خانه » دانلود 96 » مرضیه رضایی و بهناز جعفری در جشنواره کن

تبیلغات

مرضیه رضایی و بهناز جعفری در جشنواره کن

مرضیه رضایی و بهناز جعفری در جشنواره کن

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

مرضیه رضایی و بهناز جعفری در جشنواره کن


تعداد بازید پست : ۲

امسال جشنواره کن ۲۰۱۸ با فیلم همه میدانند اصغر فرهادی افتتاح شده است که بازیگران آن پنه‌لوپه کروز و خاویر باردم هستند و روی فرش قرمز مورد استقبال زیاد عکاسان و خبرنگاران قرار گرفتند.در ادامه تصاویری از بازیگران در فرش قرمز جشنواره کن را مشاهده می کنید.

مرضیه رضایی و بهناز جعفری در کن

عکسهای بهناز جعفری و مرضیه رضایی، بازیگران فیلم “سه رخ” با لباسی متفاوت بر روی فرش قرمزجشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ را مشاهده می‌کنید.

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - مرضیه رضایی و بهناز جعفری در جشنواره کن
مرضیه رضایی و بهناز جعفری در کن ۲۰۱۸

هفتاد و یکمین جشنواره کن با فیلم اصغر فرهادی با عنوان «همه می‌دانند» آغاز شد.

فیلمساز اسکاری ایران ۱۸ اردیبهشت ماه با بازیگران این فیلم از جمله پنه‌لوپه کروزو خاویر باردم قبل از آغاز نمایش فیلم به روی فرش قرمز رفتند و مورد استقبال خبرنگاران،عکاسان و مردم حاضر در مراسم قرار گرفتند.

از سال ۲۰۰۴ تا کنون «همه می‌دانند» اولین فیلم غیرانگلیسی و یا غیر فرانسه زبان استکه آغازگر جشنواره کن امسال می‌شود.

فیلم «همه می‌دانند» درباره زنی به نام «لارا» است که به همراه همسرش«آلخاندرو» برای شرکت در مراسم عروسی خواهرش به روستای پدری خود در اسپانیا بازمی‌گرددو هم‌چون شخصیت‌های فیلم‌های پیشین فرهادی در اثر اتفاقاتی درگیر بحرانی اخلاقی و خانوادگی می‌شوند.

wAAACwAAAAAAQABAEACAkQBADs= - مرضیه رضایی و بهناز جعفری در جشنواره کن
اصغر فرهادی و ترانه علیدوستی در فرش قرمز کن

اصغر فرهادی به خبرگزاری فرانسه می‌گوید که ۱۵ سال پیش به همراه خانواده‌اش طیسفری در جنوب اسپانیا به آگهی گمشده کودکی برمی‌خورد و این آگهی در ذهن‌اش باقی می‌ماندتا امروز که با الهام از آن این فیلم را ساخته است.

اصغر فرهادی می‌گوید: «کار کردن در خارج از کشور برای چالش‌برانگیزی استاما چیزی که برای من اهمیت دارد خارج شدن از حاشیه امن فیلم‌سازی است.»

همچنین بخوانید :  دورهمی بازیگران مطرح و مشهور ایرانی در برلین

پنه‌لوپه کروز بازیگر اصلی زن فیلم «همه می‌دانند» درباره بازی کردن در فیلم فرهادی می‌گوید:«این سخت‌ترین شخصیتی است که تا به امروز بازی کرده ام چرا که این شخصیت تا سه چهارم فیلم در حال زارو درماندگی به سر می‌برد و به نقش درآوردن آن چالشی هر روزه است.»

جشنواره فیلم کن هم مانند بسیاری از رویدادهای جهانی دیگر در این زمینه امسالتحت تاثیر موضوع تبعیض علیه زنان در سینما و جنبش (#MeToo) (من هم همینطور) است.

معرفی هیات داوران بخش رقابتی جشنواره کن ۲۰۱۸

اکثریت هیئت داوران امسال جشنواره کن متشکل از زنان و به ریاست کیت بلانشت،بازیگر استرالیایی است. از میان ۲۱ فیلم منتخب جشنواره که برای جایزه نخل طلایی با هم رقابت می‌کنند،تنها ۳ فیلم ساخته کارگردانان زن است. خانم بلانشت در جواب خبرنگاران در مورد حضور کمرنگ کارگردانان زن دربخش اصلی جشنواره گفت: « چند سال پیش فقط ۲ زن شرکت داشتند.زنانی که در جشنواره رقابت می‌کنند، به خاطر جنسیت‌شان انتخاب نشده‌اند بلکه به علت کیفیتکار خود در این‌جا حضور دارند.»

جشنواره فیلم کن، جشنواره شماره یک فیلم جهان است که در جنوب فرانسه در شهر ساحلی کن برگزار می‌گردد.

بخش‌های مختلف این جشنواره شامل:

-مسابقه و خارج از مسابقه فیلم‌های بلند (بالای ۶۰ دقیقه) باید فیلم‌ها از طریق پُست ارسال شوند.نباید بیش از ۱۲ ماه از ساخت آن‌ها گذشته و نباید در محافل بین المللی نمایش داده شده باشند.

– مسابقه فیلم‌های کوتاه ( برای فیلم های تا ۱۵ دقیقه) بخش مسابقه ای فیلم های کوتاهکه بیش از ۱۲ ماه از تولید آن ها نگذشته باشد. شرکت در این بخش رایگان است.Source link

مرضیه رضایی و بهناز جعفری در جشنواره کن

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز