام کرد و از تلاش بخاطر توسعه همکاری پژوهشگران ایرانی در این پروژه های علمی و فناوری اتحادیه اروپا خبر داد.

سالار آملی همچنین با اشاره به ظرفیت های پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه های برتر ایران تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی از کشورهای اروپایی را جهت تحصیل در این دانشگاه های برتر کشور پذیرش کند.

همچنین قائم مقام وزیر علوم در این امور بین الملل در این حاشیه نشست گفت و گوهای سیاسی عالی رتبه ایران و اتحادیه اروپا، با پاتریک چایلد معاون اداره کل پژوهش و نوآوری کمیسیون اروپا دیدار و گفتگو کرد.

در این این دیدار، دو طرف زمینه های گسترش همکاری های مشترک را بررسی کردند. پاتریک چایلد، آمادگی اتحادیه اروپا را بخاطر گسترش مشارکت پژوهشگران ایران در این برنامه چشم انداز ۲۰۲۰ اتحادیه اروپا و همچنین شورای پژوهشی اروپا اعلام کرد.

لینک منبع


گرداوری شده : جدید نیوز

آمادگی جذب دانشجویان اروپایی در این دانشگاه های برتر ایرانی

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز