خانه » دانلود 96 » افزایش نمرات میان ترم از ۶ به ۸ نمره در این نیمسال جاری / نحوه محاسبه نمرات

تبیلغات

افزایش نمرات میان ترم از ۶ به ۸ نمره در این نیمسال جاری / نحوه محاسبه نمرات

افزایش نمرات میان ترم از ۶ به ۸ نمره در این نیمسال جاری / نحوه محاسبه نمرات

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

افزایش نمرات میان ترم از ۶ به ۸ نمره در این نیمسال جاری / نحوه محاسبه نمرات

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : با توجه به تصویب افزایش سقف نمره میان ترم دانشجویان دانشگاه پیام نور از ۶ نمره به ۸ نمره در این شورای آموزشی دانشگاه، این مصوبه از نیمسال جاری اجرایی خواهد شد (+بخشنامه)

 

افزایش نمرات میان ترم از ۶ به ۸ نمره از همین نیمسال (نیمسال اول ۹۷-۹۶) اجرایی می شود (+بخشنامه)

 

نمره میان ترم به دانشجویانی تعلق می گیرد که طبق برنامه های اعلام شده دانشگاه ،حضور کافی در این کلاس های درس داشته باشند و طبیعتا نمره پایان ترم کسانی که به صورت غیرحضوری تحصیل کرده و در این آزمون میان ترم شرکت نمی کنند، طبق روال قبل با اعمال ضریب مربوطه محاسبه خواهد شد.

در این اجرای مصوبه مورخ ۱۳ آبان ماه ۹۶ شورای آموزشی دانشگاه پیام نور و با عنایت به ماده ۳۳ آیین نامه آموزشی مصوب ۱۰۸ جلسه شورای آموزشی دانشگاه در این مورخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ به اطلاع دانشجویان و اساتید محترم می رساند از نیمسال جاری معیار ارزیابی پیشرفت تحصیلی دانشجو در این هر درس به شرح ذیل می باشد:

لازم به ذکر است چنانچه دانشجو در این امتحانات میان ترم نیمسال شرکت ننماید یا سهم نمره وی از بخش آزمون پایان نیمسال، تاثیری بیشتری در این نمره کل داشته باشد، نمره آزمون پایان نیمسال در این ضریب ده ششم ضرب خواهد شد.


بیان ساده تر و روانتر:

نمرات میان ترم قبلا ۶ نمره بود و با این مصوبه ۸ نمره شد، با این حساب نمرات پایان ترم از ۱۲ نمره خواهد بود.

حالا ۳ مورد بخاطر نمرات پایانی شما پیش خواهد آمد که در این زیر ۳ مورد مربوطه به صورت کامل بخاطر شما اعلام می شود:

۱- اگر نمره میان ترم داشته باشید:

اگر شما نمره میان ترم داشته باشید، که این نمره میان ترم از ۸ نمره خواهد بود، نمره پایانی که شما میگیرید هر نمره ای باشد با میان ترم شما جمع خواهد شد و نمره نهایی شما می باشد. مثال: اگر نمره میان ترم از ۸ نمره، ۷ بگیرید و نمره امتحانات پایان ترم از ۱۲ نمره، ۸ بگیرید – در این این صورت ۷+۸ خواهد شد و نمره نهایی شما ۱۵ ثبت خواهد شد.

 

۲- اگر نمره میان ترم نداشته باشید:

اگر شما نمره میان ترم نداشته باشید، در این این صورت باز هم نمره امتحان پایان ترم شما از ۱۲ نمره خواهد بود با این حساب که بعد در این ضریب ده ششم ضرب خواهد شد. مثال: اگر نمره امتحان پایان ترم از ۱۲ نمره، ۹ بگیرید، این ۹ در این ضریب ده ششم ضرب خواهد شد و نمره نهایی شما ۱۵ ثبت خواهد شد.

 

۳- اگر نمره میان ترم داشته باشید، ولی کم باشد و نمره امتحان پایان ترم شما بهتر باشد:

سیستم گلستان نمره پایان ترم را اگر دانشجویی نمره میان ترم (تاکید) داشته باشد هم به صورت روش ۱ و هم به صورت روش ۲ محاسبه می کند و روشی که بیشترین نمره را داشته باشد ثبت می کند. پس اگر استادی نمره میان ترم رو پایین و یا حتی ۰ هم ثبت کند اثری ندارد و سیستم بر اساس بالاترین نمره روش ۱ و ۲ ثبت می کند.


نکته مهم در این مورد ترم تابستان : در این ترم تابستان دانشگاه پیام نور تمام دروس به صورت خودخوان محاسبه می شود و از روش ۲ بالا ، نمرات پایان ترم محاسبه می شود. در این ترم تابستان نمره میان ترمی در این کار نیست و نمره پایان ترم از ۱۲ نمره محاسبه شده و نمره پایان ترم ضربدر ۱۰ ششم می شود.

 

بدیهی است کماکان شرکت در این کلاس های عملی و دروسی که واحد عملی دارند و همچنین دروس بدون منبع الزامی می باشد و شرکت در این کلاس های نظری اختیاری می باشد .

 


گرداوری شده : جدید نیوز

افزایش نمرات میان ترم از ۶ به ۸ نمره در این نیمسال جاری / نحوه محاسبه نمرات

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز