خانه » دانلود 96 » درمان موقتی و اورژانسی طرح های حجاب و عفاف در این دانشگاه ها

تبیلغات

درمان موقتی و اورژانسی طرح های حجاب و عفاف در این دانشگاه ها

درمان موقتی و اورژانسی طرح های حجاب و عفاف در این دانشگاه ها

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

درمان موقتی و اورژانسی طرح های حجاب و عفاف در این دانشگاه ها

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – محمود نیلی با بیان اینکه حجاب و عفاف از مولفه‌های مهم جامعه اسلامی است، افزود: رعایت حجاب و عفاف مختص زنان نیست و باید در این بین همه اقشار جامعه این اصل نهادینه شود.

وی با انتقاد از تصمیمات نادرست در این زمینه عفاف و حجاب گفت: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در این طرح های حجاب و عفاف با آن مواجه هستیم این است که با نگاه تخصصی به این موضوع نگاه نمی شود و برخی به دنبال درمان موقتی اورژانسی بخاطر این موضوع هستند.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان افزود: در این مبحث حجاب نباید قضاوت های عجولانه و بزرگنمایی صورت گیرد چرا که این امر سبب می شود نتوان تصمیم درستی بخاطر حل مساله کرد.

وی توجه کردن به دغدغه های روز جوانان را یکی از راه های جلوگیری از آسیب های اجتماعی دانست و افزود: در این دو سال اخیر افرادی را که در این زمینه عفاف و حجاب دچار نقص و مشکل بوده شناسایی کردیم و توانستیم با مشاوره بهنگام این افراد را ارشاد و راهنمایی کنیم واز آسیب های بعدی جلوگیری کنیم.

نیلی سیاست دانشگاه صنعتی همدان را رویکرد ارشادگرایانه به موضوع عفاف و حجاب دانست و تاکید کرد: دانشگاه صنعتی همدان رفتارهای ارشادی و تربیتی در این زمینه حجاب و عفاف را اولویت فعالیت های خود قرار داده چرا که با مشاوره بهنگام می توان از بسیاری از آسیب ها جلوگیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید شان دانشگاه در این زمینه های مختلف از جمله موضوع عفاف و حجاب حفظ شود این درحالی است که در این دانشگاه های خارجی نیز نوع پوشش افراد در این محیط دانشگاه با دیگر مکان ها متفاوت است.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: به منظور ارتقای فرهنگ آراستگی و پوشش در این دانشگاه، لازم است که با برپایی نشست هایی با حضور نمایندگان انجمن اسلامی، بسیج دانشجویی، نهاد رهبری و امور فرهنگی دانشگاه موضوع حجاب و عفاف را با توجه به انتظارات جامعه دانشجویان، مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

وی افزود: تشکل های دانشجویی نقش مهمی در این حل آسیب های اجتماعی چون حجاب دارند چرا که تشکل ها بیشتر از مدیران و معاونین با دانشجویان و خوابگاه ها در این ارتباط هستند.

در این ادامه این نشست حاضرین به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند و مقرر شد کمیته ای با حضور نمایندگان انجمن اسلامی، بسیج دانشجویی، نهاد رهبری و امور فرهنگی تشکیل و نظرات خود را در این خصوص مبحث عفاف و حجاب بیان کنند.


گرداوری شده : جدید نیوز

درمان موقتی و اورژانسی طرح های حجاب و عفاف در این دانشگاه ها

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز