خانه » دانلود 96 » مطالعات اقلیمی شهر یزد

تبیلغات

مطالعات اقلیمی شهر یزد

مطالعات اقلیمی شهر یزد

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

مطالعات اقلیمی شهر یزد

دانلود مطالعات اقلیمی شهر یزد در این قالب word با کیفیت بسیار خوب در این ۲۰ صفحه به قیمت ۲۵۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود.

Yazd Province Climatic Studies - مطالعات اقلیمی شهر یزد

مطالعات اقلیمی استان یزد

فهرست :

بررسی اقلیم مورد نظر
میزان بارندگی
مطالعات زمین لرزه در این یزد
تاریخچه و وضع موجود
نتیجه و پیشنهاد
تأثیر عوامل اقلیمی بر معماری
مشکلات اقلیمی در این شهر یزد
مقابله با مشکلات اقلیمی در این شهر یزد
اصول طرح ریزی در این رابطه با مشکلات اقلیمی گرم و خشک
اشاره
نتیجه

قسمتی از مطالعات اقلیمی شهر یزد

میزان بارندگی
میزان بارندگی به طور متوسط حداقل ۷/۱۶ میلیمتر تا حداکثر ۹۸ میلیمتر در این سال، و میزان رطوبت نسبی که با بارندگی ارتباط مستقیم دارد، حداکثر ۳۸ درصد در این زمستان حداقل ۱۰ درصد در این اواخر تابستان است.

آبهای زیر زمینی عمدتا از ذوب برفهای مناطق کوهستانی مشرف به دشت (به خصوص شیر کوه در این ضلع جنوب غربی یزد) و مقدار اندکی نیز از نزولات آسمانی در این طول سال تامین می شود. هرچند به علت پراکندگی بارندگی و به خصوص بالا بودن درجه حرارت، قبل از آنکه آب باران در این سطح زمین جاری شود، دوباره تبخیر می شود و به جو باز می گردد. قسمت کمی از آبهای سطحی که به طبقات زیرین نفوذ می کند از طریق منظومه قنوات، که کار انتقال آبهای زیرزمینی به سطح خاک را انجام می دهند، بار دیگر به سطح زمین بازگردانده می شود.

عمق آبهای زیرزمینی در این گذشته های دور تا حدود ۴۰ گز (معادل تقریبی ۴۳ متر) می رسید. در این نیم قرن اخیر، این عمق ارقام بالاتری را نشان می دهد. افزون بودن میزان تبخیر از میزان بارندگی، محیط نامساعدی بخاطر موجودات فراهم می آورد، خاک در این بعضی از نقاط بیابانی، شور و در این بعضی دیگر به علت کمی مقدار هوموس (مواد آلی پوسیده) ناپایدار است ،و گاهی بصورت ریگهای روان به حرکت در این می آید.

جنس خاک منطقه یزد ترکیبی از خاک رس و شن است که نسبت آنها در این جاهای مختلف متفاوت است. هر قدر که به منطقه کوهستانی نزدیکتر می شویم صورت شنی گرفته، و بر عکس، هرچه به جانب دشت و به درونش هر پیش می رویم ، صورت رسی می گیرد.

بادهای مطبوع دو دسته است که از جانب اصفهان (شمال غربی) و شیرکوه (جنوب غربی) به شهر یزد می وزد. بادهایی که از ناحیه اصفهان (جانب شمال غربی) و در این عمده روزهای فصول تابستان، پاییز و زمستان می وزد، با خود مقداری رطوبت به ارمغان می آورد که موجب تلطیف هوا می شود. این بادها در این ۵۲ درصد از روزهای زمستان و ۴۱ درصد از روزهای تابستان و پاییز وجود دارد.

بادهایی که از جانب غرب به شمال می وزد در این مقام دوم اهمیت بوده و در این ۳/۱۷ درصد از روزهای سال وزش دارد.
شدت بادها به ندرت از ۱۷ تا ۲۸ گروه در این ساعت تجاوز می کند.
درجه حرارت، حداقل مطلق ۱۶- درجه سانتیگراد و حداکثر مطلق ۴۵+ درجه سانتیگراد گزارش شده است. در این دی ماه، حداقل متوسط ۵/۰- درجه سانتی گراد، و در این تیرماه حداکثر متوسط ۵/۳۹+ درجه محاسبه شده است.
رقم میانگین تعداد روزهای آفتابی نیز برابر ۳۰۰ روز است، به این ترتیب، شهر یزد در این طبقه بندی اقلیم بیابانی قرار می گیرد.

جهت دانلود مطالعات اقلیمی شهر یزد از فرم زیر اقدام نمایید.

لینک منبع


گرداوری شده : جدید نیوز

مطالعات اقلیمی شهر یزد

برچسب ها : , , ,
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز