خانه » دانلود 96 » پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی

تبیلغات

پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی

پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی

پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی با کیفیت بسیار عالی در این ۱۵۰ صفحه به قیمت ۲۲۰۰۰ تومان که لینک دانلود بلافاصله بعد از پرداخت نمایش داده می شود. (شامل: پایان نامه و پاور، فولدر رندرھای نما و پرسپکتیو، کلیه نقشھا ، برش، سازه، شیت با کیفیت)

توضیحات کامل پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی

چکیده پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی

مراکز تجاری فراغتی به مفهوم کلی به محلی سرپوشیده و یا روبازی اطلاق می گردد که تعدادی فروشگاه را شامل گردیده که این فروشگاه ها را می توانند از یک یا چند صنف مختلف تشکیل گردند این محل کانون داد و ستد بوده و ارتباط مستقیم بین عرضه و تقاضا را برقرار می نماید.

امروزه مراکز تجاری تفریحی ساختمان های نوینی هستند که به منظور رفع نیاز خریداران و بهبود اقتصادی مشترک بین چند صنف ایجاد می گردند. در این این رابطه توجه به مسائل اقتصادی ,اجتماعی ,مهندسی ,مالی, حقوقی ,انسانی ,فرهنگی,گرافیکی و….حائز اهمیت می باشد.

توجه همه جانبه به این امور باعث می گردد تا مراکز تجاری پس از ساخت از عملکرد مناسبی برخوردار بوده و بهره بیشتری نصیب استفاده کنندگان از آن گردد.زیرا اینگونه مراکز مورد اقبال بیشتر خریداران خواهد بود.تحقیق حاضر از دو بخش کلی تشکیل شده است .

بخش اول به مرور نظریه های مربوط به مراکز خرید ,روند شکل گیری آنها پرداخته و در این فصل اول پرسشهایی اساسی در این زمینه پژوهش طرح می نماید و در این فصل دوم به مطالعه ای اجمالی در این زمینه مراکز تجاری در این ایران و جهان در این گذشته و حال می پردازد و در این نهایت به مواد و روشها بخاطر پاسخگویی به پرسشهای تحقیق اشاره دارد.و در این بخش بعدی به اولویت بندی عوامل موثر بر اقتصاد و انعطاف مراکز خرید در این قالب پرسشنامه و تجزیه و تحلیل آن پرداخته شده ؛که در این نهایت به ارائه طرح معماری پیشنهادی متناسب با اهداف پژوهش می پردازد.طبق مطالعات انجام شده عوامل کالبدی چون نور ,رنگ, فرم ,دسترسی ,چیدمان صحیح ,تنوع عملکردی و…در این شکل گیری یک مرکز خرید تفریحی با ویژگی های منعطف و اقتصادی موثر است.

Download Business Commerce Thesis - پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی

دانلود پایان نامه مجتمع تجاری

بیان مسئله:
امروز مراکز تجاری که حالت تفریحی و سرگرمی و اوقات فراغت نیز داشته باشد توجه زیادی را به خود جلب کرده است .در این گذشته مراکزی که بخاطر خرید در این نظر گرفته می شدند بیشتر بخاطر صرفه جویی در این وقت و خرید کاربرد داشته اند . امروزه باید مراکز خرید جدید با نیازهای روز مطابقت داشته باشد که لازمه آن شناخت مقتضیات زمان حال است.به عنوان مثال نگرشی که امروزه مردم به خرید کردن دارند تنها خرید و تهیه کالا نیست بلکه این امر دارای ابعاد جدید از جمله بعد تفریح نیز میباشد .یعنی انتظار میرود که آنان ضمن خرید، استراحت روحی داشته و خستگی های فکری جوانب دیگر زندگی را از تن بیرون بیرون کنند.

در این مراکز خریدی که اکنون ساخته شده اند توجه اندکی به این مطلب شده است در این حالی که بازارهای قدیم دارای تمامی المان های اجتماعی عصر خود بوده اند که در این بسیاری از آنها تفریحات خاص زمان خود نیز صورت می گرفته است که از آن جمله میتوان قهوه خانه و حمام را نام برد . البته باید در این اینجا متذکر شد که به علت شرایط خاص آن زمان این تفریحات کمتر جنبه خانوادگی داشته و عمدتا مردان از آن بهره می برده اند.

امروزه اگر مراکز تجاری و تفریحی با یکدیگر ادغام شوند جذب کننده مشتریان و استفاده کنندگان بیشتری خواهند بود. در این این صورت خریداران میخواهند وقت بیشتری را به خرید اختصاص دهند و مدت بیشتری در این محل توقف داشته باشند .بنابراین با توجه به کیفیت اینگونه فضاها، باعث ارتقای کیفیت زندگی عمومی و سرزندگی شهری شده و ارتباطات و تعاملات اجتماعی را در این این فضاها افزایش میدهد و موجب کاهش فشارهای روحی و روانی ناشی از زندگی شهری میشود و به سلامت جامعه کمک میکند.

لذا با نظر به این امر، برنامه ریزی و طراحی یک مجتمع تجاری با رویکرد ایجاد فضایی منعطف )در این راستای تجمع اقتصادی و فراغت( نیز در این آن لحاظ گردد به عنوان موضوع پایان نامه اینجانب انتخاب شده است.

قسمتی از پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی صفحه ۳۰

استفاده از رنگهای جذاب:: انسان از زمانی که پا به این کره خاکی گذاشت خود عاشق و فریفته زیبایی و رنگ های جذاب بوده است چگونگی استفاده از رنگ های خدادادی یک علم است که هرکس که این علم را با هنر خود تلفیق نماید بی شک به دستاوردی بزرگ در این عرصه معماری می رسد. در این جامعه افروزی و شهرهای امروزی که اکثر مصالح ساختمانی با رنگ هایی سرد و بی روح بنا می شوند استفاده از رنگ های خیره کننده و گرم می تواند به ساختمان و درون فضاهای تجاری روحی تازه بدمد و خریداران را نشاط کند.

همچنین روانشناسی رنگ در این مغازه های گوناگون می تواند به خریداران راهنمایی کند که درون مغازه ها چه نوع لباسها یا وسایلی اعم از مردانه یا زنانه یا بچه گانه بفروش می رسد. طیف های مختلفی که رنگها دارند اعم از سرد، گرم هر کدام بخاطر خود بازگوکننده یک بیان از کارآیی مغازه یا فروشگاه است. بطور مثال در این مغازه ای که رنگ صورتی در این دکوراسیون خود زیاد استفاده کرده است می توان وسایل مربوط به خانم های جوان را جستجو کرد یا قهوه ای سوخته که بخاطر آقای و مردان کلاسیک پوش هستند استفاده می شود. متأسفانه در این کارهایی که تاکنون در این ایران انجام شده است کمتر به این مهم توجه شده است و نمی توان در این کارهای مجتمع های درون کشور پروژه ای را مثال زد.

ورودی ساختمان: اولین چیزی که دریک ساختمان به چشم می خورد ورودی ساختمان است که اغلب مواقع با نمای ساختمان یکپارچه می باشد اما ساختمانها و مجتمع های تجاری بخاطر اینکه به رهگذران و خریداران نشان دهند که ساختمان یک مجتمع بخاطر بازدید عموم است حتماً باید بخاطر پروژه یک ورودی منحصر به فرد و جذاب تعریف نمایند تا شهروندان به سمت این مراکز کشیده شوند.

استفاده از فرم های متضاد با معماری محل- همچنین کاربرد پرسیکتیو در این حجم ورودی و ایجاد شکست هایی بخاطر پر و خالی کردن حجم دعوی از گزینه هایی است که می توان در این طراحی ورودی این گونه ساختمان مدنظر قرار داد. ورودی در این مراکز تجاری به دو قسمت تقسیم می شود ورودی سواره رو که به پارکینگ ختم می شود ورودی پیاده که باید مستقیم به داخل ساختمان، عابرین را هدایت کند.

نمای ساختمان : در این بحث نما باید اول به این موضوع اشاره شود که در این بعد معماری هر متریال یا موادی که بخاطر نما استفاده می شود بخاطر خودش دارای تعریفی خاصی است، بطور مثال: استفاده از آجرنما در این فرهنگ ایران بیشتر بخاطر ساختمان های مسکونی متداول است و کاربرد سنگ های بزرگ مقیاس در این ساختمان های اداری مرسوم است.

باید ابتدا نمایی بخاطر مجتمع های تجاری در این نظر بگیریم که علاوه بر اینکه به اقلیم و فرهنگ آن منطقه مرتبط باشد همچنین نشان دهنده یک مرکز عمومی و عظیم می باشد. مانند: شیشه های سکوریت ورق های کامپوزیت و امثال اینها. یکی از دلایل انتخاب چنین موادهایی باز بودن دست طراح در این چگونگی استفاده از متریال ها می باشد، چرا که اینگونه نماها را می توان تا اندازه های بزرگ مانند یک متر و حتی بزرگتر تهیه و اجرا نمود و یکپارچگی نما خود به سلاوت مجتمع کمک زیادی خواهد کردو مشتریان را به ورود به مرکزی بزرگ و قدرتمند دعوت می نماید.

فهرست مطالب پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی

چکیده
فصل اول : کلیات تحقیق
بیان مسئله
پرسش اصلی پژوهش
پرسش های فرعی پژوهش
اهداف و فرضیه های پژوهش
تعاریف
مراکز تجاری
تفرج
فضای منعطف
اقتصاد
مجتمع تجاری با رویکرد ایجاد فضای منعطف

پایان نامه معماری مجتمع تجاری

فصل دوم : مروری بر تحقیقات انجام شده
مقدمه
روند مطالعه مبانی نظری
تاریخچه مراکز تجاری
لزوم مراکز تجاری و اجتماعی در این یک شهر
سیر تکاملی مجموعه های تجاری
تعریف بازار
تعریف مرکز خرید
مرکز خرید نسل دوم بازارچه
مراکز تجاری
انواع مراکز تجاری
بخش دوم :عوامل موثر در این شکل گیری مرکز تجار منعطف
دوام اقتصادی پروژه
مطالعات اجرایی
دید و منظر
فاکتورهای موثر در این طرح
تسهیلات اجتماعی
جایگاه حرکت پیاده
دسترسی مشتریان
سیرکولاسیون داخلی
محوطه
بازارچه
طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
نورگیری در این مراکز تجاری
فضای سبز در این مراکز تجاری
خصوصیات فضاهای تفرجگاهی
ایجادفضاهای تفریحی در این مجتمع تجاری
استفاده از رنگهای جذاب
ورودی ساختمان
نمای ساختمان
بیلبوردها
سوابق پژوهشی
سوابق اجرایی
مجتمع تجاری تیراژه
مجتمع تجاری زیست خاور
مجتمع تجاری تفریحی ریگلا پلاژ
مرکز خرید تایمز اسکوتر
نتیجه گیری و جمع بندی نکات مورد نیاز در این طراحی

پایان نامه معماری مجتمع تجاری

فصل سوم : مواد و روش ها
مقدمه
نوع روش تحقیق
روش گرد آوری اطلاعات
ابزار گردآوری اطلاعات
جامعه آماری و روش تجزیه و تحلیل اطلاعات
تعیین حجم نمونه
تهیه پرسشنامه
تجزیه و تحلیل پرسشنامه
تحلیل و ارزیابی
بررسی ویژگیهای اجتماعی استفادگان
شناخت بستر طراحی
مطالعات مکانی
اقلیم
آنالیز سایت
نتیجه گیری و جمع بندی

پایان نامه معماری مجتمع تجاری

فصل چهارم : نتایج
مقدمه
اصول و ضوابط طراحی فضاهای تجاری
نتیجه گیری و جمع بندی معیارها و راهکارهای طراحی

پایان نامه معماری مجتمع تجاری

فصل پنجم:بحث و نتیجه گیری
حوزه بندی طرح
دیاگرام ارتباطی
روند شکل گیری طرح
معرفی طرح
سایت پلان
پلان معماری
نما
مقطع
پرسپکتیو خارجی
پرسپکتیو داخلی
پلان سازه

جهت دانلود پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی از فرم زیر اقدام نمایید.


گرداوری شده : جدید نیوز

پایان نامه مجتمع تجاری و تفریحی

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز