خانه » دانلود 96 » معرفی شغل مهندسی عمران

تبیلغات

معرفی شغل مهندسی عمران

معرفی شغل مهندسی عمران

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

معرفی شغل مهندسی عمران

بررسی کامل شغل مهندسی عمران

رشته مهندس عمران یک رشته بسیار جذاب است و مطمئنا در این کشور عزیزمان ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. متقاضیانی که می خواهند در این این رشته وارد شوند می توانند از رشته های فنی و علوم ریاضی با دادن آزمون بمی توانند این رشته را انتخاب نمایند. همانطور که می دانید علم هر روز در این حال پیشرفت بوده و مطمئنا نیاز های افراد هم روز به روز واکنش می کند به همین دلیل تمامی افراد در این طرح های عمرانی خود باید از یک مهندس عمران مجرب و کار بلد استفاده نمایند. اگر شما می خواهید در این این رشته گام بردارید این مطلب را تا پایان مطالعه نمایید تا با تمامی نکات این رشته آشنا شده تا بتوانید گامی بلند  در این جهت ارتقاء و جامعه خود بردارید.

اهمیت و ضرورت های جامعه در این رشته و شغل مهندسی عمران چیست ؟

همانطور که مستحضر هستید سرپناه یا همان خانه یکی از نیاز های مهم بشر می باشد که از آغاز جهان هستی به گونه های مختلفی ساخته شده و در این طی قرن سیر تکامل خود را بسیار بالا برده و نیاز ها با پیشرفت تکنولوژی تغییرات بسیار زیادی داشته . می توان بخاطر مثال یکی از خانه های قرن های پیش را غار نامید که بصورت طبیعی توسط اشخاص ساخته می شد. حال باید ه خود رجوع کنید و از خود سوال کنید که انسانی سیری ناپذیر می باشد می تواند در این حال حاظر به خانه های امروزه بسنده کند ؟ مطمئنا خیر ، حال باید بدانید چه کاری بخاطر پیشرفت در این شغل خود انجام دهید تا بتوانید فرد مفیدی بخاطر جامعه خود باشید.

تمامی افراد بخاطر با استفاده کردن از منابع طبیعی اقدام به ساختن محل سکونت خود می کنند با ساختن اولین سرپناه دست ساز بشر پایه و اساس مهندسی عمران پدید آمد. پیشرفت های بزرگی که تمامی بشریت امروزه شاهد آنها می باشند تماما توسط مهندسین عمران بوجود و پدید آمده است . مهندسین عمران بشریت را از قر طبیعت همچون سیل ، زلزه ، طوفانهای شدید با ساخت خانه هایی که ایمنی لازم را دارند در این امان نگاه داشته است.

در این زبان لاتین به شغل مهندسی عمران Civil Engineering گفته می شود.   Civil به معنی تمدن و از همان ریشه کلمه Civilization است. با توجه بر کلمات لاتین می توان نتیجه گرفت که رشته مهندسی عمران را می توان مهندسی تمدن نام برد و مطمئنا بیشتر از تمامی رشته های حال حاظر در این جهان هستی به جامعه و مردم نزدیکتر است .مهندسی عمران هم زیر شاخه های بسیار زیادی دارد که می توان از جمله ی آنها به چند نمونه اشاره کرد : مهندسی عمران (آّب) _ مهندسی عمران نقشه برداری _ مهندسی بهره برداری راه آهن _ دبیر فنی عمران _ دبیر فنی عمران ساختمان و ….. می باشد که تمامی رشته های نام برده شده در این رشته لیسانس بوده

   پیش‌بینی وضعیت رشته و شغل مهندسی عمران در این آینده در این ایران :

در این سالهای گذشته بخاطر سخت مترو از مهندسین ژاپنی در این جدید استفاده شده که آنها عقیده داشتند که تهرات یک شهر نیست زیرا دهی بزرگ می باشد چرا که بسیاری از سیستم های شهری را در این خود نمی بیند . این سخن نشان می دهد که ما بخاطر توسعه شهر های خود باید از تمامی کار های زیر بنایی مثل مترو و تمامی تاسیسات مکانیزه ، راه ها و …. استفاده نماییم تا یتوانیم در این مقابل کشور های بزرگ قد علم کنیم .ای سوال همواره می خواهد شما را با تمامی مشاغل مختلف اشنا سازد به همین دلیل در این تلاش است تا با مقاله های مختلف خود مسیری را بخاطر شما باز نماید تا بتوانید با شغل اینده خود ارتباط نزدیکی داشته و از چگونگیه بوجود آمدن آن مطلع شوید. همچنین می توانید بخاطر دریافت نمونه سوالات استخدامی و نمونه سوالات استخدامی مهندسی عمران برروی یکی از آنها کلیک کرده تا به صفحه مورد نظز هدایت شوید.

  وبسایت عمران

ده از منابعی که طبیعت در این اختیار آنها قرار می­داد، اقدام به ساخت محلی بخاطر زندگی خود کردند. با پیدایش اولین سرپناه دست ساز بشر پایه و اساس مهندسی عمران بوجود آمد. با بزرگتر شدن جوامع و نیاز آنها به سرپناههای بزرگتر، و تلاش بشر در این جهت مهار و رام کردن طبیعت در این جهت رفع نیازهای خود همانند ساختن سدها و پلها و … رفته رفته نقش مهندسی عمران در این زندگی بشر پررنگ و پررنگتر شد.

لینک منبع


گرداوری شده : جدید نیوز

معرفی شغل مهندسی عمران

برچسب ها : , , ,
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز