خانه » دانلود 96 » دستمزد سال ۹۷ باید بیش از نرخ تورم افزایش یابد

تبیلغات

دستمزد سال ۹۷ باید بیش از نرخ تورم افزایش یابد

دستمزد سال ۹۷ باید بیش از نرخ تورم افزایش یابد

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

دستمزد سال ۹۷ باید بیش از نرخ تورم افزایش یابد

تلاش بخاطر افزایش دستمزد ۹۷ بیش از نرخ تورم

اسماعیل ظریفی آزاد، یک مقام مسئول در این وزارت تعاون، کار، رفاه اجتماعی گفت:دستور کار کمیته مزد، افزایش دستمزد، بیش از نرخ تورم است و تلاش داریم دستمزد سال۹۷ بیش از تورم افزایش یابد.
اسماعیل ظریفی آزاد، مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار با تشریح روند برگزاری جلسات کارشناسی دستمزد ۹۷ در این قالب کمیته‌ مزد گفت: نخستین جلسه کمیته تعیین دستمزد ۹۷ روز دوشنبه هفته گذشته در این محل وزارت کار با حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و دولت تشکیل شد.
وی درباره تاثیر هزینه سبد معیشت که سال گذشته بخاطر نخستین بار با توافق نمایندگان شرکای اجتماعی ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شد افزود: در این سال گذشته سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت در این قالب جلسات کارشناسی بر سر فرمول سبد هزینه معیشت به توافق رسیدند و بر اساس آن نرخ هزینه معیشت استخراج شد.
مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار ادامه داد: به دلیل اینکه فرمول محاسبه هزینه سبد معیشت با توافق سه شریک اجتماعی تعیین شد، امسال هزینه این سبد با به روزرسانی نرخ کالاهای سبد، قابل محاسبه است.
ظریفی‌آزاد همچنین افزود: البته در این صورت تقاضای شرکای اجتماعی فرمول نحوه محاسبه هزینه سبد معیشت نیز قابل بازنگری است.
این مقام مسئول در این وزارت کار در این پاسخ به این سوال که با توجه به تعیین هزینه سبد معیشت، چه سازوکاری بخاطر کاهش فاصله حداقل دستمزد سالانه با هزینه معیشت اندیشیده شده است گفت: بر اساس آنچه که شخص وزیر کار به آن معتقد است نرخ دستمزد سالانه بیش از نرخ تورم افزایش می‌یابد تا به تدریج این شکاف تا هزینه سبد معیشت طی چند سال به حداقل برسد.
ظریفی آزاد با بیان اینکه در این دولت یازدهم هر ساله تلاش شده تا نرخ دستمزد بیش از نرخ تورم تعیین شود گفت: امسال نیز این موضوع به عنوان یکی از سیاست‌های وزارت کار در این دستور کار کمیته‌ مزد قرار دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، جلسات کمیته مزد تا شکل گرفتن توافق میان شرکای اجتماعی(نمایندگان کارگران، نمایندگان کارفرمایان و نمایندگان دولت) در این خصوص بررسی ابعاد مختلف تعیین دستمزد تقریبا تا پایان سال ادامه دارد و در این نهایت، خروجی این جلسات در این جلسه شورای عالی کار که اصولا اواخر اسفند برگزار می‌شود، مورد بحث قرار می گیرد و حداقل دستمزد سال آینده تعیین شود.
لازم به یاداوری است که حداقل دستمزد امسال بخاطر شاغلانی که پایه حقوق آنها در این سال گذشته ۸۱۲ هزار و ۱۶۶ تومان بود، ۱۲ درصد و بخاطر سایر سطوح مزدی نیز ۱۴.۵ درصد افزایش یافت.

بخاطر مشاهده اخبارحداقل حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک کنید

لطفا به این مطلب رای دهید

[رای ها: ۱ امتیاز: ۵]


گرداوری شده : جدید نیوز

دستمزد سال ۹۷ باید بیش از نرخ تورم افزایش یابد

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز