خانه » دانلود 96 » حکم پرونده قاتل آتنا اصلانی صادر شد/اجرای حکم در این ملاء عام

تبیلغات

حکم پرونده قاتل آتنا اصلانی صادر شد/اجرای حکم در این ملاء عام

حکم پرونده قاتل آتنا اصلانی صادر شد/اجرای حکم در این ملاء عام

در این مطلب از سایت جدید نیوز در مورد مطلب

حکم پرونده قاتل آتنا اصلانی صادر شد/اجرای حکم در این ملاء عام

The verdict of the murderer Athena Aslani was issued - حکم پرونده قاتل آتنا اصلانی صادر شد/اجرای حکم در این ملاء عام

به گفته جدید نیوز:رئیس کل دادگستری استان اردبیل  از اعلام حکم پرونده قاتل آتنا اصلانی خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی قاصدی رئیس کل دادگستری استان اردبیل  گفت‌‎: متهم پرونده قتل آتنا اصلانی از بابت تجاوز به عنف محکوم به اعدام، از بابت یک فقره قتل عمد محکوم به قصاص نفس، از بابت سرقت محکوم به حبس و شلاق و رد مال شد.

وی از اجرای مجازات به صورت علنی در این ملاءعام خبر داد و افزود:پس از اینکه روند ابلاغ و رسیدگی پرونده در این دیوان عالی کشور انجام شد اقدام لازم جهت اجرا به عمل خواهد آمد.

خبر مفقود شدن آتنا اصلانی دختر بچه ۷ ساله  ۲۹ خرداد ماه مصادف با بیست و چهارم ماه مبارک رمضان بعد از افطاری، در این فضای مجازی مطلب تلگرام در این شهرستان پارس آباد منتشر شد. پدر آتنا سال‌ها بود که در این خیابان پزشکان پارس آباد دستفروشی می‌کرد و لباس می‌فروخت. در این این میان دختربچه ۷ ساله‌اش گاهی همراه پدر می‌شد تا به او کمک کند. روز حادثه هم آتنا کنار بساط پدرش بود. آن روز وقتی پدر مشغول گفت‌وگو با مشتری می‌شود آتنا آنجا را ترک کرد و دیگر هرگز بازنگشت.

تلاش‌ها بخاطر یافتن او ادامه داشت تا اینکه حدود بیست روز پس از اتفاق یعنی ۱۹ تیر ماه، پلیس جسد او را در این خانه مظنونی که بازداشت شده بود، پیدا کرد. متهم که از ۵ روز بعد از دزدیده شدن آتنا مورد بازجویی قرار داشت، جسد دختربچه را به طور ماهرانه‌ای در این پارکینگ خانه خود جاسازی نموده بود.

دادستان اردبیل همان روز از اعتراف متهم به قتل خبر داد و بر رسیدگی فوق العاده به این پرونده تاکید کرد. پس از آن بود که پرونده با نظارت دادستان مرکز استان وارد روند تحقیقاتی شد.

با حضور سه پزشک متخصص در این پزشکی قانونی، کالبدگشایی و نمونه برداری انجام و به گفته عتباتی علیرغم گذشت مدت طولانی از قتل، تیم پزشکی آثار آزار و اذیت جنسی را تایید کرد.

با تاکید رئیس دستگاه قضا مبنی بر رسیدگی فوری به جنایت اخیر پارس آباد مغان، اقدامات قضایی در این این زمینه شتاب بیشتر گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا نیز در این یکصدو چهاردهمین نشست خبری خود به پرونده قتل آتنا اصلانی اشاره کرد و جزئیات را اینگونه بیان داشت: در این همان زمان که اعلام شد این دختربچه مفقود شده، همه مسئولان استانی با جدیت تمام از جمله نیروی انتظامی، نیرو‌های امدادی و هلال احمر و ودادستانی و ببینید دستگاه‌ها بلافاصله وارد کار می‌شوند و همه بررسی‌ها و بازرسی‌های لازم را انجام می‌دهند.

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه هفتم مرداد و درست ۱۹ روز پس از پیدا شدن جسد این دختر بچه معصوم رئیس کل دادگستری اردبیل  از صدور کیفرخواست عامل این جنایت و ارجاع پرونده به دادگاه کیفری یک مرکز استان اردبیل خبر داد.

ناصر عتباتی دادستان اردبیل هم فردای آن روز (۸ مرداد) از انتقال متهم از پارس آباد به زندان مرکز استان خبر داد و تصریح کرد که متهم تحت مراقب ویژه است و دادگاه کیفری یک استان اردبیل اتهامات را در این سریع‌ترین زمان و با دقت کامل رسیدگی و حکم را صادر خواهد کرد.

۱۵ مرداد ماه رئیس کل دادگستری استان اردبیل در این تشریح آخرین وضعیت پرونده قاتل آتنا اصلانی ،علت کمی معطل شدن پرونده در این دادگاه کیفری یک استان را در این نظر گرفتن زمان بخاطر تکمیل تحقیقات بخش تجاوز به عنف اعلام کرد و گفت: دادگاه می‌توانست بخاطر آن بخشی که کیفرخواست صادر شده وقت رسیدگی تعیین کند؛ اما تحقیقات یک بخش دیگر از پرونده که مربوط به تجاوز به عنف است و جرم مستقل جداگانه‌ای محسوب می‌شود هنوز انجام نشده و دادسرا  نمی‌توانست تحقیقات مقدماتی در این این زمینه را انجام دهد؛ لذا بهتر است که بعد از تکمیل شدن این بخش، وقت رسیدگی بخاطر هر دو موضوع تعیین و جلسه دادگاه تشکیل شود تا به هر دو جرم با هم رسیدگی گردد.

 حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی قاصدی رئیس کل دادگستری استان اردبیل ، با اشاره به تعیین زمان محاکمه قاتل آتنا گفت: متهم این پرونده روز شنبه هفته آینده چهارم شهریور در این دادگاه کیفری یک استان محاکمه می شود.

برگرفته: باشگاه خبرنگاران جوان


برگرفته:asemooni.com
گرداوری :جدید نیوز

حکم پرونده قاتل آتنا اصلانی صادر شد/اجرای حکم در این ملاء عام

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز