خانه » دانلود 96 » جزئیات مالیات حقوق و دستمزد در این سال ۹۷

تبیلغات

جزئیات مالیات حقوق و دستمزد در این سال ۹۷

جزئیات مالیات حقوق و دستمزد در این سال ۹۷

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

جزئیات مالیات حقوق و دستمزد در این سال ۹۷

جزئیات مالیات حقوق و دستمزد در این سال ۹۷

دولت بخاطر سال آینده حقوق کارکنان خود را تا دو میلیون تومان از مالیات معاف کرد، این معافیت بخاطر سال جاری نیز در این جریان است.
هر ساله در این لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس در این کنار تعیین میزان درصد افزایش حقوق، سقف معافیت مالیاتی آن هم مشخص می‌شود.
در این نتیجه جلسه اخیر هیات دولت بخاطر بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ مصوب شده تا سقف معافیت مالیاتی مبلغ ۲۴ میلیون تومان در این طول سال باشد که در این این شرایط در این هر ماه به د و میلیون تومان خواهد رسید. این در این حالی است که بخاطر در این آمد کارکنان غیردولتی مازاد بر این مبلغ تا پنج برابر، ۱۰ درصد و مازاد بر آن تا ۲۰ درصد از مالیات برخوردار می‌شود.
بخاطر سال جاری معافیت حقوقی همین دو میلیون تومان تعیین شده بود اما با توجه به اینکه افزایش سقف معافیت بخاطر سال ۱۳۹۶ رشد قابل توجهی نسبت به قبل داشت، در این نهایت بخاطر سال بعد این سقف افزایش پیدا نکرده است. سال گذشته در این جریان بررسی لایحه بودجه نمایندگان مجلس سقف معافیت مالیاتی حقوق که در این سال ۱۳۹۵ حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان بود را به دو میلیون تومان افزایش دادند.
این در این حالی است که طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، با توجه به اینکه قانون‌گذار میزان معافیت را مشخص کرده است، هر کارمندی در این بخش دولتی و خصوصی اگر زیر دو میلیون تومان دریافتی دارد، نباید هیچ‌گونه مالیاتی پرداخت کند و اگر چنین اقدامی اتفاق می‌افتد فرد باید به سازمان امور مالیاتی اطلاع دهد.
احتمالا افزایش حقوق بیشتر می‌شود
اما بخاطر سال بعد میزان افزایش حقوق کارکنان در این ابتدا پنج درصد تعیین شده بود که قرار شد دستگاه‌ها با توجه به صرفه جویی که انجام می دهند و همچنین اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد این حد را تا ۱۰ درصد افزایش دهند که در این مجموع می توان گفت که افزایش حقوق حدود پنج درصد بخاطر سال آینده تعیین شده بود، اما آخرین اخبار حاکی از آن است که احتمالا درصد افزایش حقوق بخاطر کلیه دستگاه‌ها تا ۱۰ درصد تعیین شود.

 

بخاطر مشاهده اخبار تعیین حقوق و دستمزد کارگران ،کارکنان و بازنشستگان اینجا کلیک کنید

لطفا به این مطلب رای دهید

[رای ها: ۲ امتیاز: ۵]


گرداوری شده : جدید نیوز

جزئیات مالیات حقوق و دستمزد در این سال ۹۷

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز