خانه » دانلود 96 » انتخاب رشته در این تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ آغاز شد/ اعلام ظرفیت پذیرش

تبیلغات

انتخاب رشته در این تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ آغاز شد/ اعلام ظرفیت پذیرش

انتخاب رشته در این تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ آغاز شد/ اعلام ظرفیت پذیرش

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

انتخاب رشته در این تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ آغاز شد/ اعلام ظرفیت پذیرش

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – حسین توکلی افزود: با توجه به درخواست دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بخاطر پذیرش در این ظرفیت های جدید و یا تکمیل ظرفیت برخی از رشته های دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و همچنین پردیس های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه های علوم پزشکی در این آزمون سراسری سال ۹۶، مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ اجرا می شود. 

وی افزود: تمامی داوطلبان حاضر در این جلسه آزمون سراسری سال ۹۶ با نمره کل مساوی و یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می‌توانند از بعدازظهر امروز شنبه ۴ آذرماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org/  و مطالعه جدول رشته های تحصیلی و ظرفیت هر یک از آنها نسبت به ثبت نام در این این رشته ها اقدام کنند. 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: داوطلبان لازم است جهت کسب اطلاع از رشته ها و دانشگاه های پذیرنده دانشجو در این این مرحله به اطلاعیه مربوط مراجعه کنند و تا شنبه ۱۱ آذر ۹۶ فرصت دارند این کدرشته ها را ثبت کنند.

وی اظهار داشت: در این مرحله تکمیل ظرفیت دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت های مازاد علوم پزشکی در این کنکور ۹۶ تعداد ۱۳ هزار و ۷۰۷ نفر بخاطر ۱۳۵۹ کدرشته محل پذیرفته می شوند.

توکلی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس درخواست برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرش در این برخی از کدرشته های تحصیلی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد (به جز دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که پیش از تکمیل ظرفیت برگزار کرده اند).

وی گفت: به همین منظور داوطلبانی که علاقمند به شرکت در این این قبیل رشته های تحصیلی هستند اعم از اینکه در این آزمون سراسری شرکت کرده یا نکرده اند، می توانند با مراجعه به دفترچه راهنمای این گونه رشته ها که به صورت جداگانه در این سایت سازمان سنجش منتشر شده است نسبت به ثبت نام در این این کدرشته ها اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ظرفیت پذیرش در این رشته های بدون کنکور ۷ هزار و ۹۹۸ نفر بخاطر پذیرش در این برخی از رشته های تحصیلی در این دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی (صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی) بخاطر نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ اعلام شده است.

وی افزود: ثبت نام و انتخاب رشته در این رشته های بدون کنکور و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیز از امروز شنبه ۴ آذر ۹۶ آغاز می شود و مهلت ثبت نام تا روز شنبه ۱۱ آذر ۹۶ ادامه دارد. ثبت نام و انتخاب رشته منحصراً از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می پذیرد.

لینک منبع


گرداوری شده : جدید نیوز

انتخاب رشته در این تکمیل ظرفیت کنکور ۹۶ آغاز شد/ اعلام ظرفیت پذیرش

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز