خانه » دانلود 96 » ایجاد دبیرخانه های تخصصی علوم پزشکی در این دانشگاه آزاد

تبیلغات

ایجاد دبیرخانه های تخصصی علوم پزشکی در این دانشگاه آزاد

ایجاد دبیرخانه های تخصصی علوم پزشکی در این دانشگاه آزاد

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

ایجاد دبیرخانه های تخصصی علوم پزشکی در این دانشگاه آزاد

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – نشست اعضای دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی و دبیرخانه آموزش داروسازی و تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

محسن نفر معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد در این این نشست گفت: دبیرخانه آموزش رشته های علوم پزشکی بخاطر نخستین بار در این این دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده که هدف از ایجاد آن تصمیم گیری بخاطر برنامه ریزی آموزشی در این راستای توسعه رشته های علوم پزشکی از جمله بررسی سرفصل های دروس، بررسی امکانات موجود بخاطر تاسیس رشته، گسترش مقاطع تحصیلات تکمیلی، بررسی هرم اعضای هیات علمی، برگزاری امتحانات، نظارت و ارزیابی واحدهای مجری علوم پزشکی این دانشگاه است.

وی تشکیل دبیرخانه ها را هسته اولیه ای در این پیشبرد سیستم آموزش رشته های علوم پزشکی به صورت تخصصی عنوان کرد و افزود: ایجاد دبیرخانه ها باعث رشد و پیشرفت و همچنین تغییرات مثبت در این فرآیند رشته های علوم پزشکی خواهد شد.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: دبیرخانه ها در این ۵ بخش «آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی»، «آموزش دندانپزشکی و تخصصی»، «آموزش داروسازی و تخصصی»، «آموزش پزشکی و تخصصی رشته های پزشکی» و «آموزش پزشکی عمومی» تقسیم بندی می شوند.

نفر افزود: با این تقسیم بندی، ارزیابی ها در این هر دبیرخانه به صورت تخصصی انجام می شود و در این نتیجه می توان تصمیم گیری و برنامه ریزی بهتری داشت.

وی از مقدمات ادغام رشته های علوم غیرپزشکی با رشته های علوم پزشکی در این معاونت علوم پزشکی خبر داد و گفت: یکی از ویژگی های بزرگ دانشگاه آزاد وجود رشته های مختلف در این جوار یکدیگر است.

معاون پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: به عنوان مثال در این مورد ارتباط بین رشته های عمران و رشته های پزشکی می توان بر روی اتاق عمل، اتاق بیمار و معماری فضاهای بهداشتی کار کرد که این امکانات در این این دانشگاه فراهم است در این حالی که در این سایر دانشگاه ها این دو رشته از یکدیگر منفک هستند.

نفر با اشاره به اینکه در این دبیرخانه ها نیاز به نوآوری هست، بحث ادغام و همگرایی رشته های علوم پایه طرح خواهد شد، گفت: رشته های علوم پایه باید فراتر از دانشکده های علوم پزشکی باشد و تربیت دانشجویان این رشته ها در این بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی نیز صورت گیرد زیرا تربیت دانشجویان برخی از رشته ها مانند مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، ژنتیک، آناتومی، روانشناسی بالینی و غیره در این محیط بیمارستان ها باعث آشنایی آنها با وضعیت بیماران می شود.

وی گفت: باید زمانی برسد که همه نگاه ها در این رشته های علوم پزشکی به دانشگاه آزاد اسلامی باشد و این رشته ها در این دانشگاه آزاد اسلامی بدرخشند و اعتبار محسوب شوند.


گرداوری شده : جدید نیوز

ایجاد دبیرخانه های تخصصی علوم پزشکی در این دانشگاه آزاد

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز