خانه » دانلود 96 » دانشگاه علمی کاربردی متولی دوره های مهارتی کل کشور شد

تبیلغات

دانشگاه علمی کاربردی متولی دوره های مهارتی کل کشور شد

دانشگاه علمی کاربردی متولی دوره های مهارتی کل کشور شد

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

دانشگاه علمی کاربردی متولی دوره های مهارتی کل کشور شد

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – محمدحسین امید در این جلسه روسای مراکز آموزشی علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی با تاکید بر این مطلب که دانشگاه جامع علمی کاربردی آمادگی کامل بخاطر نیازسنجی و تامین نیاز های استان ها دارد افزود: همه اقدمات با هزینه خود دانشگاه انجام خواهد شد اما اقدامات نیازمند همکاری همه جانبه نهاد ها و دستگاه های اجرایی مختلف است.

وی ضمن ابراز نارضایتی از همکاری دستگاه های اجرایی مختلف با دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: امسال بخاطر یک میلیون و ۸۰۰ هزار ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی فقط ۶۰۰ هزار متقاضی وجود داشت و این درحالی است که همه آموزش های کوتاه مدت، مهارتی و بین سطحی دستگاه های اجرایی بخاطر ما قابل پوشش است اما متاسفانه دستگاه ها همکاری لازم را ندارند و سیاست هایشان به سمتی پیش رفته است که هر نهادی بخاطر خود آموزش عالی و دوره های آموزشی  داشته باشد.

امید دانشگاه جامع علمی کاربردی را یک دانشگاه پویا، انعطاف پذیر و در این خدمت نیاز  استان ها دانست و افزود: در این دانشگاه‌های بزرگ بخاطر جابه جایی یک واحد درسی چند سال زمان لازم است، این در این حالی است که در این دانشگاه جامع علمی کاربردی، در این کمتر از ۶ ماه بخاطر نیازهای استان رشته محل تعریف خواهیم کرد و این از امتیازات ویژه دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

کاهش تعداد رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی به ۸۰۰ رشته

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به کاهش تعداد رشته‌های این دانشگاه از ۱۵۰۰ رشته به ۸۰۰ رشته، در این توصیه ای به روسای استانی این دانشگاه از آن ها خواست تا در این تعریف رشته محل‌های مراکز به نیازهای استانی توجه ویژه شود و بر اساس پتانسیل های هر منطقه رشته محل های مورد نیاز هر منطقه را تامین کنند.

ایجاد فضای کار و اشتغال پایدار از دلایل افزایش جذب دانشجو در این دانشگاه علمی کاربردی است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی از تحصیل ۹ هزار و ۳۰۰ دانشجو در این ۲۵ مراکز مختلف آذربایجان غربی خبر داد.

میرحسن رسولی صدقیانی در این همایش رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با روسای مراکز آموزشی علمی کاربردی واحد آذربایجان غربی که در این ارومیه برگزار شد، با بیان اینکه در این حال حاضر ۹ هزار و ۳۰۰ دانشجو در این ۲۵ مرکز آذربایجان غربی (۱۵ مرکز ارومیه و ۱۰ مرکز شهرستان‌ها )مشغول به فعالیت هستند تصریح کرد: از تعداد دانشجو ۷۰ درصد در این رشته های مدیریت، ۱۷ درصد در این رشته های صنعتی، ۴ درصد کشاورزی و ۱۰ درصد در این بخش فرهنگ و هنر در این حال تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه از بدو تاسیس این دانشگاه تاکنون ۳۳ هزار نفر از آن فارغ التحصیل شده‌اند، دانشگاه جامع علمی کاربردی را دانشگاهی نسل سومی و کارآفرین دانست که در این راستای تضمین کیفیت آموزشی، ماموریت گرایی، و توسعه کارآفرینی گام برداشته است.

وی در این خصوص رشته محل های ارائه شده در این مهر ماه امسال نیز گفت: در این مهرماه امسال ۲۳۵ کد رشته محل در این اختیار سازمان سنجش قرار داده بودیم که در این نهایت در این ۱۹۷ رشته محل دانشجو پذیرش شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی با تاکید براینکه از سال ۹۳ تاکنون در این جذب دانشجو روند صعودی داشته‌ایم، جذابیت رشته های مهارتی، ایجاد فضای کار و اشتغال پایدار را از جمله دلایل افزایش جذب دانشجو در این این دانشگاه عنوان کرد و افزود: در این مهرماه سالجاری، ۳ هزار و ۶۰ دانشجو در این مراکز مختلف استان جذب شده است.

وی کیفیت و کمیت مدرسان دانشگاه را از ارکان کیفیت آموزش عنوان کرد و افزود: ۲ هزار و ۲۶۴ نفر مدرس از سامانه این دانشگاه کد مدرسی دریافت کرده اند که در این حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ نفر از اساتید در این سامانه فعال هستند.

رسولی ادامه داد: در این  طی فراخوان جذب مدرس بهمن سال گذشته نیز که یک هزار و ۱۱۴ نفر متقاضی ثبت نام کرده بودند که در این نهایت بعد از طی مراحل گزینشی و مصاحبه علمی ۱۱۰ نفر بخاطر ادامه کار به هیئت اجرایی جذب معرفی شدند.

وی در این فعالیت های فرهنگی دانشجویی دانشگاه با اشاره بر اینکه در این حوزه فرهنگی، جز استان های برتر هستیم افزود: ۱۷ انجمن فعال و ۱۵ کانون فرهنگی و هنری در این مراکز استان در این حال فعالیت هستند و تعداد ۲۵ طرح انجمن های علمی و دانشجویی در این این حوزه به تصویب رسیده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی همچنین حمایت از طرح های کارآفرینی، برگزاری کارگاه های مهارت افزایی مانند اشتغال هوشمند، کسب عنوان غرفه برتر نمایشگاه هفته پژوهش در این سال گذشته و حضور در این نمایشگاه بیست و پتنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه را از جمله فعالیت های واحد پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان عنوان کرد.

وی در این پایان درخصوص برنامه های در این دست اجرای این واحد دانشگاهی نیز گفت: ارتقاع کیفیت آموزشی، اجرای طرح پایلوت در این دو مرکز جهاد دانشگاهی و بوکان، بروزرسانی سرفصل های به صورتی که ۶۰ درصد سرفصل ها عملی و ۴۰ درصد نظری باشند، توسعه مراکز کارآفرینی، رشد و نوآوری، اجرای طرح نیازسنجی مشاغل استانی، توامنمندسازی کارکنان واحد استانی و انعقاد تفاهم نامه ها با با دانشگاه مادر و استانداری آذربایحان غربی با هدف بهبود کیفیت آموزش به ویژه در این دوره های مهارتی را از جمله اقدامات پیش‌روی این دانشگاه برشمرد.   


گرداوری شده : جدید نیوز

دانشگاه علمی کاربردی متولی دوره های مهارتی کل کشور شد

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز