خانه » دانلود 96 » اخبار تعیین حقوق و دستمزد کارگران ،کارکنان و بازنشستگان در این سال ۹۷

تبیلغات

اخبار تعیین حقوق و دستمزد کارگران ،کارکنان و بازنشستگان در این سال ۹۷

اخبار تعیین حقوق و دستمزد کارگران ،کارکنان و بازنشستگان در این سال ۹۷

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

اخبار تعیین حقوق و دستمزد کارگران ،کارکنان و بازنشستگان در این سال ۹۷

کلیک کنید

جزئیات مالیات حقوق و دستمزد در این سال ۹۶

سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶/۱۲/۰۳ و اصلاحات بعدی آن در این سال ۱۳۹۶، مبلغ دویست و چهل میلیون (۲۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال در این سال تعیین شده است.  نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی مازاد بر مبلغ مذکور و تا ۵ برابر آن مشمول مالیات سالانه ( ۱۰%) و به نسبت مازاد آن (۲۰%) است.

میزان معافیت مالیاتی مواد ۵۷ و ۱۰۱ قانون مالیات‌های مستقیم مبلغ یکصد و هشتاد میلیون ( ۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰ ) ریال تعیین شد. در این ادامه جدول مالیات حقوق و دستمزد سال ۱۳۹۶ قابل مشاهده می‌باشد.


کلیک کنید

ابلاغ مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان

افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، امروز شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ از سوی معاون اول رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین وزارت دفاع، پیشتیبانی نیروهای مسلح ابلاغ شد.


کلیک کنید

حداقل حقوق کارمندان تعیین شد

هیئت وزیران با تعیین حداقل حقوق یک میلیون و ۳۵ هزار تومانی، ضریب حقوق جدید اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و قضات را بخاطر سال ۹۶تعیین کرد.
هیئت دولت به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری استخدامی، ضریب حقوق  اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و قضات را بخاطر سال ۹۶، بیست و چهار هزار و صد و چهل و چهار ریال تعیین کرد.


کلیک کنید

جدول کامل حقوق و مزایای کارگران در این سال ۹۶

پس از مصوبه اخیر شورای عالی کار و تعیین حداقل دستمزد ۹۳۰ هزار تومانی مشمولان قانون کار در این سال آینده، جدول کامل حقوق و مزایا شامل سنوات، عیدی پایان سال، حق اولاد، حداقل مزد روزانه، حق بن، حق مسکن، اضافه کاری، معافیت مالیاتی و … نیز مشخص شد.  از ابتدای فروردین ماه سال ۱۳۹۶، حقوق و مزایای بیش از ۱۳۳ میلیون شاغل مشمول قانون کار کشور طبق مصوبه اخیر شورای عالی کار اعمال خواهد شد. از مهم ترین تغییرات افزایش حداقل مزد ماهیانه کارگران از ۸۱۲۲ هزار تومان به ۹۳۰ هزار تومان است.
مصوبه جدید شورای عالی کار طی روزهای آینده از سوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخاطر اجرا از ابتدای سال ۱۳۹۶ به واحدهای مشمول قانون کار کشور ابلاغ و کارفرمایان موظف خواهند بود از فروردین ماه طبق تغییرات جدید در این جداول حقوق و مزایای کارگران، پرداخت ها را انجام دهند.


کلیک کنید

دستمزد سال ۹۶ کارگران هفته آینده مشخص می‌شود

نشست ویژه تعیین دستمزد سال ۹۶ بیش از ۱۳ میلیون کارگر ایرانی هفته آینده در این حالی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود که نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در این آن حضور خواهند داشت. براساس این گزارش گمانه‌زنی‌ها بخاطر تعیین رقم میزان افزایش حقوق سال ۹۶ کارگران پیرامون نرخ تورم به علاوه تامین بخشی از قدرت خرید کارگران است به طوری که نرخ‌های ۱۲ تا ۱۵ درصدی اعلام می‌شود.


کلیک کنید

پرداخت عیدی و حقوق بازنشستگان در این آینده ای نزدیک

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به کسری اعتبار اکثر سازمانها بخاطر پرداخت عیدی و حقوق بازنشستگان ، از تامین اعتبار و پرداخت آن در این آینده ای نزدیک خبر داد. محمود اسلامیان در این اولین نمایشگاه صندوق های بازنشستگی با اشاره به زمان پرداخت حقوق و عیدی بازنشستگان گفت: هدف ما این است که عیدی و حقوق بازنشستگان هر چه زودتر پرداخت شود؛ اما غالب سازمانها با کمبود اعتبار مواجه هستند و به رغم اصلاحات صورت گرفته طی ۳ سال گذشته، اعتبارات در این حد نیاز بازنشستگان نیست.


کلیک کنید

سقف معافیت مالیاتی کارگران ۲ میلیون تومان شد

محمد مهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس شورای اسلامی از یکسان شدن سقف معافیت مالیاتی کارمندان و کارگران به ۲ میلیون تومانخبر داد و گفت: تا پنج برابر سقف معافیت ۱۰ درصد و مازاد بر آن ۲۰ درصد مالیات کسر خواهد شد.
روز گذشته مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای مبنی بر تعیین‌تکلیف سقف معافیت مالیاتی کارگران و کارمندان داشت که براساس آن، تبعیضی میان این دو قشر حقوق‌بگیر در این کشور به وجود می‌آورد.


کلیک کنید

حقوق و دستمزد کارگران باید به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد

فریده اولاد قباد، نایب رئیس مجمع نمایندگان استان جدید در این مجلس معتقد است حقوق و دستمزد کارگران باید به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد.
فریده اولاد قباد درخصوص تذکر جمعی از نمایندگان مجلس به رئیس‌ جمهوری درباره دستمزد کارگران، گفت: «دستمزد کارگران درحال حاضر به میزان ۸۰۰ هزارتومان است که این مبلغ حداقل باید به ۹۰۰ تا یک میلیون تومان افزایش پیدا کند، بنابراین دراین خصوص تذکری به رئیس‌جمهوری داده شد تا مبنای حقوق و دستمزد کارگران که در این حال حاضر زیر خط فقر قرار دارد افزایش پیدا کند.»


کلیک کنید

حقوق و دستمزد کارگران باید به بیش از دو میلیون تومان برسد

فریده  اولاد قباد، نایب رییس مجمع نمایندگان استان جدید در این مجلس با انتقاد از اینکه حقوق پرداختی به کارگران پایین تر از رقم اعلامی بخاطر خط فقر است، گفت: حقوق و دستمزد کارگران باید به بیش از ۲ میلیون تومان برسد. فریده  اولاد قباد در این گفت وگو با درخصوص تذکر جمعی ازنمایندگان مجلس به رییس جمهور درباره دستمزد کارگران، گفت: دستمزد کارگران درحال حاضر به میزان ۸۰۰ هزارتومان است که این مبلغ حداقل باید به ۹۰۰ تا یک میلیون تومان افزایش پیدا کند، بنابراین دراین خصوص تذکری به رییس جمهور داده شد تا مبنای  حقوق و دستمزد کارگران که در این حال حاضر زیر خط فقر قرار دارد افزایش پیدا کند.


کلیک کنید

افزایش دستمزد کارگران بخاطر سال ۹۶ بین ۱۳ تا ۱۵ درصد پیش بینی می شود

یک کارشناس حوزه کار براساس شواهد موجود پیش بینی کرد حداقل افزایش حقوق سال ۹۶ بین ۱۳ تا ۱۵ درصد می باشد.«حمید حاج اسماعیلی» روز چهارشنبه در این گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، درباره تعیین حداقل دستمزد سال ۱۳۹۶ گفت: حداقل دستمزد کارگران که هر ساله از سوی شورای عالی کار تعیین می شود باید با اتکا به شاخص های کلان اقتصادی مانند خط فقر محاسبه شود. وی با بیان اینکه شاخص خط فقر می تواند در این چانه زنی بخاطر ارتقای حداقل دستمزد کارگران موثر باشد، تاکید کرد: تردیدی نیست نمی توانیم خط فقر را ملاک قرار دهیم اما نمایندگان کارگری می توانند تلاش کنند فاصله حداقل دستمزد را با این شاخص کمتر کنند.


کلیک کنید

حداقل حقوق بخاطر سال آینده یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، محمد مهدی زاهدی با اشاره به اینکه حداقل حقوق امسال ۸۶۰ هزار تومان است گفت: میزان حداقل حقوق بخاطر سال آینده یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شده است. محمد مهدی زاهدی امروز ظهر در این آئین افتتاحیه شعبه استانی صندوق قرض‌الحسنه “امداد ولایت” در این کرمان اظهار‌داشت: راه‌اندازی این صندوق می‌تواند آثار خیری را بخاطر مددجویان زیرپوشش کمیته امداد به همراه داشته باشد.


کلیک کنید

افزایش حقوق کارگران در این سال ۹۶ بین ۹ تا ۱۱ درصد

سخنگوی حزب اسلامی کار با نگاهی به سنوات گذشته پیرامون افزایش حقوق و مزایای جامعه کارگری، موضوع تعیین دستمزد را بحثی پیچیده خواند و گفت: از منظر قانونی هیچ سالی حقوق کارگران بر اساس قانون پرداخت نشده است. با نزدیکی زمان تعیین مبنای حقوق و مزایای کارگران تحت پوشش وزارت کار در این سال ۹۶، “محمد نیشابوری” سخنگوی حزب اسلامی کار پیرامون وضعیت حقوقی این قشر مهم و تاثیر گذار در این صنعت کشور به جام جم خبری گفت: میزان دستمزد کارگران همواره با شاخص تورم محاسبه شده که ضرورت دارد دولت و کارفرما در این ابتدا فاصله بین مزد حقیقی و مزد مجازی را پر کنند و سپس نسبت به تعیین دستمزد در این هر سال اقدام کنند. وی با ذکر یک مثال در این این مورد تصریح کرد: فرض کنیم تورم ۹ درصد است، باید در این مرحله اول حقوق کارگر را به محدوده نرخ تورم یعنی ۹ درصد نزدیک کنیم و پس از برابری با رشد تورم در این گام بعد ، افزایش حقوق سال ۹۶ کارگر مورد توجه قرار گیرد .


کلیک کنید

افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در این سال آینده

سخنگوی دولت از افزایش ١٠ درصدی حقوق کارمندان در این سال آینده خبر داد و گفت: هنوز میزان عیدی کارمندان دولت مشخص نشده است و باید در این دولت به تصویب برسد. محمد باقر نوبخت روز گذشته در این نشست خبری‌اش درباره میزان افزایش حقوق کارمندان در این سال آینده و عیدی آنها افزود: عیدی کارمندان بعد از تصویب اعلام می‌شود اما درباره افزایش حقوق سال ۹۶ ؛ حدود ۱۰ درصد افزایش حقوق داریم. چون ۱۴۰ هزار میلیارد تومان حجم حقوق و دستمزد است.


کلیک کنید

افزایش حقوق بازنشستگان با حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان در این سال ۹۶

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۶، از بررسی افزایش حقوق سال ۹۶ بازنشستگان با حقوق کمتر از ۲ میلیون تومان بخاطر سال ۹۶ خبر داد. محمد مهدی مفتح ظهر امروز در این نشست خبری با رسانه ها با اشاره به مهمترین مصوبات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت: با تصویب کمیسیون تلفیق، بانک مسکن موظف شد سال آینده در این چارچوب بانکداری الکترونیک ۱۰۰۰ درصد درآمد حاصل از تراکنش های مالی را پس از کسر عوارض به حساب خزانه واریز کند.


گرداوری شده : جدید نیوز

اخبار تعیین حقوق و دستمزد کارگران ،کارکنان و بازنشستگان در این سال ۹۷

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز