خانه » دانلود 96 » کشتی قهرمانی جهان؛ حسن یزدانی با اقتدار به فینال رسید

تبیلغات

کشتی قهرمانی جهان؛ حسن یزدانی با اقتدار به فینال رسید

کشتی قهرمانی جهان؛ حسن یزدانی با اقتدار به فینال رسید

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

کشتی قهرمانی جهان؛ حسن یزدانی با اقتدار به فینال رسید

koshti azad - کشتی قهرمانی جهان؛ حسن یزدانی با اقتدار به فینال رسید

مسابقات چهار وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان، از صبح امروز در این پاریس فرانسه آغاز شده و حسن یزدانی در این وزن ۸۶ کیلوگرم موفق به حضور در این فینال مسابقات شد و ۳ آزادکار دیگر کشورمان برابر حریفان خود تن به شکست دادند و از دور مسابقات حذف شدند.

در این وزن ۶۱ کیلوگرم بهنام احسان‌پور پس از شکست برابر حریف کوبایی خود با توجه به شکست این حریف برابر علی‌یف آذربایجانی از دور مسابقات حذف شد. محبی در این وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز با توجه به شکست حریف آمریکایی خود مقابل قهرمان المپیک از دور مسابقات حذف شد. در این وزن ۵۷ کیلوگرم نیز رضا اطری در این گروه شانس مجدد برابر حریف اوکراینی شکست خورد تا از دور مسابقات حذف شد.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

وزن ۵۷ کیلوگرم، فینالیست‌ها: توماس گیلمن (آمریکا) – یوکی تاکاهاشی (ژاپن)

رضا اطری در این دور اول به مصاف زهیر ال‌اوراکی از فرانسه رفت و با نتیجه ۶ بر یک مقابل این کشتی‌گیر به پیروزی رسید. وی در این دور بعد با توماس گیلمن از آمریکا کشتی گرفت و با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد تا بخاطر حضور در این گروه شانس مجدد در این انتظار حضور گیلمن در این فینال باشد. با پیروزی گیلمان برابر حریف کره شمالی اطری به گروه شانس مجدد بازگشت.

وی در این اولین کشتی خود در این گروه شانس مجدد با آندره یاتسنکو از اوکراین دیدار کرد و با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد تا از دور مسابقات حذف شود.

وزن ۶۱ کیلوگرم، فینالیست‌ها: گادژی مراد رشیداف (روسیه) – حاجی علی‌یف (آذربایجان)

در این وزن ۶۱ کیلوگرم بهنام احسان‌پور در این دور اول با هان سونگ کیم از کره شمالی روبه‌رو شد و با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل این حریف به برتری رسید. وی در این دور دوم با رودریگوئز بونه از کوبا کشتی گرفت و با نتیجه ۷ بر ۲ شکست خورد تا بخاطر حضور در این گروه شانس مجدد منتظر حضور بونه در این فینال باشد. با این حال بونه در این نیمه نهایی مقابل حاجی علی‌یف دارنده مدال طلای جهان با ضربه فنی شکست خورد تا از رسیدن به فینال باز بماند و احسان‌پور از دور مسابقات حذف شود.

وزن ۸۶ کیلوگرم، رضا یزدانی (ایران) – بوریس ماکویف (اسلواکی)

حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک در این وزن ۸۶ کیلوگرم پس از استراحت در این دور اول، در این دور بعد به مصاف عظمت دولت بیکوف از قزاقستان رفت و با نتیجه ۱۲ بر ۲ و در این کمتر از ۴ دقیقه به پیروزی رسید. وی در این دور سوم با پیتر یانولوف از مولداوی سرشاخ شد و موفق شد در این کمتر از ۴ دقیقه این حریف خود را ۱۰ بر صفر شکست دهد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات شود.

یزدانی در این مرحله یک چهارم نهایی با الکساندر گوستیف از آذربایجان مصاف داد و با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل حریفش به برتری دست پیدا کرد تا راهی مرحله نیمه نهایی شود. یزدانی در این نیمه نهایی با الکساندر والیف روس تقابل داشت و با ارائه یک کشتی منطقی ۴ بر صفر حریف روس خود را شکست داد تا راهی فینال مسابقات شود و اولین فینالیست ایران در این مسابقات جهانی باشد.

یزدانی در این فینال مسابقات با بوریس ماکویف از اسلواکی دیدار خواهد کرد.

وزن ۱۲۵ کیلوگرم، فینالیست‌ها: طاها اکگول (ترکیه) – پتریاشویلی (گرجستان)

یدالله محبی در این دور اول به مصاف داوید مودزمانشویلی از ازبکستان رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ مقابل نایب قهرمان المپیک به برتری رسید؛ وی در این دور بعد با آلن زاسایف از اوکراین روبه‌رو شد و در این نهایت در این یک کشتی نفس‌گیر در این شرایطی که تا ثانیه‌های پایانی از حریف عقب بود، ۶ بر ۲ به پیروزی برسد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. در این مرحله یک چهارم نهایی ادوارد گیادوسکی از آمریکا با یدالله محبی جوان که بخاطر نخستین بار راهی مسابقات جهانی شده روبرو شد و در این نهایت محبی با نتیجه ۵ بر ۴ برابر حریفش شکست خورد تا از رسیدن به نیمه نهایی باز بماند. حریف آمریکایی محبی در این نیمه نهایی با اکگول قهرمان جهان و المپیک پیکار کرد و در این نهایت برابر حریفش شکست خورد تا اکگول بار دیگر راهی فینال شود و محبی نیز از دور مسابقات کنار رود.

برگرفته: ۹۰tv


برگرفته:asemooni.com
گرداوری :جدید نیوز

کشتی قهرمانی جهان؛ حسن یزدانی با اقتدار به فینال رسید

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز